Zamknij
REKLAMA

O co zapyta dobry fryzjer? - odpowiadają Orły Fryzjerstwa

11:17, 22.07.2020 | materiały partnera

Przekraczamy próg salonu fryzjerskiego w Radomiu i chciałybyśmy czuć, że rozmawiamy z profesjonalistą. Niektórzy fryzjerzy zadają jednak bardzo mało pytań, niewiele od siebie mówią, potakują głową jeszcze zanim powiemy o jaką stylizację nam chodzi. Po czym poznać, że oddajemy się w dobre ręce?

Pierwsze pytania jakie powinny paść z ust fryzjera to prośba o wyrażenie opinii o naszej obecnej fryzurze. Co nam się w niej podoba? Co uważamy za jej minus? To bardzo ważne, by zrozumieć jaki jest nasz gust i jakie elementy fryzury są dla nas ważne. W tej sekcji, fryzjer powinien podpytać również o to co chcemy fryzurą osiągnąć. Może chcemy wydłużyć twarz albo zakryć czoło, które naszym zdaniem jest zbyt wysokie. To informacje, które profesjonalista powinien zbierać od każdej swojej klientki.

Tryb naszego życia jest istotny przy doborze fryzury. Inne koncepcje uczesania powinny zostać zaproponowane, gdy klientka bardzo często korzysta z basenu lub siłowni, a całe życie codzienne to bieganie z miejsca na miejsce. Fryzura powinna wówczas być lekka, łatwa do szybkiego wiązania i bezproblemowa w układaniu. Przy spokojnym trybie życia, sporej ilości wolnego czasu lub chęci poświęcenia go na układanie włosów, fryzjer z Katowic może zaproponować bardziej skomplikowane fryzury, które będą wymagały codziennej pielęgnacji. Co ważne, poprośmy specjalistę by nauczył nas jak układać nową fryzurę, dbać o włosy i czego używać do jej stylizacji. Tę wiedzę powinnyśmy wynieść z salonu po skończonej pracy nożyczkami.

Podczas tego krótkiego wywiadu fryzjer już powinien wybadać nasze preferencje, dla pewności powinien jednak dopytać na jakie zmiany jesteśmy otwarte. Jedne klientki przeraża wizja skrócenia włosów o kilka centymetrów, ponieważ traktują wyjście do salonu jako zdrowotny zabieg dla końcówek. Inne panie będą ciekawe pomysłów fryzjera na absolutną metamorfozę. Wszystko jednak w duchu dbałości o stan naszych włosów. Specjalista wypyta o naszą codzienną pielęgnację, najczęściej używane produkty, sposoby operowania suszarką. Na podstawie tych pytań i wyglądu naszych włosów określi jak konkretne cięcie jest u nas potrzebne. Nie dziwmy się, że czasem fryzjer określi konieczność skrócenia długości fryzury o połowę – jeśli używasz na co dzień tylko szamponu ze szkodliwymi środkami typu SLS, nie będzie innej rady.

Dobry fryzjer to prawdziwy skarb, który powinien sprawić, że zawsze wyjdziesz z salonu zadowolona. Poszukaj sprawdzonych specjalistów wraz z rankingiem Orły Fryzjerstwa, w którym to klienci decydują o wygranej fryzjera w danym mieście. Plebiscyt rozgrywa się w Internecie – algorytm zbiera oceny zakładów fryzjerskich ze wszystkich dostępnych domen. Z liczb wyciągana jest średnia, a firmy, które otrzymały 8 z 10 punktów zostają umieszczone na stronie zestawienia. Plebiscyt Orły przeprowadzany jest też w innych branżach. Z jego pomocą znajdziesz najlepszą kosmetyczkę w Gdańsku, restaurację w Poznaniu czy fotografa w Lublinie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA