Zamknij

Regały przejezdne - czym są?

11:08, 26.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:10, 26.04.2019

Regały przejezdne to niesamowicie funkcjonalne i efektywne konstrukcje, które pozwalają na magazynowanie podobnych produktów przy dużej ilości palet. Dzięki regałom przejezdnym możliwe jest magazynowanie towarów jeden za drugim, zachowując możliwość swobodnego dostępu do tych towarów. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto postawić na regały przejezdne i jaką funkcję mogą pełnić w Twojej firmie.

Regały przejezdne bardzo często występują wraz z regałami wjezdnymi, które poza jedną różnicą, spełniają praktycznie takie same role. Regały przejezdne oraz regały wjezdne są obsługiwane za pomocą wózków widłowych czołowych bocznych, ponieważ tylko taki typ wózka widłowego ma możliwość wjechania bezpośrednio do kanału regałów przejezdnego i wjezdnego. To ważna informacja z perspektywy przedsiębiorcy, który zastanawia się nad montażem tego rodzaju obiektów w swojej firmie.

Regały przejezdne – jakie niosą korzyści?

Warto wyróżnić trzy podstawowe korzyści związane z regałami przejezdnymi, pierwszą z nich jest kompaktowe magazynowanie, które nie jest możliwe  w przypadku tradycyjnych regałów, instalowanych w wielu magazynach oraz centrach ładunkowych na całym świecie. Dzięki zastosowanie regałów przejezdnych w Twojej firmie możesz znakomicie wykorzystać dostępną przestrzeń, ponieważ nie istnieje żadna inna konstrukcja regałowa, która tak optymalnie wykorzystywała dostępna przestrzeń, jak regały przejezdne, czy regały wjezdne.

Ostatnią, ale bardzo ważną kwestią jest możliwość bezpiecznego i komfortowego magazynowania towarów czułych na nacisk. Dzięki zastosowaniu regałów przejezdnych w Twoim przedsiębiorstwie nie będziesz musiał martwić się o stan nawet najdelikatniejszych towarów, przechowywanych w Twoim magazynie.

Co warto wiedzieć o regałach?

Wyróżnia się co najmniej kilka rodzajów regałów, które są wykorzystywane we współczesnej logistyce magazynowej. Wśród najczęściej wybieranych regałów można znaleźć m.in. regały paletowe rzędowe, regały paletowe jezdne, regały paletowe wjezdne, czy regały paletowe przepływowe. Stosunkowo nowymi rozwiązaniami są regały typu push-back, czy regały cart push-back. W wielu centrach dystrybucyjnych, a także wielu magazynach, można spotkać regały wspornikowe, czy regały półkowe. Niezależnie od stosowanego modelu, każdy z nich umożliwia swobodny dostęp do każdej jednostki paletowej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%