Zamknij
REKLAMA

Terminal płatniczy – co warto o nim wiedzieć?

12:37, 19.11.2019 | materiały partnera

Terminal płatniczy to urządzenie, które pozwala usprawnić obsługę, zwiększyć bezpieczeństwo zakupów, zaoszczędzić czas i zwiększyć obroty firmy. Co należy wiedzieć o terminalach płatniczych? Co to jest Program Polska Bezgotówkowa?

Co to jest terminal płatniczy?

Terminal płatniczy określany jest inaczej terminalem POS, czyli z ang. „point of sale” - punktem handlowym. To urządzenie, którego zadaniem jest umożliwianie i pośredniczenie w transakcjach bez gotówki w punkach handlowych i usługowych, m.in. w sklepach, restauracjach, aptekach, gabinetach lekarskich czy rehabilitacyjnych, warsztatach samochodowych lub stacjach benzynowych.

Urządzenia są wyposażone w klawiaturę, za pomocą której klient wpisuje numer PIN. Dzięki nim można także płacić kartą płatniczą zbliżeniowo, telefonem komórkowym lub systemem BLIK.

Obsługa urządzeń jest łatwa i wygodna, a ich szeroka oferta sprawia, że każdy właściciel firmy znajdzie terminal płatniczy idealnie dostosowany do swoich potrzeb.

Który terminal płatniczy wybrać?

Na rynku dostępne są zarówno terminale standardowe, jak i typu smart. Standardowy terminal płatniczy gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i z uwagi na podłączenie do sieci naziemnej lub mobilnej jest niezawodny. Świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie płatność odbywa się przy punkcie kasowym, w specjalnie wydzielonym miejscu, czyli np. w sklepach przy kasie czy w recepcji hotelowej. Ponadto, dzięki niewielkim rozmiarom terminal płatniczy zajmuje mało miejsca.

Terminale płatnicze przenośne to z kolei idealne rozwiązanie dla kawiarni, restauracji i wszystkich innych firm, w których niezbędne jest dotarcie z płatnością do klienta, czyli np. w firmach kurierskich, transportowych czy w przypadku biznesów sezonowych.

Urządzenia te zapewniają szeroki zakres łączności bezprzewodowej, m.in. przez Bluetooth, Wi-Fi czy 3G. Terminale wyposażone w kartę SIM KPN pozwalają na łączenie się z dowolna? siecią o najlepszym zasięgu, by zapewnić największą prędkość przetwarzania transakcji. Ponadto, bezprzewodowe, lekkie i poręczne terminale przenośne są przyjazne w obsłudze i mają wytrzymałą baterię, która pozwala na przeprowadzenie do 200 transakcji. Urządzenie umożliwia też przechowywanie elektronicznych potwierdzeń transakcji, dzięki czemu nie trzeba kupować papieru do terminala.

Polska Bezgotówkowa – 12 miesięcy użytkowania terminala za darmo!

Terminale płatnicze przynoszą wiele korzyści przedsiębiorcom. Pozwalają na wzrost obrotów firmy, ponieważ możliwość zapłaty bezgotówkowo zachęca klientów do zakupów i wydawania większych kwot.

Transakcje bezgotówkowe zwiększają także bezpieczeństwo dzięki mniejszemu ryzyku przyjęcia fałszywych banknotów, zrobienia pomyłki przy wydawaniu reszty czy kradzieży gotówki.

Wreszcie, terminal płatniczy pozwala na znaczną oszczędność czasu, ponieważ płatności bez gotówki są szybkie i wygodne!

Musisz wiedzieć, że  w ramach Programu Polski Bezgotówkowej odbierzesz darmowe terminale płatnicze i przez 12 miesięcy nie zapłacisz za ich obsługę i użytkowanie, w tym prowizji od transakcji. Już dziś wprowadź w swojej firmie innowacyjne rozwiązania! Jeśli chcesz wiedzieć więcej o programie wejdź na https://bezgotowki.pl/ !

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone