Zamknij
REKLAMA

Jakie rolety na okna dachowe wybrać?

15:36, 23.03.2020 | materiały partnera

Tradycyjna roleta nie sprawdzi się na umieszczonym w dachu skośnym oknie. Aby więc ograniczyć dostęp światła lub udekorować wnętrze, warto zastosować specjalne rolety na okna dachowe. Dzięki sprężynowemu mechanizmowi, ich materiał przylega do szyby i zatrzymuje światło, tworząc przyjemny, intymny klimat wewnątrz pomieszczenia. Jaki model wybrać, by cieszyć się komfortem na poddaszu? Oto kilka cennych wskazówek.

Jakie rolety na okna dachowe do sypialni?

Wybór w dużym stopniu zależy od przeznaczenia danego pomieszczenia. Roleta do sypialni powinna zaciemniać wnętrze, ułatwiając tym samym zasypianie oraz umożliwiając krótką drzemkę w ciągu dnia. Na rynku można znaleźć całkowicie zaciemniające rolety na okna dachowe oraz przyciemniające modele, które ograniczają dostęp światła, lecz nie powodują całkowitego zaciemnienia. Ciekawe rozwiązanie oferuje znany producent okien VELUX. Rolety energooszczędne tej marki nie tylko zaciemnią wnętrze, ale też zapobiegną ucieczce ciepła, poprawiając izolacyjność w pomieszczeniu.

Jakie rolety na okna dachowe do salonu?

Aby wzbogacić wystrój salonu, warto wykorzystać stylowe i eleganckie rolety dekoracyjne. Łączą one w sobie praktyczną i estetyczną funkcję. Nie tylko zdobią pomieszczenie, ale też umożliwiają kontrolę ilości światła, zapewniając komfort wypoczywającym w salonie domownikom. Dekoracyjne rolety na okna dachowe dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Można więc bez trudu skomponować je z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. W salonie sprawdzą się także efektowne rolety rzymskie, które delikatnie rozproszą światło, tworząc w pomieszczeniu wyjątkowy klimat. VELUX oferuje również  rolety rzymskiez wymienialnymi tkaninami, dzięki czemu możesz modyfikować wystrój wnętrza w zależności od swoich potrzeb i upodobań.

Jakie rolety na okna dachowe do pokoju dziecięcego?

W pokojach najmłodszych pociech warto zamontować roletę zaciemniającą, dzięki której dziecko będzie miało idealne warunki do drzemki w ciągu dnia. Co więcej, na nadrukach znajdują się postaci z „Krainy lodu”,„Aut” i „Kubusia Puchatka” pobudzające wyobraźnię dzieci do dobrej zabawy. U starszego dziecka można zastosować kolorową roletę dekoracyjną lub plisowaną, która nada wnętrzu przytulnego charakteru. VELUX oferuje atrakcyjne wzory, stworzone z myślą o wszystkich domownikach, zarówno tych małych, jak i dorosłych, zapewniając duży wybór i wysoką funkcjonalność.

Czy stosować rolety na okna dachowe do kuchni i łazienki?

Te pomieszczenia są szczególnie narażone na działanie wilgoci. Wykonane z tkaniny rolety lepiej więc będzie zastąpić odpornymi na nią żaluzjami. Należy jednak wybrać wysokiej jakości model, który nie straci atrakcyjnego wyglądu wraz z upływem czasu.W ofertach renomowanych producentów dostępne są żaluzje w szerokiej palecie modnych kolorów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA