Zamknij
REKLAMA

Jaki rodzaj narożnika kupić?

00:00, 22.12.2020 | materiały partnera

Oferta producentów narożników jest obecnie coraz większa. Mebel ten charakteryzuje się tym, że jest bardzo uniwersalny. Niektóre modele możemy nawet dowolnie formować według naszych preferencji. Najczęściej wyróżniamy takie rodzaje narożników, jak te o niezmiennej konstrukcji, składające się z dwóch elementów, kilku elementów czy nawet całe komplety mebli. Na jaki więc warto się zdecydować? Tego dowiecie się poniżej!

Narożniki o niezmiennej konstrukcji

Przeglądając oferty producentów narożników możemy spotkać się z meblami o różnych konstrukcjach. Na początku warto wspomnieć o narożnikach o niezmiennej konstrukcji. Nie możemy więc jej zmieniać podczas przemeblowania czy zmieniania aranżacji pomieszczenia. Pozostaje on już w swojej niezmienionej formie i kształcie.

Narożniki składające się z dwóch elementów

Kolejnym rodzajem narożnika są te, które składają się z dwóch elementów, czyli szezlongów. Możemy dowolnie zamieniać je miejscami, dzięki czemu możemy otrzymać narożnik prawo lub lewostronny. Zdecydowanie jest to bardzo wygodne i ciekawe rozwiązanie. Śmiało można powiedzieć, że ich największą zaletą jest to, że możemy otrzymać taki narożnik, jaki potrzebujemy w dowolnym momencie. Sami możemy zadecydować i zmienić układ narożnika. Zmiana wymagać jednak będzie rozkręcenie mebla i jego ponowne złożenie. Jest to jednak opłacalne rozwiązanie, jeśli często zmieniamy układ mebli w mieszkaniu.

Narożniki modułowe

Możemy także spotkać się z narożnikami, które posiadają kilka elementów. Są one nazywane narożnikami modułowymi, dzięki którym możemy zaprojektować taki mebel wypoczynkowy, jaki chcemy. Producent oferuje nam w takim przypadku poszczególne elementy narożnika, które możemy bez problemu dowolnie łączyć. Tym samym stworzymy narożnik ze skóry taki, jaki właśnie potrzebujemy. Mamy więc wpływ na długość narożnika, ilość modułów oraz ilość szezlongów. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Komplety meblowe

Ostatnim rodzajem narożników spotykanych w różnych ofertach, to całe komplety meblowe. Składają się one z kilku elementów. Tutaj każdy z elementów jest meblem tak naprawdę niezależnym. Zazwyczaj takie zestawy składają się z trzech elementów. Możemy je ustawić naprzeciwko siebie i mieć dwa oddzielne meble do wypoczynku. Trzeci element służy natomiast albo do połączenia mebli, albo do ustawienia według własnych preferencji. Oczywiście takie rozwiązanie zajmuje naprawdę sporo miejsca, przez co nadaje się tylko do większych salonów.

Boczki

Warto pamiętać także o tym, że narożniki posiadają tak zwane boczki. Mogą być one różnej grubości oraz wysokości. Można je jednak bez problemu odkręcić, dzięki czemu możemy zyskać na większej przestrzeni. Jest to przydatne w sytuacji, kiedy brakuje nam dosłownie kilku centymetrów, aby ustawić w danym miejscu mebel wypoczynkowy.

Podsumowanie

Pamiętajmy o tym, że wybór narożnika do salonu powinien być przemyślaną decyzją. Ważne są tutaj nie tylko nasze preferencje, ale także innych domowników. Musimy wziąć pod uwagę także wielkość naszego pomieszczenia. Niektóre modele narożników posiadają także ciekawe funkcje, jak na przykład funkcja spania. Dzięki niej możemy wygodny narożnik zamienić w łóżko do spania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA