Zamknij
REKLAMA

Kolokacja serwerów - dlaczego warto z niej skorzystać?

10:01, 26.03.2020 | materiały partnera

Prowadzenie większości biznesów wymaga obecnie posiadania wydajnych i bezawaryjnych serwerów. Dzięki nim unika się przerw w sprzedaży internetowej oraz dostarcza się użytkownikom wysokiej jakości usług multimedialnych. Jeżeli nie masz możliwości stworzenia własnej serwerowni, możesz skorzystać z kolokacji. Sprawdź, czym jest kolokacja serwerów i dlaczego warto się na nią zdecydować.

 

1. Kolokacja serwerów - co to jest?

2. Zalety korzystania z kolokacji serwerów

 

Kolokacja serwerów powstała z myślą o wielu firmach, w których stworzenie własnej serwerowni jest niemożliwe. Dzięki temu nawet mniejsze przedsiębiorstwa działające w sieci lub korzystające ze skomplikowanych systemów w biurach, mogą być pewne, że posiadają niezawodny dostęp do danych i bezawaryjnego łącza internetowego. Dowiedz się więcej o kolokacji serwerów.

 

Kolokacja serwerów - co to jest?

 

Kolokacja serwerów jest usługą, która polega na wynajmie przestrzeni w serwerowni oraz na udostępnianiu infrastruktury umożliwiających prawidłową pracę serwerów. Inaczej taką usługę nazywa się hotelingiem. Serwer lub cała szafa rackowa wypożyczone przez usługobiorcę są umieszczane w serwerowni, należącej do usługodawcy. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient nie musi tworzyć dodatkowego miejsca na serwerownię we własnej firmie, co znacząco ułatwia funkcjonowanie małym przedsiębiorcom. W podobny sposób można wypożyczyć routery, switche i inne potrzebne urządzenia do zapewnienia prawidłowego działania serwerów firmowych.

 

Zalety korzystania z kolokacji serwerów

 

W ramach kolokacji serwerów klienci otrzymują nie tylko samą możliwość korzystania z serwerowni. Dostawca usługi dba również o temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu, gwarantuje dostęp do szybkiego łącza internetowego oraz zasilanie serwerów i przyłączonych do nich urządzeń nawet w przypadku braku dostępu do sieci elektrycznej.

 

Kolokacja serwerów zapewnia również fizyczną ochronę przed włamaniem i zabezpieczenie przeciwpożarowe. System monitoringu, gaśnice przystosowane do gaszenia płonącego sprzętu elektronicznego i inne zabezpieczenia sprawiają, że serwery wynajęte w ramach kolokacji są chronione znacznie lepiej niż w siedzibie firmy klienta. Dodatkowo usługodawca gwarantuje całodobowy dostęp do serwera. O jego prawidłowe działanie dba zespół techników, którzy na bieżąco usuwają wszelkie awarie, wykonują przeglądy systemów oraz dokonują modernizacji serwerowni, jeżeli klient zgłasza taką potrzebę. Dzięki temu kolokacja ma szereg zalet, zapewniających jej przewagę nad budową własnej serwerowni.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA