Zamknij
REKLAMA

Gdzie pracują emeryci?

11:52, 27.05.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Niekiedy emeryci decydują się na pracę, mimo zasłużonego już odpoczynku i wieku. Czasem wynika to z potrzeby dorobienia do emerytury, ale zdarza się, że chcą się po prostu czymś zająć. Zwykle podejmują zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin, wybierając prace niewymagające nadmiernego wysiłku fizycznego.

Opiekunowie do dzieci

Chyba każdy pamięta wakacje oraz weekendy u dziadków i może śmiało stwierdzić, że był to udany okres w życiu. Emeryci są najlepszymi opiekunami – chętnie spędzają czas z młodszymi, rozmawiają o wszystkim, nie denerwują się, służą pomocą i życiowym doświadczeniem. Dzięki temu świetnie radzą sobie jako opiekunowie, gdy rodzice muszą pracować.

Szatniarze

Na pewno każdy, będąc w teatrze, instytucji kulturalnej czy chociażby na uczelni, zauważył, że w szatni często pracują seniorzy. To spokojna profesja. Pomiędzy zajęciami albo spektaklami pracownicy mogą odpocząć. Niepotrzebne tu jest też wyższe wykształcenie. Wśród wymagań znajduje się m.in. miła aparycja, komunikatywność, dobre maniery i otwartość.

Krawcowe i zegarmistrze

Starsze pokolenie ma o wiele więcej cierpliwości niż młodzi i nie uciekają od starych profesji, które wymagają zdolności manualnych, cierpliwości i czasu. Plusem jest też możliwość wykonywania obowiązków w domu, o dogodnych godzinach.

Ochroniarze

To dosyć popularna oferta pracy dla seniorów. Najczęściej decydują się na to oczywiście panowie. W każdym supermarkecie możemy spotkać starszego ochroniarza, który patroluje sklep, a w przypadku incydentów dzwoni po firmę ochroniarską.

Roznoszenie ulotek

Podobnie jak studenci, emeryci też nie gardzą tym zajęciem. Jednak najważniejsze są dobre warunki pogodowe, a samo zajęcie jest niezwykle spokojne i często można dopasować wygodne godziny i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Najwięcej takich propozycji jest na portalu pracuj.pl. Warto zatem tam zajrzeć.

Własna działalność gospodarcza

Emeryci niekiedy decydują się, na spełnianie swoich marzeń, na co nie mieli czasu wcześniej. Zakładając własną działalność gospodarczą, przy odrobinie szczęścia, można poprowadzić wymarzony biznes, np. mały sklep, kwiaciarnię czy kawiarnię.

Wyprowadzanie psów

To ciekawa propozycja, dla osób, które lubią zwierzęta i chciałby je posiadać. Często zdarza się, że wskutek pracy od rana do wieczora, wyjazdów służbowych, czy innych wypadków losowych, potrzebny jest ktoś, kto wyprowadzi naszego pupila na spacer. Wtedy dobrym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie do pomocy starszej osoby na emeryturze.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone