Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć balans pomiędzy pracą a codziennym życiem? Poradnik

10:40, 25.09.2019 | artykuł sponsorowany

Wyzwania w pracy, stres, szybkie tempo życia mogą sprawić, że poczujesz się zmęczona i przytłoczona. Pamiętaj, że każdego dnia warto zrobić coś dobrego dla siebie i od tego nie powinno być odstępstw! Myślisz, że nie zawsze się da? Podpowiadamy, jak zorganizować dzień, aby codziennie znaleźć czas na swoje przyjemności!

 

Bieganie dobre na stres

Jest wiele sposobów na to, aby znaleźć dobry balans pomiędzy pracą a codziennością, jednak najważniejsze jest świadome podejście do życia i uzmysłowienie sobie, które rzeczy są ważne. Być może brzmi to banalnie, ale to właśnie jest klucz do sukcesu. Jeśli lubisz biegać i czujesz, że taka aktywność fizyczna wpływa na Ciebie regenerująco, to nie zaniedbuj jej i postaraj się, aby zawsze była wysoko na liście priorytetów. Dzięki temu zyskasz podwójnie, ponieważ dostarczysz organizmowi przyjemność i zredukujesz stres, który nagromadził się w ciągu dnia. Pamiętaj również o tym, żeby dobrać odpowiednie akcesoria do aktywności, którą uprawiasz, w tym przypadku będą to buty treningowe damskie, które sprawią, że będziesz czuła się wygodnie i stabilnie podczas wysiłku. 

Usprawnij poranne wstawanie

Wydaje Ci się, że zorganizowanie dnia w taki sposób, aby po pracy znaleźć jeszcze czas na przyjemności dla siebie jest prawie niemożliwe? Otóż wcale tak nie musi być! Łatwo przekonasz się o tym, jeśli dokładnie przeanalizujesz np. porę, o której wstajesz do pracy. Zdarza Ci się budzić o 9:00 albo 10:00? Taka pora nie sprzyja temu, żeby zacząć pracę wcześnie i powoduje, że wychodzisz z niej dosyć późno. Spróbuj nastawić budzik o 30 minut do tyłu i sprawdź, czy jesteś w stanie obudzić się o zmienionej porze. Jeśli nie będzie to dla Ciebie wielkim problemem, to wprowadzaj zmiany co kolejne pół godziny, na przestrzeni kilku tygodni. W ten sposób znajdziesz optymalny czas na poranne wstawanie, który zaowocuje tym, że zyskasz więcej czasu dla siebie po pracy.

Czas przecieka Ci między palcami? Zmień to!

Przerwy w pracy są niezbędne do tego, aby nasz mózg mógł chwilę odpocząć, zregenerować się i wrócić z powrotem do działania na wysokich obrotach. Sprawdź jednak, czy przerwy, które robisz w ciągu dnia, zapewniają Ci optymalny odpoczynek. Coraz częściej zdarza się, że czas, który mamy przeznaczony na relaks, wykorzystujemy na gorączkowe przeglądanie informacji np. w social mediach. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że taka aktywność, zamiast zapewnić nam chwilę relaksu, często nadmiernie angażuje nasze emocje. Na szczęście, choć trochę paradoksalnie, nowoczesna technologia przychodzi tutaj z odsieczą! Możesz korzystać z aplikacji zliczających czas, który przeznaczasz na scrollowanie np. Instagrama. Bazując na tych informacjach, możesz spróbować ograniczyć częstotliwość i długość czynności, które wydają się mniej produktywne.  

Stwórz swój planer dnia

Działanie według harmonogramu pomaga usystematyzować czynności w ciągu dnia. Dzięki temu łatwiej zaplanujesz dzień pod kątem pracy i pod kątem aktywności, które mają być dla Ciebie czystą przyjemnością. Dostępnych jest wiele wersji plannerów - od mobilnych, po zwyczajne, papierowe. Wersje planerów elektronicznych możesz łatwo aktualizować oraz łączyć je z innymi aplikacjami. Wersje papierowe mają jednak swój urok i wiele osób wybiera je ze względu na to, że nie są na baterie, nie zatną się ani nie zawieszą.

Zacznij od małych rzeczy

Być może takie rozplanowanie dnia brzmi bardzo formalnie i czujesz opory przed tym, aby wprowadzić je we wszystkie dni tygodnia. W takim przypadku spróbuj zaplanować po kilka rzeczy, które zrealizujesz w pracy i np. po jednej, którą wykorzystasz jako 100% przyjemność dla siebie po zakończonych obowiązkach. Pamiętaj, że nie musisz od razu organizować wakacji na egzotycznych wyspach! Zacznij od drobnych przyjemności, które umilą Ci dzień, tj. spotkanie z przyjaciółmi, spacer po parku czy zjedzenie ulubionego dania. W krótkim czasie zauważysz, że usystematyzujesz swoje działanie i znajdziesz więcej czasu dla siebie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone