Zamknij
REKLAMA

Jakość czy cena? Na co zwracać uwagę wybierając firmę kurierską?

14:38, 17.06.2019 | artykuł sponsorowany

Zapewne każdy musiał kiedyś wysłać paczkę, a dla wielu z nas stało się to już codziennością. Minęły czasy, kiedy wysyłaliśmy prezenty tylko z okazji świąt - do członków rodziny czy przyjaciół, Dziś wystawiamy rozmaite przedmioty na lokalnych i ogólnopolskich portalach aukcyjnych, wysyłamy dokumenty, elektronikę, odzież itp. Dlatego, kiedy już musimy nadać paczkę, szukamy najbardziej korzystnych ofert. Często wpisujemy w wyszukiwarkę hasła „kurier wycena” lub „wysyłaj taniej” i przeglądamy setki ofert. Wiadomo, że nikt nie chce przepłacać, ale też każdy chce nadać paczkę szybko i bezpiecznie. Jak więc odnaleźć się w tym gąszczu ofert i na co zwrócić uwagę?

Tani kurier – wycena

Pierwszym krokiem jest oczywiście wycena paczki i porównanie ceny wysyłki u różnych przewoźników. Aby prawidłowo to zrobić, trzeba znać dokładne wymiary i wagę przesyłki oraz określić rodzaj (czy jest to paczka zwykła, dokumenty, paleta lub paczka niegabarytowa). Jest to o tyle istotne, gdyż porównując cenniki możemy zauważyć, że konkretna firma kurierska może mieć ogólnie drogie usługi kurierskie, ale np. jej oferta wysyłki palet jest najtańsza na rynku. Trzeba pamiętać, że jeśli źle zmierzymy przesyłkę, możemy zostać obarczeni dodatkową kwotą za przesyłkę niestandardową.

Drugim krokiem jest określenie kierunku paczki. Wiadomo, że paczki krajowe są tańsze niż zagraniczne, ale i tu możemy zminimalizować koszty. Jeśli nie zależy nam na szybkiej dostawie, to można znaleźć znacznie korzystniejszą ofertę na wysłanie paczki za granicę, niż gdyby paczka została wysłana ekspresem.

Trzecim krokiem jest określenie, czy wybieramy usługę standardową, czy może zależy nam na dostawie jeszcze tego samego dnia (tzw. Same Day Delivery). Na wzrost kosztów może także wpłynąć dodatkowe ubezpieczenie przesyłki, nadanie za pobraniem itp. Dlatego tak istotne jest doprecyzowanie naszych potrzeb – od nich zależy ile tak naprawdę wydamy na usługę kurierską.

Tańszy kurier to gorszy kurier?

Czy wybór najtańszej opcji jest równoznaczny z gorszą jakością obsługi? Niekoniecznie – konkurencja na rynku jest na tyle duża, że większość firm nie może sobie pozwolić na obniżenie standardów doręczeń. Jeśli jednak mamy wątpliwości, możemy wcześniej sprawdzić opinie klientów w sieci lub poszukać informacji dotyczących firmy.

Przykładowo, jak pokazały tegoroczne badania KANTAR Polska usługi firmy InPost są wybierane aż przez 63% internautów. Jest to najwyższy wskaźnik wśród wszystkich polskich firm kurierskich. Co więcej, InPost uzyskał najwyższy wśród kurierów wskaźnik NPS, czyli zadowolenia i polecenia marki. Widać więc, że tanie usługi logistyczne mogą być wykonywane rzetelnie i szybko, a sama firma być innowacyjna i przy tym wygodna dla klientów.

Paczkomaty InPost – tania opcja wysyłki

Jednym ze sposobów taniego nadawania przesyłki są także Paczkomaty. Sami możemy zdecydować, jaka pora nadania jest dla nas najbardziej wygodna, ponieważ Paczkomaty działają 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Nadać paczkę można bezpośrednio w Paczkomacie, lub wydrukować wcześniej etykietę i tylko włożyć przesyłkę do skrytki. Można więc oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone