Zamknij
REKLAMA

Kredyty gotówkowe w sieci - jakie oferty znajdziemy?

11:25, 11.06.2019 | artykuł sponsorowany

W sieci można znaleźć i porównać ze sobą wiele ofert kredytów gotówkowych. Klient w niektórych przypadkach będzie nawet mógł zaciągnąć kredyt w trybie online, załatwiając wszystkie formalności zdalnie.

Brakuje ci pieniędzy na wymarzone wakacje? Znalazłeś doskonałą ofertę sprzedaży auta, ale brakuje ci oszczędności na ten cel? Chcesz kupić nową pralkę lub lodówkę? Nie załamuj rąk, tylko znajdź ofertę na kredyt gotówkowy. Szybko przekonasz się, że można je przeglądać nawet w sieci, bez konieczności wychodzenia z domu. Tanie i atrakcyjne kredyty gotówkowe znajdziesz na Totalmoney.pl,czyli w największej porównywarce finansowej w Polsce

Kredyt gotówkowy – w sieci czy w oddziale banku?

W dzisiejszych czasach każdy bank niezależnie od swojej skali działalności ma własną stronę internetową. Trudno się temu dziwić, ponieważ z internetu korzysta już ponad 90 proc. polskiego społeczeństwa. To potencjalni klienci banków, dlatego dotarcie do nich w kanałach online jest dla instytucji bankowych bardzo ważne. Nie szczędzą środków na to, aby ich strony internetowe były przyjazne dla użytkownika i zoptymalizowane pod kątem różnych systemów operacyjnych czy przeglądarek www.

Niektóre banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują kredyty gotówkowe online, czyli z wnioskowaniem, przeprowadzaniem procesu kredytowego oraz udzieleniem pożyczki przez internet. Nie ma potrzeby, aby klient ruszał się z domu i załatwiał osobiście jakiekolwiek formalności.

Czasem kredyt gotówkowy oferowany przez banki online nie do końca spełnia wymagania stawiane takim produktom, ponieważ właściwie tylko można wnioskować o niego przy użyciu formularza elektronicznego, ale na podpisanie umowy kredytowej czy po to, aby dostarczyć zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów, trzeba już pofatygować się do oddziału bankowego.

W oddziale zostaniemy kompleksowo obsłużeni przez doradcę bankowego, co dla wielu klientów jest niezbędne w procesie kredytowania. Inni wolą jednak samodzielnie znaleźć ofertę kredytu gotówkowego w sieci, wnioskować o kredyt i czekać na decyzję banku. Na korzystaniu z kanałów online w pozyskiwaniu kredytów można wiele zyskać, ponieważ banki nie ponoszą z tego tytułu opłat związanych z bezpośrednią obsługą klienta, dlatego są skłonne udzielić kredytu z niższym oprocentowaniem czy niższą prowizją za przystąpienie do zobowiązania.

Gdzie można zaciągnąć kredyt gotówkowy w sieci?

Jednym z banków znanych ze swojej działalności w internecie jest mBank. Znajdziemy w nim ofertę na kredyt gotówkowy całkowicie przez internet. Wystarczy wejść na stronę internetową banku i wybrać odpowiedni produkt finansowy. Klient poproszony zostanie w kalkulatorze kredytowym o wskazanie:

• kwoty pożądanego kredytu gotówkowego,

• okresu kredytowania.

Oznaczyć należy również, czy kredyt ma być udzielony z ubezpieczeniem czy bez. Jeśli klient dysponuje kodem rabatowym, może go wykorzystać i obniżyć koszty kredytowania. Po wskazaniu odpowiednich informacji klient powinien kliknąć przycisk „złóż wniosek”. W kalkulatorze od razu widzi, ile wyniesie:

• miesięczna rata,

• oprocentowanie nominalne w skali roku,

• prowizja,

• całkowity koszt kredytu,

• RRSO zobowiązania.

W kolejnym kroku trzeba oznaczyć przed rozpoczęciem składania wniosku, czy jest się nowym klientem banku czy dotychczasowym. Klienci mBanku korzystają z uproszczonej procedury weryfikacji zdolności kredytowej na podstawie danych z rachunku osobistego. Kredyt bankowy online można zaciągnąć również w Nest Banku. To oferta na Nest Gotówka na KLIK.

Kredyt gotówkowy online w Nest Banku ma niską prowizję i oprocentowanie. Można otrzymać go w wysokości do 50 tys. zł w ciągu nawet 24 godzin, bez wychodzenia z domu. Wniosek składa się przez internet.

Gdzie po najlepszy kredyt?

Warto jest sprawdzić w aktualnych rankingach, jak kształtują się oferty kredytów gotówkowych w sieci. Biorąc pod uwagę kredyt na kwotę 25 000 zł na 48 miesięcy, najkorzystniej wypadają propozycje:

• Alior Bank – kredyt gotówkowy „Pożyczka Zimowa”, oprocentowanie wynosi 6,9 proc. w skali roku, a RRSO 7,12 proc., prowizja 0 proc., a kwota do spłaty 28 752,35 zł;

• Santander Bank Polska – „Kredyt gotówkowy z Niską Prowizją”, oprocentowanie to 6,89 proc. w skali roku, RRSO 8,23 proc., prowizja 1,99 proc., a całkowita kwota do spłaty 29 244,91 zł;

Citi Handlowy – kredyt gotówkowy „Pożyczka gotówkowa”, oprocentowanie wynosi 5,97 proc. w skali roku, RRSO 9,57 proc., prowizja 6 proc., a całkowita kwota do spłaty 29 855,46 zł;

PKO Bank Polski – kredyt gotówkowy „Mini Ratka”, oprocentowanie wynosi 8,99 proc., RRSO 12,35 proc., prowizja 4,99 proc., a całkowita kwota do spłaty 31 346,19 zł;

• Eurobank – kredyt gotówkowy „Pożyczka z Premią”, oprocentowanie to 8,5 proc. w skali roku, RRSO 13,37 proc., prowizja 7,46 proc., a całkowita kwota do spłaty 31 784,48 zł.

Jak wybierać kredyty gotówkowe w sieci?

W sieci znajdziemy liczne rankingi i porównania ofert kredytowych, które dostarczają potencjalnym kredytobiorcom licznych wskazówek dotyczących wyboru najatrakcyjniejszej oferty. Należy przy tym sprawdzać miarodajne wskaźniki opisujące kredyty gotówkowe. Samo skontrolowanie wysokości oprocentowania nominalnego nie pokaże nam, który kredyt gotówkowy jest najkorzystniejszy.

Co więcej, oprocentowanie jednego kredytu może być niższe niż drugiego, ale z uwagi na wyższą prowizję będzie on jednak droższy. Najlepiej atrakcyjność kredytu gotówkowego oceniać pod kątem wysokości jego RRSO oraz całkowitego kosztu kredytowania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone