Zamknij

Cudowne właściwości pszczelich produktów

08:05, 11.09.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:05, 11.09.2019

Już od dawna wiadomo, że produkty pszczele mają bardzo korzystne działanie na zdrowie człowieka. Przypisuje im się między innymi działanie antybakteryjne oraz to, że poprawiają wydolność organizmu. Wśród najcenniejszych wyrobów znajduje się nie tylko miód, ale i mleczko pszczele czy propolis. Chcesz wiedzieć o nich więcej? Zapraszamy do lektury! 

  1. Co skrywa tajemniczy świat pszczelego ula?
  2. Jak powstaje mleczko pszczele?
  3. Płodność, a mleczko pszczele 
  4. Co to jest pierzga pszczela?
  5. Propolis naturalny i jego cudowne właściwości

Co skrywa tajemniczy świat pszczelego ula? 

Pszczoły to bardzo inteligentne i pracowite owady, a ich zakres umiejętności jest o wiele większy niż może sobie to wyobrazić przeciętna osoba. Ciekawym przykładem są pszczoły przewodniczki, które dokładnie prowadzą swój rój do nowego miejsca. Odbywa się to na zasadzie swego rodzaju głosowania po uprzednim sprawdzeniu przez wywiadowczynie, czy nowe miejsce będzie odpowiednie dla pszczelej rodziny. Niesamowity jest również fakt, że pszczoły potrafią stabilizować temperaturę w ulu. W sezonie zimowym zawiązują kłąb we wnętrzu którego temperatura utrzymuje się na poziomie plus 20 stopni, a w sezonie wiosenno-letnim, ta temperatura waha się pomiędzy 32 a 36 stopni. Ciekawe jest także to, że pszczoły odróżniają te, ze swojego ula od obcych. Zdarza się, że wpuszczają do ula inne pszczoły, ale tylko wtedy, gdy te niosą ze sobą nektar. Bardzo cenną informacją dla konsumenta pszczelich produktów, jest fakt, iż zdarza się, że pszczoły nie chcą wpuścić do ula swojej pszczoły jeśli ta przeleciała przez pas oprysków i pachnie inaczej, niż powinna...

Jak powstaje mleczko pszczele?

Mleczko pszczele to wydzielina gruczołów gardzielowych pszczół. Powstaje u pszczół robotnic w czasie, kiedy te są karmicielkami, czyli przypada na 7 do 14 dnia życia pszczoły. Czyste mleczko pszczele jest uważane przez naukowców i lekarzy za jedną z najbardziej złożonych substancji w naturze. Mleczko pszczele naturalne zawiera witaminy, białka i aminokwasy i wiele innych, które dotąd nie zostały jeszcze dokładnie przebadane. 

Płodność a mleczko pszczele

W XX wieku mleczko pszczele zostało na nowo odkryte. Udowodniono wtedy jego wpływ na leczenie niepłodności. Uważa się, że jest w stanie wspomóc terapię tak u mężczyzn, jak i u kobiet. Mleczko pszczele posiada także silne właściwości oczyszczające i energetyzujące. Wiele osób twierdzi, że jest w stanie złagodzić objawy wielu chorób, a także przyspieszyć proces gojenia się ran. Najskuteczniejsza forma mleczka pszczelego to forma czysta, czyli nierozcieńczona, niemieszana ani nieprzetwarzana w żaden sposób. Badania naukowe wykazały, że stosowanie czystego mleczka pszczelego wspomaga walkę m.in. z Alzheimerem czy z osteoporozą. 

Co to jest pierzga pszczela? 

Pierzga pszczela to substancja powstała przez wymieszanie pyłków kwiatowych z miodem lub nektarem. Pszczoły wytwarzają ją, a następnie konserwują w komórkach plastra. Pierzga jest wysokowartościowym źródłem kwasu mlekowego, polifenoli, witamin, enzymów, mikro- i makroelementów, a także łatwo przyswajalnego białka, cukrów prostych oraz węglowodanów. Jej forma odpowiada kształtowi komórki w pszczelim plastrze. Na zdjęciu jest pierzga, można skorzystać ze zdjęć z linków. Niewątpliwą zaletą pierzgi jest fakt, że stosowana jako uzupełnienie leczenia, oddziaływuje na te same schorzenia, co pyłek kwiatowy, jednak dzięki dodatkowym mikroelementom, można stosować ją w mniejszych dawkach i prezentuje ona dużo większą skuteczność. Pierzga pszczela od producenta wspomaga leczenie chorób takich jak przewlekłe zapalenie wątroby, niedokrwistość, cukrzyca. Pierzga wykazuje także skuteczność w terapiach zaburzeń wzrostu, bóli mięśni i kręgosłupa, zakażeń bakteryjnych i wirusowych, a także w choroby alkoholowej. 

Propolis naturalny i jego cudowne właściwości

Propolis, znany także jako kit pszczeli używany jest przez pszczoły do wewnętrznego uszczelniania ula. Propolis naturalny często nazywany jest także naturalnym antybiotykiem, dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym. Propolis antybakteryjny posiada ponad 70 zastosowań leczniczych. Oto niektóre z nich: 

  • wspomaga działanie antybiotykoterapii
  • przyspiesza metabolizm komórkowy
  • działa odtruwająco na organizm
  • pomaga w leczeniu odleżyn, oparzeń, owrzodzeń i trudno gojących się ran
  • jest pomocny w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych
  • wspiera leczenie schorzeń przewodu pokarmowego i wrzodów żołądka
  • wspomaga leczenie hemoroidów

Ten wspaniały propolis przeciwwirusowy, jak wielu zwykło go nazywać, jest sprzedawany w formie naturalnej - sypkiej (świetny do sporządzenia własnej nalewki propolisowej) lub w postaci gotowych tabletek. Propolis antygrzybiczny to rewolucyjny i w stu procentach naturalny sposób na poprawę jakości zdrowia. Jego szerokie zastosowanie sprawia, że prawie każdy może z niego skorzystać, po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Szczególnie dotyczy to alergików, w tym osób uczulonych na pyłki drzew i kwiatów czy jad owadów błonkoskrzydłych. 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%