Zamknij
REKLAMA

Nauka w czasach pandemii - czyli jak maksymalnie wykorzystać Internet?

08:37, 03.09.2021 | materiały partnera

Czasy pandemii i chaos, który wynika z ciągle poprawiającej się i pogarszającej sytuacji wpływa na każdy aspekt naszego życia. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o grupie osób, której nieustanne zmiany z pewnością przysparzają wielu problemów, których efekty będziemy mogli zobaczyć w przyszłości. Oczywiście, mowa tutaj o uczniach. Wraz z rozwojem technologii na szczęście większość z nich miało bezproblemowy dostęp do komputera i Internetu. Jednak tak czy inaczej szczególnie osoby będące rodzicami zdają sobie doskonale sprawę, że nauka zdalna może przysporzyć wiele innych problemów. Po pierwsze wymaga dużej dawki dyscypliny i umiejętności zarządzania czasem. W zależności od wieku naszych dzieci musimy poświęcić im mniej lubiącej uwagi, jednak to co na pewno można stwierdzić to fakt, że poziom koncentracji podczas lekcji online zdecydowanie spadł. W momencie, gdy dzieci i młodzież korzystają z komputera nie trudno jest otworzyć nowe okno przeglądarki i zacząć surfować po Internecie. Jednak jeśli spojrzeć na to z drugiej strony, nieograniczony dostęp do Internetu może wiele ułatwić. Poniżej znajdziesz trzy sposoby jak wykorzystać go maksymalnie.

Platforma edukacyjna

Jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi podczas nauki zdalnej jest platforma edukacyjna, która daje wiele korzyści zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Możemy wyróżnić trzy główne funkcje, które pełni: kumuluje materiały w jednym miejscu, porządkuje je według odpowiedniego klucza, a następnie udostępnia je zainteresowanym osobom. Rozpoczynając przygodę z platformą edukacyjną pierwsze co zobaczycie to z pewnością mnogość tematów zawartych pod każdym przedmiotem. Każdy z nich jest opracowany na wiele sposobów, tak aby nauka była jak najbardziej efektywna i dopasowana do preferencji ucznia. Oprócz wiedzy przekazywanej za pomocą treści i tekstów, znaleźć tam można filmiki dotyczące danego tematu. Oczywiście dostępne są również takie moduły jak powtórka do sprawdzianu, czy nawet matury. Fiszki, quizy i infografiki z pewnością przypadną do gustu tym którzy potrzebują powtórzyć materiał i sprawdzić swoją wiedzę.

Zdalne zwiedzanie

Pandemia wpłynęła również na możliwość podróżowania, a tym samym poznawania nowych kultur i krajów. Nauka zdalna sprawiła, że tym bardziej dzieci rzadziej opuszczają ściany swojego domu. Patrząc na to w dłuższej perspektywie może mieć to dość negatywne skutki w przyszłości. Stąd oprócz tradycyjnej nauki, która powinna być na pierwszym miejscu możemy zastanowić się nad aplikacjami czy stronami, które będą mogły choć wirtualnie przenieść nasze dzieci do innej rzeczywistości. Jedyne co potrzebujemy to Internet, a także komputer czy smartfon. W czasie pandemii rozwinęły się strony różnego rodzaju muzeów, które oferują zdalne zwiedzanie. Ponadto jesteśmy w stanie przejechać się ulicami Rzymu, Barcelony czy Nowego Jorku. Mimo tego, że nie zastąpi to w całości tradycyjnego zwiedzania da możliwość poszerzenia horyzontów i poczucia choć namiastki klimatu danego kraju.

Filmy i podcasty

Niezależnie od tego w jakim wieku jest Twoje dziecko, z pewnością lubi bajki czy filmy. Zazwyczaj spędzamy przy nich wolne chwile, a co jeśli moglibyśmy połączyć przyjemne z pożytecznym? Decydując się na konkretną pozycję, wybierzmy taką gdzie jest możliwość wyłączenia lektora. W zależności od poziomu znajomości danego języka możemy ustawić polskie lub zagraniczne napisy. Dzięki temu nauka, przykładowo języka angielskiego, będzie o wiele przyjemniejsza i skuteczniejsza. Drugą ciekawą formą na naukę są bardzo popularne ostatnio podcasty. Tutaj mamy większy wachlarz możliwości, ponieważ możemy skupić się na nauce języka, ale również innych dziedzin. Oferowanych jest wiele tematycznych podcastów, które odpowiednio dobrane do poziomu Twojego dziecka dadzą mu możliwość nauki przez dość nieszablonową formę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%