Zamknij
REKLAMA

Jak udostępnić ekran swojego komputera?

13:00, 19.11.2020 | materiały partnera

Obecnie praca oraz nauka w domu stała się integralną częścią naszego życia. Kiedyś świadczenie stosunku pracy z domu było dla wielu osób abstrakcją. To samo dotyczy uczniów, którzy byli przyzwyczajeni do codziennej wizyty w szkole oraz na uczelni. Jednym z największych wyzwań dla osób wcześniej niezaznajomionych z tajnikami pracy zdalnej jest zdecydowanie udostępnienie swojego własnego ekranu innym osobom.

Obecnie sytuacja związana z epidemią sprawia, że praca i nauka w domu zwiększa nasze bezpieczeństwo i pozwala na równie efektywne wykonywanie swoich obowiązków. Praca i nauka z domu to jednak nowe, wcześniej nieznane nam wyzwania związane z obsługą nowych technologii. Poniżej jednak znajdują się przydatne wskazówki, które sprawią, że już nigdy nie wpadniemy w zakłopotanie, gdy zajdzie potrzeba udostępnienia swojego ekranu.

Dlaczego mamy udostępniać komuś ekran swojego komputera?

Z angielskiego screen sharing, czyli udostępnianie swojego ekranu stanowi jedną z najwygodniejszych funkcji, która z pewnością przyda się każdemu, kto pracuje zdalnie i pragnie pokazać innym współpracownikom w czasie rzeczywistym efekty swojej pracy lub problem, z którym nie potrafi sobie poradzić samodzielnie.

Udostępnianie ekranu jest też niezawodnym sposobem na podtrzymanie odpowiedniej dynamiki spotkań i telekonferencji, które przecież obecnie zajmują dużą część dnia wielu osobom, które pracują zdalnie. W końcu dzielenie ekranu jest obowiązkowym działaniem, gdy prowadzimy szkolenia. By przekazać uczestnikom szkolenia lub warsztatu wartościową wiedzę, niezbędne jest wizualne potwierdzenie, jaki możemy zapewnić, właśnie udostępniając widok swojego ekranu komputera.

Najlepszym sposobem na współdzielenie ekranu jest skorzystanie z jednej z darmowych aplikacji, które są bardzo łatwe w obsłudze i zapewniają nam wygodne udostępnianie ekranu innych osobom.

Skype

Skype jest najpopularniejszym programem, który pozwala na prowadzenie rozmów i konferencji. Niezliczona liczba firm, która pracuje obecnie zdalnie, przesiadła się właśnie na Skype w celu utrzymywania stałego kontaktu ze swoimi współpracownikami. Skype umożliwia również w bardzo łatwy współdzielenie ekranu swojego komputera.

Warto jednak mieć na uwadze pewne ograniczenia w tej materii. Skype musi zostać zainstalowany na komputerze, jeśli chcemy pokazać komuś ekran. Opcja ta nie działa w przypadku, gdy korzystamy z wersji przeglądarkowej programu. Warto też upewnić się, że wszyscy uczestnicy spotkania mają najnowszą wersję oprogramowania.

Slack

Slack to inny popularny program, który wspomaga pracę w zespołach projektowych. Wśród wielu cennych funkcjonalności oprogramowania, Slack umożliwia również opcje pokazywania swojego ekranu w momencie, gdy nasze konto jest płatne (jeśli pracujemy służbowo, pracodawca z reguły zadba o posiadanie płatnej wersji programu).

MyOwnConference

Jest to bardzo popularne narzędzie, które pozwala bezpłatnie pokazywać ekran nawet 20 uczestnikom. Jeśli natomiast mamy wersję płatną, liczba to wzrasta aż do 5000 uczestników. MyOwnConference zapewnia bardzo wysoka jakość transmisji wraz z dźwiękiem, co dobrze wpływa na jakość prezentowanej treści.

Więcej informacji znajdziesz na https://panwybierak.pl/blog/udostepnianie-ekranu-przez-internet/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA