Zamknij

Jak wybrać studia podyplomowe

15:01, 24.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:03, 24.02.2021

Jak wybrać idealne studia podyplomowe? Z pewnością warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Choć nie zaszkodzi zasięgnąć opinii znajomych - nawet jeśli ufamy im bezgranicznie, ich najlepsze rady mogą okazać się chybione. Ponieważ tu liczą się indywidualne cele i potrzeby. Podpowiadamy, na jakie pytania warto sobie szczerze odpowiedzieć przed ostatecznym wyborem "podyplomówki".

Współczesny rynek pracy wymaga od nas konkurencyjnych kompetencji. Nie, nie musimy być najlepsi we wszystkim - ale jeśli świadomie stawiamy na rozwój kariery, warto zadbać o rozwój wiedzy i doświadczenia. Czy jesteś osobą gotową na podjęcie świadomej decyzji? Wierzymy, że tak!

Jak wybrać najlepsze studia podyplomowe? (Jeszcze) mądrzej niż licencjackie lub magisterskie...

Coraz częściej "sam" licencjat lub tytuł magistra to za mało by zrobić wrażenie na pracodawcy... Wielu z nas czuje również wewnętrzną potrzebę rozwinięcia skrzydeł, w której nie chodzi tylko o dodatkowy "papier" czy pozycję w CV. Na szczęście rynek ofert edukacyjnych to cały wachlarz propozycji, wśród których każdy może wybrać opcję w sam raz dla siebie.

Wybór studiów podyplomowych warto zacząć od kierunku, który pozwoli Ci w drodze do celu, który chcesz osiągnąć. Jako osoba, która posiada przynajmniej tytuł licencjata, z pewnością masz większą świadomość tego, co chcesz robić w życiu niż na pierwszym roku studiów. Wiesz też lepiej, czego nie chcesz robić... Dlatego kierunek studiów podyplomowych może być związany z dotychczasowymi zainteresowaniami lub wręcz przeciwnie.

Jakie studia podyplomowe wybrać? Możliwości jest naprawdę sporo...

Po studiach na filologii polskiej nie chcesz wcale uczyć w szkole, ponieważ interesuje Cię logopedia, nauka języka obcego, teatr lub zarządzanie placówkami kulturalnymi? A może po zarządzaniu i marketingu wcale nie chcesz być menadżerem, tylko... dyplomowanym fizjoterapeutą lub architektem krajobrazu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by obrać kurs na takie studia podyplomowe, które pozwolą Ci nie tylko rozwinąć te zainteresowania, ale zdobyć kolejny dyplom.

Archeologia? Dziennikarstwo? Kryminalistyka? Dietetyka? Bogactwo oferty studiów podyplomowych może pozytywnie Cię zaskoczyć. Chcąc mieć pewność, że to na pewno TO - rzuć okiem na program studiów.

Niewykluczone, że chcesz wybrać takie studia podyplomowe, które niekoniecznie odzwierciedlają Twoje zainteresowania, ale odpowiadają na potrzeby rynku pracy lub dalszemu rozwojowi Twojej kariery.

Wybór kierunku podyplomówki to nie koniec

Być może wymarzony kierunek studiów podyplomowych sprawi, że nic Ci nie będzie w stanie zniechęcić Cię do wzięcia udziału w rekrutacji, ale... Może też okazać się, że sytuacja osobista zmusi do odpowiedzi na kolejne pytania. Na przykład: czy jesteś gotowa/gotowy dojeżdżać na zajęcia odbywające się na uczelni oddalonej od Twojego miejsca naprawdę daleko? Czy lepiej wybrać uczelnię, do której dotrzesz szybciej i łatwiej? Uczelnia na drugim końcu Polski może być zarówno wspaniałą przygodą, jak i uciążliwym obowiązkiem...

Z pewnością warto też wziąć pod uwagę o możliwość stacjonarnych i zaocznych studiów podyplomowych. Co w Twojej sytuacji będzie lepsze i dlaczego?

Nie wolno też pominąć kwestii finansowania Twojej nauki. Masz do wyboru zarówno uczelnie prywatne, jak i państwowe. Sprawdź też koniecznie jakie stypendia (i/lub zniżki) oferuje uczelnia, na której chcesz rozpocząć studia podyplomowe. Może też okazać się, że studia podyplomowe w części lub w całości sfinansuje Twój pracodawca, lub miejscowy urząd pracy.

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na https://www.ssw-sopot.pl/studia-podyplomowe/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%