Zamknij
REKLAMA

Siatka na kask — kiedy warto z niej skorzystać?

14:03, 17.02.2021 | materiały partnera

Jeździsz na motorze, skuterze, hulajnodze czy rowerze? W takim razie na pewno korzystasz z kasków. W końcu to właśnie one zapewniają Ci bezpieczeństwo w trakcie dowolnej aktywności bądź przejażdżki. Dlatego zadbaj o to, żeby to akcesorium pozostało w dobrym stanie — pomoże Ci w tym siatka na kask. Z tego dodatku możesz korzystać w każdej chwili. Sprawdź zatem, kiedy warto z niej skorzystać.

Siatka na kask — 3 najczęstsze zastosowania

Choć rysy na kasku jedynie zmniejszają jego walory estetyczne, to jednak wszelkie uszkodzenia mogą mieć bardzo negatywne konsekwencje. W końcu uszkodzony kask nie będzie stanowił właściwej ochrony dla głowy w razie upadku czy potrącenia. Wtedy może za to stanowić dodatkowe zagrożenie. Dlatego siatka na kask znacznie ułatwi Ci jego przechowywanie i znacznie zminimalizuje ryzyko wystąpienia uszkodzeń bądź nawet odłamania niektórych części. Zastanawiasz się, kiedy jeszcze warto skorzystać z takiej siatki? Sytuacji jest mnóstwo!

Wycieczka na wakacje

Lubisz spędzać aktywnie czas? Zatem na pewno nie wyobrażasz sobie letnich wyjazdów bez przejażdżki na rowerze, hulajnodze czy skuterze. W takiej sytuacji nie musisz ograniczać się jedynie do pobliskich miejscowości. Wystarczy, że pojedziesz samochodem w bardziej odległe tereny i tam wypożyczysz ulubiony sprzęt bądź zapakujesz swój rower na dach auta. Wtedy przyda Ci się również siatka na kask. Dzięki niej nie musisz polegać na kaskach z wypożyczalni, co często jest dość niehigieniczne. Poza tym siatka możesz powiesić w dowolnym miejscu, więc na pewno nie zabiorą zbyt wiele miejsca w samochodzie, a jednocześnie właściwie zabezpieczą kaski przed uszkodzeniem.

Porządek w domu

Masz już dość bałaganu panującego w Twoim domu? Zazwyczaj największy problem jest z takimi akcesoriami jak kaski. W końcu zajmują sporo miejsca, a jednocześnie nie możesz ich położyć w dowolnym miejscu. Dlatego siatki ułatwią Ci ich przechowywanie. Tym bardziej, jeżeli wybierzesz model, gdzie zmieszczą się nawet dwa kaski. Wtedy wystarczy, że powiesisz je w garażu, składziku, a nawet w szafie. W ten sposób nie będziesz już dłużej zastanawiać się, gdzie się znajdują, a jednocześnie nie narazisz je na uszkodzenia. Szczególnie zimą czy późną jesienią jest to dobre rozwiązanie — wtedy przestajesz jeździć nawet na motocyklach. Trzymając kaski w siatce, przechowasz je w nienagannym stanie, aż znów zrobi się cieplej.

Dobre rozwiązanie dla kolekcjonerów

Kolekcjonujesz kaski? To bardzo ciekawe hobby, tym bardziej że na rynku jest dostępnych wiele interesujących modeli z różnych epok. Wtedy szczególnie musisz zadbać o ich stan. Na pewno chcesz też je mieć blisko siebie, żeby raz po raz przeglądać lub fotografować. Jeśli nie masz miejsca na gablotę, gdzie mógłbyś je umieścić, to wykorzystaj do tego siatkę na kaski. W końcu w nich na pewno się nie zniszczą, a przy okazji powiesisz takie uchwyty w dowolnym miejscu czy pomieszczeniu. Poza tym sięgnięcie po dowolny kask nie sprawi Ci żadnego problemu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%