Zamknij
REKLAMA

Płatności zegarkiem - dla kogo są zegarki z NFC?

09:38, 27.07.2021 | materiały partnera

Płacenie za zakupy i usługi w formie bezgotówkowej jest coraz popularniejsze. W niektórych grupach wiekowych karty płatnicze wyparły wręcz gotówkę. Dużym zainteresowaniem cieszą się też płatności wykonywane przy pomocy telefonu. Równie dobrze za zakupy i usługi można płacić za pomocą zegarków z NFC. Kto może korzystać z takiego rozwiązania?

NFC - co to takiego?

Płatności NFC są wykonywane za pomocą bezprzewodowej technologii. NFC działa na podobnej zasadzie co Bluetooth i WiFi - informacje są przesyłane za pomocą fal radiowych. Dzięki temu terminal odczytuje dane o płatności i pobiera z konta odpowiednią kwotę.

NFC w zegarkach jest stosowane w celu dokonywania płatności w sposób analogiczny do płatności telefonem. Smartwatch zbliża się do terminala i przy pomocy specjalnej aplikacji płaci za zakupy. Jest to wygodny i szybki sposób regulowania paragonów za różne towary i usługi.

Sprawdź najlepsze zegarki z systemem NFC https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche-z-nfc

Płatność za pomocą zegarka z NFC zajmuje maksymalnie kilka sekund. Połączenie uzyskuje się w mniej niż jedną dziesiątą sekundy. Cała procedura nie wymaga wykonywania skomplikowanych działań ze strony kupującego, jak i sprzedawcy.

Jak płacić za zakupy zegarkiem?

Do dokonywania płatności zegarkiem niezbędna jest aplikacja taka jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay lub podobna. Po przyłożeniu zegarka do terminala nie ma konieczności podawania kodu PIN przy każdej transakcji. Za zakupy do kwoty 100 złotych kod PIN może być pomijany tak samo jak w przypadku transakcji kartami płatniczymi i smartfonami.

System NFC jest akceptowany w każdym sklepie i punkcie usługowym, w którym znajduje się terminal do płatności zbliżeniowych. Sprzedawca nie musi być informowany wcześniej o chęci zapłacenia zegarkiem - wystarczy, że przygotuje terminal do płatności bezgotówkowej.

Zapoznaj się z ofertą zegarków z NFC https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-z-garmin-pay

Gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe zegarkiem z NFC?

Płatności zbliżeniowe smartfonem są akceptowane w sklepach, punktach usługowych, na stacjach benzynowych, w barach, restauracjach i wielu innych miejscach. Można z nich korzystać wszędzie, gdzie znajduje się terminal płatniczy. Dotyczy to również możliwości płacenia kartą w automatach z przekąskami, biletomatach w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej, a także na kolei lub w metrze.

Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w kwestii płacenia smartwatchem w konkretnych punktach, gdy znajduje się w nich terminal. Brak możliwości korzystania z NFC w zegarku dotyczy jedynie sklepów i punktów, w których akceptuje się wyłącznie gotówkę.

Kto może korzystać z płatności NFC w smartwatchu?

Płatności zegarkiem są kierowane do osób, które chcą korzystać z wygodnej i szybkiej formy płacenia za zakupy. System płacenia zbliżeniowo zegarkiem jest w pełni bezpieczny. Połączenie pomiędzy terminalem, a smartwatchem jest szyfrowane, dlatego konto bankowe klienta jest chronione przed atakami cyberprzestępców.

Dowiedz się więcej: https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-smartwatch-z-nfc-zegarki-ktorymi-mozna-placic/

Zegarki z NFC wybierają w szczególności osoby młode, którym zależy na niezależności i wykorzystywaniu technologii w celu ułatwiania codziennych aktywności. Noszenie smartwatcha jest wygodne i daje wiele dodatkowych możliwości. Można zabrać go ze sobą na trening, np. założyć na czas biegania. Zegarek z NFC posłuży do kontrolowania postępów w aktywności fizycznej, ułatwi kontakt z bliskimi, a także przyda się do płacenia za szybkie zakupy w drodze do domu.

Po smartwatch z aplikacją do płatności zbliżeniowych może sięgnąć jednak każdy. Dotyczy to nawet seniorów, którzy coraz częściej otwierają się na proste w obsłudze nowinki technologiczne. Zegarek umożliwia im płacenie za codzienne sprawunki bez ryzyka kradzieży gotówki lub zgubienia dokumentów w portfelu. To znaczne ułatwienie dla osób, które chcą żyć aktywnie, pomimo swojego wieku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%