Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne mieszkanie? Zadbane i minimalistyczne – wyjaśniamy, jak to zrobić!

07:35, 18.12.2019 | materiały partnera

Współcześnie w budownictwie stosuje się zasadę minimalny metraż, maksymalna przestrzeń. Wynika to przede wszystkim z faktu, że powierzchni, którą można zabudować, jest coraz mniej. A chętnych na nowe mieszkania nie ubywa… Jak w związku z tym powinno się urządzać współczesne mieszkania?

Jasne wnętrza – baw się złudzeniem optycznym

Zanim zaczniemy wyposażać wnętrze w niezbędne wyposażenie, zwróćmy uwagę na kolor ścian. Pomalowanie ich w fantazyjne wzory może kusić, jednak pamiętaj, że każda taka zabawa sprawi, że pokój będzie wydawał się mniejszy. Możesz natomiast pobawić się złudzeniami optycznymi – pomaluj ściany na biało, a nawet najmniejsza ilość światła odbije się do niego i sprawi, że pokój nabierze przestrzeni.

Zagraj meblami

Oczywiście z mebli rezygnować nie można – bez nich mało które wnętrze jest w stanie spełniać swoją funkcję. W przypadku sypialni postaraj się o to, by łóżko miało nóżki i minimalistyczną obudowę. Proste meble nie przytłaczają i tak niewielkiej przestrzeni, a nóżki pozwolą wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania chociażby pościeli (pamiętaj jednak o odpowiednich pojemnikach).

W pokoju dziennym zamiast tradycyjnego stołu wybierz jego zamiennik ze szklanym blatem. Dzięki nie przytłoczysz niepotrzebnie przestrzeni. O ile tylko to jest możliwe, w salonie również staraj się wybierać meble na nóżkach. Alternatywą może być powieszenie regałów na ścianie, zamiast na podłodze. Pamiętaj, że powinny one być w kolorze ściany.

Wyeliminuj niepotrzebne kable

W niewielkiej przestrzeni, wbrew pozorom, łatwo o spory bałagan. A im większy chaos wizualny, tym mniejszy wydaje się pokój. Jak zadbać o porządek? Przede wszystkim postaw na sprzęty RTV, które nie potrzebuje kabla do łączenia się z innymi urządzeniami. Nie martw się, to wcale nie musi oznaczać, że jesteś skazany na sprzęt niskiej jakości.

Idealną zamiennikiem głośników są soundbary. To proste belki z panelami głośnikowymi, które możesz położyć na szafce pod telewizorem lub zamocować na ścianie. Urządzenie pozwala cieszyć się doskonałym dźwiękiem i jest dedykowane przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń. Właśnie tam fale dźwiękowe będą rozchodzić się w odpowiedni sposób, a Ty będziesz cieszyć się dźwiękiem zbliżonym do zwykłych głośników.

Soundbar występuje w dwóch odsłonach – pojedyncze urządzenia oraz belki uzupełnione o subwoofer. Zestawy proponujemy przede wszystkim dla zwolenników efektów zbliżonych do dźwięku kinowego – subwoofer pozwala powiem wyciągnąć trudniejsze dla samej belki niskie tony. A to właśnie one budują specyficzne wrażenie realności podczas oglądania.

Również w ofercie telewizyjnej bez problemu znajdziesz sprzęt, które doskonale sprawdzi się w niewielkiej przestrzeni. Płaski telewizor, podobnie jak soundbar - montowany na ścianie, nie obciąży wizualnie przestrzeni i pozwoli Ci doświadczyć doskonałej jakości obrazu. Zwróć uwagę na rozmiar matrycy telewizora – jeśli twój salon jest niewielki, nie będziesz w stanie oglądać filmu na zbyt dużym ekranie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone