Zamknij
REKLAMA

4 rzeczy, które charakteryzują wiarygodnego pożyczkodawcę

14:59, 03.04.2020 | materiały partnera

Zanim wyślesz wniosek pożyczkowy, koniecznie sprawdź wiarygodność pożyczkodawcy. Wszystko przez to, że z roku na rok powstaje coraz więcej nieuczciwych instytucji finansowych oferujących chwilówki i pożyczki online. Poznaj 4 rzeczy, które potwierdzą, że masz do czynienia z godnym zaufania pożyczkodawcą.

Posiadanie numeru KRS

Całkowitą podstawą jest sprawdzenie, czy firma, od której chcesz pożyczyć pieniądze w ogóle istnieje. W końcu nie sztuką jest dziś stworzyć stronę internetową. W dobie Internetu możesz wyszukać firmę na stronie KRS-u. Wpisz jej nazwę czy też NIP, aby dowiedzieć się, czy działalność naprawdę istnieje. Przyjrzyj się też aktualnemu statusowi.

Łatwy dostęp do informacji o kosztach

Nadal niektóre firmy starają się ukrywać informacje, które mogą zniechęcić potencjalnego pożyczkobiorcę. Koniecznie unikaj ich, gdyż może wiązać się to z bardzo wysokimi kosztami. Zawsze przed zaciągnięciem pożyczki przeczytaj od deski do deski regulamin czy też umowę razem z załącznikami. Wtedy dowiesz się, jak oprocentowany jest kredyt, ile wynoszą opłaty narzucone przez firmę czy też RRSO. Zwróć też uwagę na to, jak szybko będziesz musiał zwrócić pieniądze. W przypadku chwilówek często sytuacja wygląda w ten sposób, że należy oddać pieniądze w ciągu 30 dni, a jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, to musisz ponieść dodatkowe opłaty. Dlatego ważne jest to, by od razu znać swoje możliwości finansowe lub przynajmniej sprawdzić, gdzie koszty są najniższe.

Bardzo przydatne przy obliczaniu kosztów pożyczki są specjalne kalkulatory, które coraz częściej są udostępniane przez wiarygodne firmy na swoich stronach internetowych. Dzięki nim szybko sprawdzisz, ile będziesz musiał oddać i ile wyniosą Cię raty.

Łatwy kontakt z pożyczkodawcą

Nawet jeśli kredyt udzielany jest za pośrednictwem Internetu, to jednak nadal masz prawo uzyskać odpowiedzi na trapiące Cię pytania. Zatem najlepiej sprawdź, czy firma udostępnia numer do infolinii i po prostu do niej zadzwoń. Nie ma sensu pozostawać w niepewności, więc najlepiej będzie, jak rozwiejesz swoje wątpliwości i uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania. Oczywiście sprawdź też, czy na stronie dostępny jest tzw. FAQ, gdyż możesz znaleźć tam cenną wiedzę.

Opinie w sieci

Mimo wszystko warto też na samym końcu sprawdzić, jak wcześniejsi klienci wspominają zaciągnięcie pożyczki u wybranej przez Ciebie firmy. Dokładnie przeanalizuj opinie, znajdujące się w sieci i zobacz, czy któreś szczególnie Cię niepokoją. Jeśli tak, to wybierz innego pożyczkodawcę. Do tego, gdyby okazało się, że nigdzie w Internecie nie możesz znaleźć informacji o firmie, to też zacznij być bardziej podejrzliwym. Być może masz do czynienia z nowopowstałą firmą lub też z naciągaczem.

Jak szybko znaleźć wiarygodnego pożyczkodawcę?

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, to możesz też wejść na stronę loanscouter.com, gdzie udostępnione są jedynie sprawdzone oferty pożyczkowe. W ten sposób zyskasz pewność, że dana firma jest wiarygodna i zaciąganie tam zobowiązań nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA