Zamknij
REKLAMA

Nie obawiaj się soczewek!

09:25, 04.10.2019 | materiały partnera
Skomentuj

 Przyzwyczajeni do noszenia okularów być wciąż mamy pewne opory przed sięgnięciem po soczewki. Nie powinniśmy jednak bać się takich zmian. Jeśli się przełamiemy i spróbujemy, z pewnością tego nie pożałujemy. Czy możemy korzystać ze szkieł kontaktowych, jeśli doskwiera nam jedna z wad wzroku?

Uzasadnione przejście na nowy standard

Osób zamieniających wysłużone okulary na soczewki stale przybywa. Wbrew pozorom wada wzroku nie jest przeszkodą, by korzystać ze szkieł kontaktowych. Nie można jednak samodzielnie oceniać jej poziomu, a następnie na tej podstawie dokonać zakupu soczewek. Poza tym nie można się opierać na nieaktualnych badaniach.

Niezależnie od tego, czy doskwiera nam krótkowzroczność, czy też dalekowzroczność, najrozsądniej byłoby przed wyborem soczewek udać się na badanie do optyka. Dokładny pomiar pozwoli nam właściwie dobrać szkła kontaktowe względem potrzeb. Nie próbujmy eksperymentować w tej materii, gdyż może na tym ucierpieć nasz wzrok.

Wiele istotnych informacji na temat tego, jak dobrać soczewki kontaktowe na podstawie okularów dostępnych jest m.in. tutaj: https://twojepierwsze.pl/planuje-nosic-soczewki/wady-wzroku/. Zawarte tam treści powinny nam pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości w tym wątku.

Obalamy szkodliwe mity nt. soczewek

Żyjemy w epoce postprawdy, gdzie masowo rozprzestrzeniają się nieprawdziwe informacje na wiele tematów. Problem ten dotyczy także soczewek kontaktowych. Wokół nich narosło wiele szkodliwych mitów, które mogą zniechęcić wielu potencjalnych użytkowników. Dużo nieprawdziwych treści znajduje się w sieci.

W soczewkach wcale nie będziemy widzieć gorzej niż w okularach. Ich zakładanie oraz zdejmowanie wcale nie jest trudne, ani też bolesne. Sama soczewka nie ma fizycznej możliwości przeniesienia się za gałkę oczną. W szkłach kontaktowych możemy pływać. To tylko pokrótce wyjaśnienia wielu panujących mitów.

Więcej na temat nieprawdziwych stwierdzeń dotyczących soczewek znajdziemy w internecie. Na podstawie linkowanej strony: https://twojepierwsze.pl/zaczynam-nosic-soczewki/fakty-mity-dotyczace-soczewek dowiemy się, które z powszechnych mitów są nieprawdą i jak wygląda faktyczna sytuacja. Każdy przypadek jest wyjaśniony w prosty sposób.

Nie bójmy się korzystać z soczewek kontaktowych. To w pełni bezpieczne, ale i bardzo wygodne rozwiązanie, które szybko docenimy w codziennym użytkowaniu. Pamiętajmy jedynie o tym, żeby dobrać je we właściwy sposób i wymieniać je na czas, kiedy tylko stracą swoją ważność. Wówczas nie będziemy mieć żadnych powodów do narzekań.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone