Zamknij
REKLAMA

Orbitrek – które zalety przemawiają za jak najczęstszym korzystaniem z niego?

09:37, 21.09.2021 | materiały partnera

Praca siedząca przed komputerem lub brak ruchu spowodowany jazdą samochodem mogą w dłuższej perspektywie doprowadzić do odkładania się tkanki tłuszczowej i utraty zgrabnej sylwetki. Co zrobić, aby temu przeciwdziałać? Odpowiedź jest jedna: orbitrek. Dzięki niemu zapewnisz sobie niezbędną dawkę codziennego ruchu i utrzymasz swoje ciało w dobrej formie. Poznaj 5 najważniejszych zalet płynących z podejmowania tej właśnie aktywności.

Zaleta numer 1: wspiera utratę masy ciała

Jeśli zmagasz się z nadwagą bądź z otyłością, ta forma aktywności fizycznej może pomóc Ci spalić zbędne kilogramy. W sytuacji gdy dobierzesz obciążenie odpowiednio do swoich możliwości i będziesz celować w średnie parametry, będziesz mógł spalić sporo tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że trening powinien trwać co najmniej 40 minut, aby przynieść oczekiwane rezultaty. Miej również na uwadze, że szalenie ważna jest regularność podejmowanych działań – liczba treningów w skali tygodnia nie powinna być mniejsza niż trzy-cztery. Dobre efekty może przynieść również trening interwałowy, który pozwala podkręcić metabolizm także po zakończeniu aktywności fizycznej.

Zaleta numer 2: jest odpowiedni dla każdego

Ruch odbywający się na orbitreku jest w pełni fizjologiczny. Naturalny sposób poruszania się stawów i mięśni sprawia, że jest on zbliżony do tego, z którym mamy do czynienia w czasie biegu na nartach, To czyni orbitrek w pełni bezpiecznym sprzętem, odpowiednim także dla osób po przebytych zabiegach. Ćwiczenia wykonywane na nim wiążą się ze stosunkowo niewielkim obciążeniem stawów i ścięgien, przez co są zdecydowanie mało kontuzyjne. Więcej na temat ćwiczeń na poszczególne partie ciała znajdziesz na stronie https://www.budujmase.pl/atlas-cwiczen.

Zaleta numer 3: pozwala kształtować sylwetkę

Ćwicząc na orbitreku, kształtujesz sylwetkę i wzmacniasz różne partie mięśni. Możesz poprawić wygląd nóg, uwydatnić łydki i uda, ładnie zarysowując ich kształt. Ponadto masz możliwość efektywnego spalania kalorii i wysmuklenia ciała. Korzystanie z ruchomych rączek pozwala uaktywnić mięśnie ramion oraz popracować nad mięśniami brzucha. Trening cardio na orbitreku jest więc ogólnorozwojowy i poprawia wygląd ciała. Regularnie ćwicząc na tej maszynie, możesz spalić od 300 do nawet 500 kalorii. W połączeniu ze zbilansowaną dietą możesz schudnąć w obwodach i poprawić wygląd swojej sylwetki.

Zaleta numer 4: nie drenuje portfela

Jednorazowy zakup trenażera wiąże się z wydatkiem rzędu 1000-1200 złotych. Mając już w domu orbitrek, nie musisz ponosić dodatkowych kosztów w postaci karnetu na siłownię. Korzystanie z niego nie drenuje już portfela. Z raz zakupionego sprzętu korzystasz przez wiele lat, spalając setki kalorii. Orbitrek nie należy do najdroższych dostępnych na rynku urządzeń cardio.

Zaleta numer 5: wspiera utrzymanie kondycji

W okresie jesienno-zimowym trudno zachować regularność ćwiczeń. Już samo wyjście z domu na siłownię wydaje się trudne, gdy za oknami jest zimno, szaro i ponuro. Nie mówiąc już o bieganiu, marszobiegach czy spacerach. Dlatego też optymalnym rozwiązaniem może się okazać korzystanie z własnego sprzętu. Wystarczy włączyć ulubiony serial, audiobook lub płytę, aby zagwarantować sobie świetną rozrywkę, sprzyjającą efektywnemu treningowi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%