Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o pracowników na HomeOffice?

08:06, 06.05.2021 | materiały partnera

Praca zdalna jest coraz popularniejszym modelem w wielu firmach. Ma ona wiele zalet, a badania wskazują, że nie obniża efektywności pracowników. Mimo to, osobom przyzwyczajonym do pracy zespołowej, może sprawiać trudności. Zagrożenie pandemią i poczucie izolacji wzmaga negatywne nastroje oraz lęki. Są jednak sposoby na to, by zadbać o samopoczucie pracowników na home office i zmotywować ich do działania.

Najpierw zapewnij narzędzia, potem wymagaj

Są firmy i pracownicy, dla których home office nie jest niczym nowym. Jednak wiele osób musiało skonfrontować się z nową formą pracy niemal z dnia na dzień. To stresująca sytuacja dla obu stron. Pracownicy zostali odizolowani w domach, gdzie nie zawsze panują komfortowe warunki, a pracodawcy zaczęli się obawiać, czy wykonywane w ten sposób obowiązki nie stracą na jakości. Aby home office działał bez zarzutu, przede wszystkim potrzebne są jasno określone zasady. Po stronie pracodawcy leży opracowanie reguł i wymagań: procedur, spotkań online, form raportowania i obiegu dokumentów. Zadbajmy również o to, by pracownik był wyposażony w odpowiedni sprzęt. Laptop i służbowy telefon to podstawa, ale wiele firm idzie dalej i umożliwia wypożyczenie dużych ekranów oraz innych narzędzi do pracy biurowej.

Integracja online

Integracja z zespołem jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na jakość pracy. Podnosi morale, sprawia, że wszyscy mamy wspólny cel. Pracując zdalnie, trudno jednak o silne poczucie przynależności do jednej drużyny. To nie oznacza, że integracja pracowników na home office jest niemożliwa. Można o nią zadbać, organizując szereg aktywności, jak np. wspólne śniadania online. Warto znaleźć sprawdzoną firmę, która dostarcza owoce, warzywa i jakościowe produkty śniadaniowe zarówno do biur, jak i do domów pracowników zdalnych. Paczka z pożywnym, smacznym i wartościowym śniadaniem z pewnością umili pracę i stanie się okazją do wspólnego spotkania, choćby online. W ten sam sposób można zorganizować inne formy aktywności dla pracowników, jak np. wspólne gotowanie online. Doświadczony kucharz pokaże, jak przygotować zdrowy makaron czy pożywną zupę. Pracownicy z pewnością docenią taką troskę o ich samopoczucie.

Zadbaj o zdrowie pracowników

Skoro mowa o dostarczaniu owoców i innych zdrowych przekąsek, warto pamiętać, że stały się one wyczekiwanym punktem dnia w wielu firmach. Praca na home office nie musi oznaczać rezygnacji z tego benefitu. Owoce, warzywa, przekąski, soki, syropy oraz inne produkty mogą bez problemu trafiać pod drzwi pracowników zdalnych. Pracodawca motywuje w ten sposób swoich podwładnych, ale również pokazuje, że zależy mu na ich zdrowiu, co w czasie pandemii jest szczególnie istotne.

Zadbaj o komfort psychiczny pracownika

Z badań wynika, że główną bolączką osób pracujących zdalnie, są niekomfortowe warunki panujące w domu. To m.in. niesprawny sprzęt, problemy z łączem oraz inni domownicy, którzy przeszkadzają w koncentracji. Warto przeprowadzać z pracownikami rozmowy i ustalać na bieżąco, na czym polega problem. Być może pracodawca będzie w stanie zapewnić lepsze łącze internetowe? Wiele firm decyduje się także na dopłaty do opiekunek dla dzieci. Praca w domu, w którym przebywają młodsze dzieci, jest prawdziwym wyzwaniem, a najczęściej staje się zupełnie niemożliwa. Również dzieci w wieku szkolnym, które uczą się zdalnie, mają swoje potrzeby, a rodzice muszą wyjść im naprzeciw, nawet jeśli są w pracy. Pracodawca może pomyśleć o zajęciach online (językowych, tanecznych) również dla dzieci swoich podwładnych, którzy z pewnością będą mu za to wdzięczni.

Owoce, warzywa i inne produkty do biura zamówisz na stronie https://DailyFruits.pl/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%