Zamknij
REKLAMA

Rodzaje obozów narciarskich i snowboardowych dla dzieci

08:23, 08.09.2020 | materiały partnera

Na razie wszyscy rodzice i dzieci przeżywają rozpoczynającą się szkołę. W tym roku ma to wymiar szczególny. I chociaż wakacyjne wspomnienia są bardzo świeże, już teraz możemy pomyśleć o tym, gdzie nasze pociechy mogą pojechać podczas ferii zimowych.

Od dawna dzieci nie cieszyły się tak na początek roku szkolnego, jak tym razem. Po miesiącach nauki zdalnej wiele z nich z przyjemnością zasiądzie w szkolnej ławie. Ale znając szkolną rzeczywistość i zapał dzieci, możemy przewidywać, że ta euforia minie wraz z kolejnymi zadaniami i sprawdzianami. Kiedy nadejdą ferie, dzieci będą już zmęczone i spragnione odpoczynku. Zamiast serwować im siedzenie w domu przed komputerem, postarajmy się o zwiększoną aktywność fizyczną. Ponieważ co roku jest wielu chętnych na wyjazdy zorganizowane, już teraz możemy przejrzeć ofertę na obozy narciarskie dla dzieci i obozy snowboardowe dla młodzieży.

Zanim zapiszemy na obóz

Wybierając obóz narciarski dla dzieci musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim liczy się wiek dziecka. Nie bez powodu organizatorzy wyszczególniają młodsze i starsze grupy wiekowe. Różnice są m.in. w szybkości uczenia się dzieci, metod nauki, a różne są nawet tematy rozmowy uczestników – nie zapominajmy o tym, że to połączenie nauki z pożytecznym. Poza tym zastanówmy się, czy wysłać dziecko na obóz dla początkujących, czy nasza pociecha ma już pewne umiejętności, które można byłoby udoskonalić. Bardzo ważne, byśmy wybrali dobrego organizatora, który zadba o bezpieczeństwo i idealne warunki dla dzieci. Jednym z cenionych organizatorów obozów zimowych jest Biuro Turystyki Aktywnej Kompas. Co przygotowano na nadchodzący sezon?

Obozy narciarskie i snowboardowe

Już teraz mamy do dyspozycji kilka fantastycznych propozycji! A niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, wrażenia gwarantowane. Obozy narciarskie dla dzieci w wieku 6-13 lat dotyczą wyjazdów na Kaszuby, do Wisły i do miejscowości Muszasichle. Do wyboru są warianty dla dzieci, które już miały wcześniej z nartami i snowboardem, oraz dla tych, które będą stawiać swoje pierwsze kroki. Na etapie rezerwacyjnym rodzic musi zadeklarować, na czym dziecko jeździ bądź chce zacząć (dany obóz poświęcony jest jednej dyscyplinie).

Obozy snowboardowe dla młodzieży są dla nastolatków w wieku 13-18 lat. Młodzież spędzi ferie w Wiśle, w miejscu, gdzie na brak tras i stoków nie można narzekać! Stoki są na tyle różnorodne, że bez względu na stopień zaawansowania znajdzie się coś idealnego. Nie można zapominać o doskonale przygotowanej infrastrukturze. Nie brakuje wyciągów krzesełkowych, talerzykowych i orczykowych. I ponownie – młodzież może jeździć zarówno na nartach jak i na snowboardzie. Być może uczestnicy będą chcieli spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie? A może postawią na doskonalenie już zdobytych umiejętności?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA