Zamknij
REKLAMA

Brama Brandenburska, katedra w Kolonii i Reichstag – poznaj najważniejsze atrakcje Niemiec

12:23, 29.05.2019 | materiały partnera

Wakacje w Niemczech to dobra okazja do zapoznania się z wyjątkową historią, kulturą i przyrodą naszych zachodnich sąsiadów. Przesiąknięte na wskroś historią małe miasta i miasteczka, malownicze góry i lasy, liczne muzea i ośrodki sztuki – w Niemczech trudno o nudę. Przed Wami kilka najważniejszych atrakcji Niemiec.

Brama Brandenburska w Berlinie

Wzorowana na Akropolu w Atenach i zbudowana dla króla Fryderyka Wilhelma II w 1791 roku, monumentalna piaskowcowa Brama Brandenburska w berlińskiej dzielnicy Mitte była pierwszą neoklasyczną strukturą miasta. Liczy 26 metrów wysokości i składa się z imponującej urody kolumn doryckich. Przez lata ta monumentalna budowla stanowiła część Muru Berlińskiego, symbolizując podział miasta na wschód i zachód. Do Berlina łatwo przyjechać z Polski. W tym celu można skorzysta z usług firmy transportowej https://www.trans-expres.pl/.

Katedra w Kolonii

Katedra w Kolonii pod wezwaniem św. Piotra i Marii Panny znajduje się nad brzegiem Renu i jest bez wątpienia najbardziej imponującym zabytkiem miasta. To arcydzieło architektury gotyckiej powstało w 1248 r. i było najbardziej ambitnym projektem budowlanym średniowiecza. Wspaniałe wnętrze z filarami kryje relikwiarz Trzech Króli, XII-wieczne dzieło sztuki w złocie.

Reichstag

Budynek niemieckiego parlamentu funkcjonuje od 1894 roku. Został zaprojektowany przez architekta Paula Wallota w czasach panowania cesarza Wilhelma I. Zawierał kilka pionierskich elementów architektonicznych, w tym kopułę ze stali i szkła, która była pierwszą tego rodzaju w Europie.

Architektura w Hamburgu

Od fascynującej architektury historycznej po uderzające futurystyczne budynki i jedne z najlepszych klubów nocnych w Europie – pod względem architektonicznym Hamburg ma wszystko. Położona nad Łabą, druga co do wielkości, metropolia Niemiec szczyci się bogactwem parków i terenów zielonych, zabytkowym centrum i większą liczbą mostów niż jakiekolwiek inne miasto na świecie. Nad brzegiem rzeki znajdują się znakomite restauracje, muzea pełne są światowej klasy pamiątek artystycznych i morskich, a piękny ratusz to cud neorenesansowej architektury.

Drezno

Stolica Saksonii jest miastem pełnym życia i jednym z najbardziej prestiżowych ośrodków kultury w Niemczech. Oferuje bogactwo skarbów architektury, takich jak zadziwiający pałac Zwinger – jeden z najwspanialszych przykładów budowli w stylu barokowym, imponujący taras Brühla czy okazały Frauenkirche, kościół luterański, który dominuje nad panoramą miasta.

Podczas zwiedzania Europy Zachodniej warto wybrać się do krajów o równie bogatej – co Niemcy – tradycji i architekturze. Busy do Holandii oferuje firma https://www.trans-expres.pl/busy-do-holandii.html. Przewoźnik ma w ofercie również przewozy do Belgii https://www.trans-expres.pl/busy-do-belgii.html.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone