Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda profesjonalny montaż napędu do bram?

12:10, 03.06.2020 | materiały partnera

Wybór odpowiedniego napędu jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania bram. Aby jednak elementy spełniały swoje funkcje, muszą być dobrze podłączone. Należy pamiętać, że profesjonalny montaż wykonany przez autoryzowanych montażystów często jest warunkiem objęcia zakupionych produktów gwarancją. Decydując się na zakup automatyki do bram, nie należy więc oszczędzać na jej profesjonalnym podłączeniu. Próba samodzielnej instalacji automatyki często wiąże się to nie tylko z ryzykiem późniejszej awarii, ale i właśnie utraty gwarancji, co w konsekwencji może wygenerować spore koszty. Jak w takim razie wygląda proces profesjonalnej instalacji napędu?

Jak montowane są siłowniki do bramy dwuskrzydłowej?

Montażysta najpierw zaznacza na słupku miejsce zamocowania poszczególnych elementów. Niezwykle ważne jest przestrzeganie dołączonego przez producenta schematu - montażyści zwykle dobrze znają poszczególne konstrukcje, bo zajmują się nimi na co dzień. Później przechodzi się do głównej czynności - siłownik przytwierdza się do słupka, a ramię siłownika na skrzydle. Co istotne, produkty Nice, dostępne na stronie https://www.nice.pl/kategoria/automatyka-do-bram-skrzydlowych można obracać podczas instalacji, co stanowi ogromne ułatwienie.

Jak wygląda montaż napędu do bramy przesuwnej?

Przed przystąpieniem do prac wykonuje się wykop i przygotowuje miejsce na przewody. Jak podłącza się napęd do bramy przesuwnej? Do płyty fundamentowej przytwierdza się kotwy, a całość zalewa się betonem. Na tej konstrukcji mocuje się siłowniki wraz z podkładkami i nakrętkami. Po wyregulowaniu tych elementów wyciąga się blokadę i otwiera skrzydło bramy. Do kolejnych etapów należy instalacja listwy zębatej oraz przykręcenie nakrętek i osłonek. Końcowym etapem jest montaż listew ograniczających.

Jak montuje się napęd do bramy garażowej uchylnej?

W pierwszym kroku instaluje się prowadnicę – warto nadmienić, że w modelach marki Nice element ten jest już wstępnie zmontowany. Następnie prowadnicę łączy się z silnikiem. Ostatnim etapem jest umieszczenie siłownika na suficie. W tym celu montażysta wykorzystuje specjalny uchwyt, który może być przytwierdzony śrubami, kołkami lub nitami. W dalszej kolejności przeprowadza się test instalacji: otwiera i zamyka bramę, aby zweryfikować, czy mechanizm działa płynnie i lekko.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA