Zamknij
REKLAMA

Wegańskie kosmetyki - wegańskie piękno

07:21, 24.01.2020 | materiały partnera

Weganizm to coś dużo, dużo więcej niż po prostu dieta. Każdy weganizm na pewno jest tego samego zdania. Sposobem żywienia, który nie wpływa na inne aspekty życia może być wegetarianizm, choć wielu wegetarian sympatyzuje z weganami i traktuje wegetarianizm jako fazę przejściową przed weganizmem. To wszystko sprowadza się do faktu, że weganizm to nie tylko produkty żywieniowe, tylko specjalny sposób myślenia i działania, który wpływa też na inne produkty dostępne i używane w życiu codziennym.

  1. Weganizm - styl życia
  2. Czym są kosmetyki wegańskie?
  3. Dlaczego warto? 3 zalety

Weganizm - więcej niż dieta

Weganizm najczęściej kojarzy się ze sposobem żywienia, który wyklucza z jadłospisu mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego - a więc także sery, nabiał, mleko, miód, jajka i inne tego typu produkty, które na jakimś etapie miały styczność ze zwierzęciem. Takie podejście wynika często z pobudek moralnych i jest związane z chęcią ograniczenia cierpienia zwierząt i podejścia do sposobu ich hodowli. Z tego powodu weganie  bardzo rzadko ograniczają się wyłącznie do powstrzymania się od spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, ale też nie noszą rzeczy wykonanych z naturalnej skóry lub futra.

Kosmetyki wegańskie - co to takiego?

Weganizm oddziałuje na każdy aspekt życia, dlatego weganie (a zwłaszcza weganki) przywiązują też duże znaczenie do używanych kosmetyków. Spora część dostępnych na rynku produktów, nawet jeśli w swoim składzie nie ma nic pochodzenia zwierzęcego, to jest testowana na zwierzętach. Tego typu testy nierzadko kojarzą się i związane są z wykorzystywaniem zwierząt, przetrzymywaniem ich i niewłaściwym traktowaniem. Weganie sprzeciwiają się okrucieństwu wobec zwierząt w każdej formie, nie mogą więc popierać wykorzystywania ich do pracy dla przemysłu kosmetycznego, a więc i używać takich kosmetyków. 

Zalety stosowania kosmetyków wegańskich

Kosmetyki wegańskie to produkty naturalne, tworzone z poszanowaniem natury i bez testów na zwierzętach. Nie mają też w swoim składzie sztucznych składników, barwników i konserwantów. Stawiają na siłę roślin i ziół, a także stare, ludowe receptury. W końcu od wieków ludzie chcieli po prostu wyglądać lepiej i wykorzystywali do tego to, co ofiarowywała im natura. Drugą zaletą kosmetyków wegańskich jest ich silne, odżywcze działanie na skórę. Weganki i inne osoby, które korzystają z tego typu kosmetyków często chwalą sobie ich silne, naturalne właściwości. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat kosmetyków wegańskich zobacz tutaj.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone