Zamknij
REKLAMA

Meble garażowe - jakie i gdzie kupić?

13:23, 02.09.2020 | materiały partnera

Kiedy myślimy o kupowaniu mebli i wyposażenia wnętrz, garaż nie jest pierwszym pomieszczeniem, które przychodzi nam na myśl. Dużo częściej nasze myśli biegną ku salonom i sypialnią, kuchnią, jadalnią i pokojom dziecięcym, w których spędzamy większość czasu i z których korzystamy na co dzień. Urządzając je pamiętamy o dobrym guście, o doborze odpowiednich mebli, pasujących wzorów i kolorów, a także o utrzymaniu zdrowego balansu między tym co piękne, a tym co pożyteczne. Łatwo przekonać każdego kto urządza dom czy mieszkanie, że nie można skupiać się tylko na funkcjonalności albo tylko na wyglądzie wyposażenia salonu czy kuchni - jedna i druga strategia może mieć katastrofalne skutki dla wnętrza które będzie groteskowe i brzydkie lub ładne, ale zupełnie niepraktyczne.

Dlaczego więc podobnego podejścia nie mamy urządzając garaż, który przecież też jest pomieszczeniem i to pomieszczeniem, z którego raczej będziemy korzystać? Faktycznie, nie będziemy w garażu spędzać tak dużo czasu, jak w sypialni, jednak warto zauważyć, że przechodzić przez niego będziemy najpewniej codziennie i to kilkukrotnie. Ta zależność dotyczy zwłaszcza ludzi, dla których samochód jest podstawowym środkiem transportu - a więc dla większości z nas, szczególnie tych, którzy mieszkają na wsiach, w mniejszych miejscowościach lub na przedmieściach.

Wybieranie mebli garażowych nie jest zadaniem łatwym. Garaż, jak wiemy z doświadczenia, szybko stanie się zbyt mały, niezależnie od wielkości naszego samochodu czy tego, co oprócz auta będziemy w nim trzymać. Już po kilku miesiącach ewentualnie latach przekonamy się, że w tak przestronnym oryginalnie pomieszczeniu nagle brakuje przestrzeni na rowery, opony, skrzynki narzędziowe i sprzęt narciarski, który chcielibyśmy przechowywać pod dachem do kolejnej zimy. Dlatego też już przy wyposażaniu garażu powinniśmy zadbać, by było w nim jak najwięcej przestrzeni magazynowej, a meble jak najlepiej spełniały swoją rolę.

Do czego mają służyć meble w garażu? Cóż, przede wszystkim mają nie przeszkadzać w parkowaniu. Warto mieć ten fakt na uwadze dobierając wielkość półek i szafek - w garażu przez większość czasu będzie stał zaparkowany samochód. A kiedy samochodu nie będzie, w garażu nie będzie również nas, gdyż będziemy w pracy albo gdziekolwiek indziej, gdzie pojedziemy samochodem. Do tego szafki i półki garażowe powinny pozwalać na swobodne magazynowanie dużej liczby różnych przedmiotów. W końcu wszyscy wiemy, że nie tylko samochód trzyma się w garażu - powinno się w nim znaleźć również miejsce na opony zimowe i letnie (te, które akurat nie są używane), rowery czy sprzęt narciarski, który wyciąga się raz czy dwa do roku.

Dobrym rozwiązaniem przy aranżacji wnętrza garażu jest wykorzystanie mebli przemysłowych. CHoć są one tworzone z myślą o halach magazynowych, a nie o przydomowych garażach, okazuje się, że także w tych drugich sprawdzają się wyśmienicie. Na szczególną uwagę zasługują tu szafy przemysłowe, które są niezwykle pojemne, a jednocześnie lekkie i wytrzymałe, gdyż wykonuje się je zazwyczaj z aluminium z elementami ze sklejki drewnianej. Są to materiały tanie, ale praktyczne, a do tego lekkie, więc wykonane z nich meble można łatwo przenosić i przestawiać, co przydaje się w garażu, gdy chcemy w nim pomieścić różne sprzęty gabarytowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA