Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać materac odpowiedni dla dziecka?

11:25, 21.09.2021 | materiały partnera

Dobra jakość snu jest niezwykle ważna dla dorastających dzieci. Odpowiedni materac zapewnia komfort niezbędny dla zdrowego i głębokiego snu, ten zły z kolei wpłynie negatywnie na sen Twojego dziecka. Problemy ze snem z kolei, wpływają na wzrost, rozwój i zdrowie każdego człowieka. Pamiętaj, że zakup materaca powinien być niezwykle przemyślany.

Wsparcie Wsparcie to jedna z najważniejszych kwestii. Oznacza ono zdolność materaca do utrzymywania płaskiej i równej powierzchni. Sprzyja ono wyrównaniu kręgosłupa, dlatego rodzice powinni upewnić się, że wybierają taki, który zapewnia odpowiednie podparcie. Rosnące dzieci wymagają optymalnego wsparcia, zwłaszcza w okolicy kręgosłupa. Materace dziecięce, które są zbyt miękkie lub zbyt twarde, niestety takiego nie dają. Sprawiają one, że dzieci przyjmują pozycję do spania, które nie są zdrowe dla kręgosłupa. Warto zaznaczyć, że okresie dojrzewania, kręgosłup jest podatny na zmiany i bardzo często zapamiętuje złe nawyki, takie jak garbienie się czy spanie w nieodpowiedniej pozycji. Wybór odpowiedniego materaca powinien być więc przemyślany, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Rozmiar materaca/koszt Wybierając materac dla dziecka warto pamiętać o tempie wzrostu pociechy. Najlepiej jest od razu postawić na znacznie większe rozmiary łóżka, aby Twoje dziecko nie wyrosło z niego zbyt szybko. Jeżeli chodzi natomiast o grubość materaca to może się ona różnić, zazwyczaj powinny mieć one około 25 - 30 cm.

Jędrność Materace mają różną twardość. Waha się ona od bardzo miękkiego do bardzo twardego. Idealna twardość dla Twojego dziecka w dużej mierze zależy od jego wagi. Miękkie i średnie są odpowiednie dla dzieci ważących mniej niż 60 kg. Materac średnio-twardy to doskonały wybór dla cięższych dzieci.

Wiek dziecka

Dziewczęta i chłopcy zaczynają szybko rosnąć odpowiednio w wieku od 8 do 13 i od 10 do 15 roku życia. Jeżeli Twoje dzieci mają właśnie tyle lat lub niedługo znajdą się w tych przedziałach, warto jest od razu kupić dłuższy materac i ramę łóżka. Dzięki temu oszczędzisz na częstszej wymianie, a wyposażenie sypialni posłuży o wiele dłużej.

Alergia Jeśli Twoje dziecko cierpi na astmę, alergię lub nadwrażliwość skóry, warto zainwestować w materac hypoalergiczny. Materiały syntetyczne, z których są one wykonane, ograniczają dostęp bakterii, pleśni i roztoczy do wnętrza materaca. Nie można jednak zapominać, że taki zakup nie wyeliminuje alergii całkowicie. Dopiero zdrowe nawyki, takie jak ograniczanie ekspozycji na alergeny, częste pranie pościeli i kołdry i higiena osobista, mogą poprawić stan zdrowia dziecka chorującego na alergię.

Pozycja do spania Dzieci śpiące na plecach mają znacznie większą swobodę w wyborze twardości i rodzaju materaca . Stosunkowo miękki jest odpowiedni dla dzieci śpiących na boku, podczas gdy osoby śpiące na brzuchu wymagają miękkiego lub średniego materaca.

Trwałość Trwałość jest ważnym czynnikiem, ponieważ dzieci z pewnością znacznie urosną w okresie użytkowania materaca. Rodzice bardzo często wolą wybierać tańsze i mniej trwałe modele, zamiast zainwestować w odporne i długotrwałe rozwiązania, takie jak materace lateksowe. Należy jednak pamiętać, że to od tego wyboru w dużym stopniu zależy rozwój naszego dziecka, dlatego przed podjęciem decyzji dobrze się do tego zakupu przygotujmy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%