Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednie preparaty na łuszczycę?

09:19, 26.07.2021 | materiały partnera

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą, o nawrotowym charakterze. Typowym objawem są zaczerwienione zmiany skórne, przypominające ciemnobrunatne przebarwienia. Mogą one nadmiernie się łuszczyć, co powoduje świąd. Efektem jest przesuszona i szorstka skóra. Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Czym się kierować podczas ich wyboru? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Wybieramy maść na łuszczycę

Jak już wspominaliśmy, jednym z charakterystycznych objawów łuszczycy jest nadmierne przesuszenie skóry. Naskórek jest podrażniony, wrażliwy na dotyk, a także wyraźnie zaczerwieniony. U niektórych osób może pojawić się trudny do wytrzymania świąd. Podstawowym sposobem na leczenie tego schorzenia, jest miejscowe stosowanie preparatów. Powinny to być właściwie dobrane produkty, mających na celu złagodzenie objawów. Dlatego też najczęściej sięgamy po maść na łuszczycę, nadającą się do leczenia miejscowego.

Celem stosowania preparatów na łuszczycę jest wydłużenie remisji choroby, a także zapobieganie jej nawrotom. Dlatego też podczas wyboru maści musimy zwrócić uwagę od nasilenia powstałych zmian oraz ich charakteru. Warto mieć na uwadze, że leczenie łuszczycy odbywa się w trzech etapach. Jednym z nich jest usunięcie łusek łuszczycowych, drugim – zahamowanie tworzenia się nowych wykwitów, ostatnim zaś – pielęgnacja naskórka.

Z tego też powodu od maści na łuszczyce wymagamy, aby nawilżyła i natłuściła naskórek w taki sposób, by zapobiec jego przesuszeniu. Powinna ona także zmniejszyć obecne już stany zapalne, zminimalizować zaczerwienienia i uczucie dyskomfortu oraz pieczenia.

Składniki w preparatach na łuszczycę

Osoby zmagające się z łuszczycą, dobrze wiedzą, że ich skóra potrzebuje szczególnego nawilżenia. To, co ją wyróżnia, to jej szorstkość, suchość oraz skłonność do podrażnień. Produkty, które możemy znaleźć w drogeriach, mogą okazać się niewystarczające. Warto zatem skorzystać ze środków, które cechują się silniejszym działaniem. W zależności od przeznaczenia, ich działanie może być redukujące, keratolityczne oraz regenerujące.

Pierwsze z nich, czyli redukujące polega na zmniejszeniu liczby wykwitów. Doskonałym składnikiem tego rodzaju specyfików jest dziegć. Drugi rodzaj preparatów, czyli keratoliczne, mają za zadanie usunięcie zrogowaciałego naskórka. Sprawdzą się zatem te powstałe na bazie mocznika o wysokim stężeniu. Znajdziemy także maści regenerujące, które powinny działać odbudowująco na zniszczoną skórę. Do ich produkcji wykorzystywane są oleje oraz ekstrakty roślinne.

Jak korzystać z preparatów na łuszczycę?

Stosowanie środków na łuszczycę, a przede wszystkim maści, jest niezwykle proste. To właśnie maści wyróżniają się spośród innych środków swoją gęstą i tłustą konsystencją. Z tego też powodu stosuje się je bezpośrednio na skórę objętą zmianami skórnymi. Nadają się do stosowania miejscowego. Na tle innych produktów wypadają bardzo dobrze, gdyż w ich składzie znajdziemy mnóstwo składników aktywnych.

Maści na łuszczyce nakłada się bezpośrednio na zmiany skórne. Należy wziąć odrobinę maści na palec, po czym wklepać ją w miejsce objęte zmianą chorobową. Nie powinno się jej wcierać ani wmasowywać, gdyż może prowadzić to do podrażnień skóry. By efekt działania preparatu był jeszcze lepszy, należy nanieść go na oczyszczoną skórę. W ten sposób możesz mieć pewność, że maść przeniknie w głąb naskórka.

Więcej informacji znajdziecie na https://www.centrumluszczycy.pl/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%