Zamknij
REKLAMA

Wyposażenie profesjonalnej pieczarkarni - o czym musisz pamiętać?

09:12, 27.04.2021 | materiały partnera

Wyposażenie tej profesjonalnej pieczarkarni to sprawa dość złożona, bo pieczarkom do wzrostu potrzeba akuratnej wilgotności, czyli powietrze w sensie procentowym musi mieć tę odpowiednią wilgotność. Typ podłoża w przypadku pieczarek też ma ogromne znaczenie, a trzecim z tych najważniejszych parametrów jest rzecz jasna to wzorowe oświetlenie w pieczarkarni.

Czy gabaryty pieczarkarni mają kluczowe znaczenie?

Chyba każdy z nas wie doskonale o tym, że wyposażenie pieczarkarni zależy też od jej gabarytów, czyli pomieszczenia, w którym uprawia się pieczarki, nie można w dowolny sposób powiększyć, bo jeśli dana pieczarkarnia stanie się zbyt dużą, to utrzymanie w jej wnętrzu odpowiedniej wilgotności może przekroczyć możliwości wyposażenia pieczarkarni. Dlatego właśnie osprzęt ten trzeba starannie dobrać do kubatury pomieszczenia, bo produkcja pieczarek to koszty związane z podtrzymaniem warunków i ze stworzeniem odpowiedniego podłoża. Koszty te należy starannie przeliczyć, bo pieczarkarnia to nie tylko same zyski, to także koszty, które mogą być znacznymi, a na dokładkę niektórzy chcą też pieczarki paczkować i wysyłać do klienta na paletach. Taka bardziej pełna produkcja oznacza też wiele tych dodatkowych kosztów.

Pieczarkarnia jako stalowa hala przemysłowa.

Nowoczesne i bardzo duże pieczarkarnie nie różnią się od hal produkcyjnych, na których wytwarza się popularne modele samochodów kompaktowych, czyli od zewnątrz te obiekty przemysłowe wyglądają dość podobnie, różni je natomiast wyposażenie pieczarkarni. Jednym słowem w tym konkretnym biznesie działają także giganci, którzy nie tylko hodują pieczarki, ale też te pieczarki paczkują, a następnie pakują te paczki na palety, a same palety ładują do sporych aut dostawczych. Tylko po to by trafiły one do wielkich marketów spożywczych, w których przypadku te paczki z pieczarkami kupią zwyczajni ludzie. Dlatego w tym konkretnym biznesie niewielcy przedsiębiorcy raczej nie mają szans z tymi większymi, jeśli chodzi o cenę, ale z jakością mogą ich prześcignąć. Mowa tu dokładnie o tym, że małe pieczarkarnie mogą wytwarzać pieczarki o wiele bardziej atrakcyjne w sensie wizualnym.

Sama cena wyposażenia.

Cena wyposażenia pieczarkarni w przypadku sporej hali produkcyjnej o imponującej kubaturze także jest gigantyczną. Mowa tu dokładnie o tym, że te maszyny wytwarzające zalecana wilgotność muszą wiele kosztować w przypadku wielkiej hali. Dokładnie ta sama zasada dotyczy wielkich wentylatorów i klimatyzatorów w halach produkcyjnych, w których pracują setki ludzi. Zapewnienie takim ludziom odpowiednich warunków pracy to wyzwanie i podobnie jest z wilgotnością w przypadku pieczarek.

Te maszyny w pieczarkarni mają też znaczny pobór energii elektrycznej z sieci, czyli jeśli nagle dojdzie do awarii elektrycznej, która potrwa zbyt długo, to producent pieczarek może pozwać dostawcę energii elektrycznej i to na znaczną kwotę. W przypadku sytuacji katastrofalnej dostawca energii elektrycznej może powołać się na siłę wyższą, ale jeśli winowajcą jest linia elektryczna zaliczana do wiekowych, to wypłacenie odszkodowania jest raczej sprawą pewną.

Jeżeli chcesz wyposażyć pieczarkarnię, to nie zbędny sprzęt znajdziesz na stronie LuckyGrower.com

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%