Zamknij
REKLAMA

Wagi magazynowe do średniej wielkości gabarytów

08:53, 20.05.2021 | materiały partnera

Niezależnie od branży do magazynów trafiają surowce, materiały i towary o różnej wadze. Czasami to ciężkie kontenery lub duże elementy konstrukcyjne, a innym razem znacznie lżejsze pudła. Jaka waga znajdzie zastosowanie do tej drugiej grupy asortymentowej?

Wagi magazynowe do 100 kg lub 300 kg to rozwiązania, które sprawdzą się już po rozparcelowaniu palety, czy większego zbioru towarów. Wykorzystuje się je do separacji produktów na mniejsze partie, które trafią np. bezpośrednio do odbiorców hurtowych lub będą dzielone na jeszcze mniejsze części. Dobrze dopasowana waga to wydajne urządzenie, którego efektywność będziesz kontrolować za pośrednictwem systemu informatycznego. Wszystko po to, aby usprawnić cały proces.

Wagi magazynowe do 100 kg

Wśród urządzeń pomiarowych z limitem 100 kg dominują modele platformowe. Jest to kompaktowe rozwiązanie, które znajdzie miejsce na blacie lub bezpośrednio na ziemi. W tym drugim wariancie znaleźć można sprzęty z wyświetlaczem na słupku. Jest to duże ułatwienie dla pracowników, bo dzięki temu mogą sprawniej przeprowadzać pomiary. Maszyna wyposażona w port RS-232 umożliwia podłączenie do systemu komputerowego i zapisywanie danych, takich jak suma zważonych towarów lub liczba sztuk. Pozwala to określić efektywność pracy poszczególnych stanowisk, wyłapanie nieprawidłowości lub zbędnych przestojów. Wagi magazynowe do 100 kg, znaleźć można na https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe?max_zakres_pomiarowy=1843_313_314_347_2112_315_2336.

Wagi magazynowe do 300 kg

Modele o większej skali pomiarowej odpowiadają za sprawne ważenie cięższego asortymentu. Również w tej kategorii dominują wagi platformowe oraz na słupku. Ich wszechstronność sprawia, że świetnie sprawdzą się w zakładach produkcyjnych do odmierzania ilości surowca, a także na magazynach do pomiarów zaraz przed załadunkiem lub od razu po rozładunku. Weryfikując w ten sposób towar, masz pewność, że odbierasz lub wysyłasz ilości zgodne z zamówieniem. Wagi magazynowe do 300 kg, znajdziesz na https://www.moga.pl/wagi-przemyslowe?max_zakres_pomiarowy=348_2337_318_2159_1761.

Wykorzystaj technologię

Współczesne sprzęty różnią się od tych sprzed kilku dekad, gdzie obciążniki odpowiadały za przeciwwagę dla towaru. Współczesne rozwiązania elektroniczne są bardziej precyzyjne (działka elementarna dostosowana do max. obciążenia), co ogranicza ryzyko błędów. W dodatku to urządzenia szybkie, bo czas stabilizacji to tylko 1-3 sekundy. To szybciej niż Bugatti Veyron rozpędza się do „setki” (2,5 sec). Sprzęty mogą pracować na akumulatorze lub podłączone do zasilania. Wyposażone w różnego rodzaju złącza, mogą być podłączone do systemu, który zarządza logistyką w magazynie. Analizy i wnioski wysnute na podstawie zebranych danych, pomagają w optymalizacji realizowanych zadań. Warto więc wyposażyć swój magazyn w nowoczesne urządzenia, które poprawią efekty pracy.

Magazyny, hale produkcyjne czy markety to miejsca, gdzie spotkać można różnego rodzaju wagi. Choć ich zadanie jest oczywiste, to nowoczesne technologie usprawniają ich pracę, a także umożliwiają gromadzenie danych. Dzięki analizie informacji możesz w prosty sposób poprawić wydajność swojej załogi, znaleźć słabe punkty i miejsca, które wymagają optymalizacji. Oszczędzisz w ten sposób czas oraz pieniądze, a to pozwoli na kolejne ulepszenia wyposażenia i lepsze szkolenia dla personelu. Nowoczesne wagi to wielowymiarowe korzyści dla Twojej firmy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%