Zamknij
REKLAMA

Jak zbudować dom w kilka tygodni?

14:19, 18.03.2020 | materiały partnera

Budowa domu to jedna z największych inwestycji w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że odgrywa dla nas tak ważną rolę, bo przecież w grę wchodzi nasza przestrzeń do życia. Staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby była ona wyjątkowa, niepowtarzalna i perfekcyjna. Z pewnością bardzo dużą popularnością cieszą się domy z drewna, które to wykorzystywane są coraz częściej z racji przede wszystkim wielu korzyści, jakie są z nimi związane. Największą jest możliwość wybudowania domu w zaledwie kilka tygodni. Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak.

Tradycyjna budowa domów zajmuje nam często wiele miesięcy, a nawet i lat. Kupujemy działkę, zlecamy komuś projekt lub korzystamy z gotowej opcji. Zatrudniamy ekipę fachowców, wybieramy materiały, rozpoczynamy pracę. Tradycyjne domy i ich budowa uzależnione są tak naprawdę od bardzo wielu czynników. Zła pogoda nie daje możliwości budowy. Brak jednego z materiałów w sklepie, zatrzymuje budowę. Zakończenie jednego etapu i konieczność odczekania do następnego, to kolejny kłopot. Tworzące się po drodze problemy, kolejne przeciągnięcia, brak pieniędzy związany wciąż z dodatkowymi kosztami. Powodów, dla których tradycyjne domy buduje się często bardzo długo jest wiele. Nic więc dziwnego, że domy z drewna domyhbe.pl/pl/technologia-hbe cieszą się tak dużą popularnością i wybierane są one coraz częściej przez przyszłych właścicieli swoich wymarzonych nieruchomości. Są one wyjątkowe pod każdym względem. Estetyczne, niezwykle okazałe, ekologiczne, tańsze, a do tego bardziej oszczędne w eksploatacji. Czy można więc chcieć czegoś więcej?

Technologia budowania domów z drewna

Dom, który nie powstaje na miejscu budowy, ale w hali produkcyjnej? Tak, właśnie tak wyglądają domy z drewna tworzone z gotowych elementów. Wszelkie prefabrykaty tworzone są na halach produkcyjnych, gdzie dba się o ich jakość i sposób wykonania, tak, aby można było stworzyć gotowy dom, idealnie dostosowany do potrzeb, oczekiwań i wymagań wszystkich klientów. Na hali dba się o każdy, najmniejszy nawet element, detal i szczegół. Wszystko musi być dopracowane do perfekcji, tak, aby na miejscu budowy gotowe elementy móc złożyć w jedną całość. W przypadku domu drewnianego, jedyną rzeczą wspólną z tradycyjnymi domami jest wylanie fundamentów. Jest to tak naprawdę jedyna praca ,,mokra”, która w przypadku takich domów jest wykonywana. Jedynie więc przy tego typu pracach uzależnieni jesteśmy od warunków pogodowych. W każdym innym etapie pogoda nie ma absolutnie żadnego wpływu na stawianie domów, dlatego też można to robić przez cały rok.

Rodzaje domów z drewna

Stawiając domy z drewna domyhbe.pl/pl/oferta-domow można wybrać kilka ich rodzajów, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji istotną rolę odgrywa to, na jaki rodzaj się zdecydujemy. Tym najbardziej popularnym, który wybierany jest najczęściej jest dom z konstrukcji szkieletowej. Tworzy się konstrukcję nośną i gotowe elementy z drewna. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się zarówno jako domki letniskowe, jak również i jako domy całoroczne. Wśród tego typu domów wyróżnia się między innymi domy kanadyjskie, które to można postawić bardzo szybko, mają one doskonałe parametry termoizolacyjne, a do tego są bardzo energooszczędne. Mniej popularne, ale również często wykorzystywane są domy z keramzytobetonu. Są to domy modułowe, które powstają z wielkoformatowych elementów. Można z nich postawić każdy rodzaj nieruchomości. Następne to domy drewniane z bali, które prezentują się niezwykle piękne, są trwałe, mocne, energooszczędne.

Wybór określonego rozwiązania uzależniony jest od wielu czynników. Jeśli więc chcemy postawić na tego typu nieruchomość, warto sprawdzić oferty firm, porównać je, jak również i skorzystać z pomocy doradców, jakie rozwiązanie okaże się być dla nas właśnie najlepsze.

Tworzenie projektu - realizacja zadania

Postawienie domu z drewna nie wymaga takiego nakładu pracy, jak domu tradycyjnego. Podstawą jest najpierw stworzenie projektu, od którego tak naprawdę zależy to, jak taki dom będzie się prezentował. Można skorzystać z pomocy architekta lub wybrać gotowy projekt, który będzie nam odpowiadał. Jeśli taki już jest, kolejnym zadaniem, niezwykle ważnym jest zatrudnienie ekipy, która takie domy z drewna stawia. Jest to niezwykle ważne, gdyż od tego, z kim współpracujemy będzie zależeć nasze zadowolenie z domu, który jest naszym marzeniem. Współpracować należy zawsze z prawdziwymi profesjonalistami. Gdy taką ekipę mamy, można jedynie oczekiwać na dom w stanie gotowym. Firma taka wykonuje elementy w hali produkcyjnej, a następnie przywozi na miejsce budowy i składa je w jedną całość. Postawienie gotowego domu trwa około 4 - 6 tygodni.

Jeśli więc zależy nam na czasie, to na pewno domy z drewna stanowią bardzo dobrą, inwestycję, która będzie w stanie zadowolić wszystkich klientów. Zastanawiając się nad tym, czy jest to dobra inwestycja, my jesteśmy przekonani o tym, że jak najbardziej tak, szczególnie, gdy zależy nam przede wszystkim na czasie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone