Zamknij
REKLAMA

Lasery CO2

14:21, 27.06.2019 | materiały partnera

Lasery molekularne na dwutlenku węgla - w skrócie lasery CO2 - to narzędzia o bardzo szerokim i praktycznym zastosowaniu. Praktycznie codziennie każdy z nas może zetknąć się z laserami CO2 - od jubilera grawerującego napis na obrączce czy medaliku, aż po instytucje naukowe czy placówki medyczne. W szpitalach pomagają ratować życie, w przemyśle kosmetycznym służą do usuwania niepożądanych brodawek, blizn czy tatuaży, a w metalurgii i przemyśle ciężkim umożliwiają spawanie, cięcie oraz nawęglanie. Technologia sama w sobie bywa również częstym motywem filmów i gier typu science fiction czy post apokalipsy, gdzie używa się karabinów i pistoletów laserowych. 

Najpowszechniejszym narzędziem w przemyśle są plotery laserowe CO2 umożliwiające zarówno grawerunek, jak i cięcie nawet najdrobniejszych elementów. Wysokiej jakości plotery są kompatybilne z powszechnie stosowanymi programami graficznymi (np. Adobe Illustrator, Corel Draw), które umożliwiają bezpośrednie przeniesienie grafiki, cytatu czy wzoru wprost na grawerowaną powierzchnię. Najlepsze plotery doskonale sprawdzą się na całej gamie powierzchni - od tak giętkich i miękkich jak guma, tworzywo sztuczne czy skóra, aż po twarde i grube materiały, np. granit, marmur, stal wzmacniana. Wszechstronność ploterów skutkuje ich szerokim zastosowaniem: tworzenie makiet 3D w biurach architektonicznych i pracowniach projektowych, cięcie grubych warstw papieru czy chociażby grawerowanie napisów na nagrobkach, płytach znamionowych lub gadżetach firmowych.

Poza samymi ploterami, istotne jest również zaplecze oraz części zapasowe, które wspomagają funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa. Tuby laserowe to podstawowy element, bez którego plotery nie mogłyby działać. Ważne jest, by w razie zużycia lub uszkodzenia dotychczasowej tuby mieć przynajmniej jeden egzemplarz zamienny w pogotowiu, gotowy do wymiany. Równie istotne są zasilacze do tub, które dostarczają mocy i umożliwiają szybkie i poprawne funkcjonowanie maszyny. Chillery chłodzące zabezpieczają przed przegrzaniem sprzętu, zaś sterowniki i dodatkowe elementy umożliwiają m.in. poprawny przesył danych do maszyny, która wykona grawerunek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone