Zamknij

Międzynarodowe świadectwo zdrowia, jakie badania i gdzie zrobić?

08:35, 29.01.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:35, 29.01.2021

Życie na statku nie jest łatwe. Marynarze, którzy decydują się tak spędzać dzień w pracy, potrzebują odpowiednich zaświadczeń, informujących przełożonego, że są oni w pełni zdrowi i gotowi do służby. W tym celu co cztery lata muszą oni wykonać różne badania, najkorzystniej robić to w tych placówkach zdrowia, które wystawiają międzynarodowe świadectwo zdrowia.

Gdzie można znaleźć takie placówki zdrowia?

Występujące blisko morza miejscowości będą najlepszym wyjściem dla każdego marynarza, który pragnie przebadać się i otrzymać właściwe świadectwo zdrowia. Takie papiery są ważne nie tylko na wodach polskich, ale także obowiązują w innych rejonach świata. Nie ma wyjątków, każda osoba zatrudniona na statku powinna mieć przy sobie odpowiednie dokumenty.

W miejscowościach nadmorskich można takie przychodnie znaleźć zarówno w strefie publicznej, jak i prywatnej, posiadają one specjalny dział świadectw morskich zajmujący się badaniem marynarzy, wystawianiem świadczeń na wody międzynarodowe, śródlądowe, także do pracy za granicą na lądzie. Żeby przyspieszyć ten proces, marynarz, który leczy się w przychodni znajdującej się w mieście nad morzem, może zgłosić się tam. Przychodnia jest w stanie załatwić wszystkie badania i formalności.

Jakie badania należy wykonać?

W takim międzynarodowym świadectwo zdrowia powinny znaleźć się zarówno podstawowe badania krwi, czyli morfologia, OB, poziom cukru, badanie ogólne moczu, RTG płuc, EKG, audiogram, badanie kału na nosicielstwo pasożytów, jak i badanie u specjalistów, takich jak: laryngolog, okulista, neurolog.

Wszystkie te badane parametry muszą być prawidłowe, także lekarze tych specjalności powinni zaświadczyć, że ze zdrowiem pacjenta nic złego się nie dzieje. Układ słuchowy, narząd wzrokowy i układ nerwowy muszą działać bez zarzutu. Tylko zdrowa osoba mająca w pełni kontrolę nad swoimi zmysłami może być przydatna na statku. W ten sposób nie zagraża ani sobie w czasie wykonywania obowiązków służbowych, ani innych znajdujących się w jej otoczeniu kolegom i koleżankom.

Kto się zgłasza do przychodni po to zaświadczenie?

W placówkach zdrowia można zauważyć najczęściej kandydatów do szkół morskich, wiele obiektów oświatowych, szczególnie akademii wyższych, wymaga od swoich studentów tego typu papierów. Wszystkie osoby, które starają się o pracę na statkach, również powinny przeprowadzić takie badania.

Największą grupę pacjentów stanowią marynarze pracujący na co dzień na wodach międzynarodowych. Niezależnie od tego, czy zajmują niższe stanowiska na szczeblu, czy dowodzą ludźmi w takich miejscach, potrzebują do takiej pracy dowodu, że są w pełni władz fizycznych i umysłowych.

Po latach pracy w takich miejscach marynarze często decydują się na bardziej szczegółowe badania. Pozwalają one określić, czy cały organizm jest sprawny, czy praca na statkach nie sprawiła, że pojawiły się kłopoty ze zdrowiem. To w interesie marynarza jest, czy będzie się każdego dnia czuł dobrze w pracy, czy może będzie miał problemy ze zdrowiem przez swoje obowiązki.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na http://hms-assistance24.com/uslugi-zlecane,24,pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%