Zamknij
REKLAMA

W jakim wieku uczyć dzieci pływać?

09:48, 27.09.2021 | materiały partnera

Nauka pływania dla dzieci w Gdyni to świetny czas dla maluchów, które zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki w wodzie. Oswajanie się z wodą, pierwsze ćwiczenia, jak układać kończyny podczas pływania, by przejść do kolejnych etapów, aż w końcu ucząc się pływać. Warto już od najmłodszych lat zacząć przyprowadzać dzieci na basen.

Ćwiczenia z instruktorem na pływalni dla dzieci

Nauka pływania to ważny okres w życiu dziecka. Wielu rodziców postanawia wysyłać dzieci na basen w wieku szkolnym, by tam jak najszybciej mogło nauczyć się pływać i spędzać czas na tego rodzaju rekreacji. Jedni rodzice wysyłają dzieci na zajęcia zorganizowane, to znaczy takie, gdzie instruktor będzie animatorem zajęć w wodzie.

Nauka pływania dla dzieci w Gdyni wówczas to zestaw różnych ćwiczeń, najczęściej wykonywanych razem z odpowiednimi, piankowymi elementami wyposażenia pływalni. Deski piankowe lub tak zwane makaroniki do pływania to często wykorzystywane sprzęty, kiedy zaczynamy naukę pływania z dziećmi.

Podstawą jest nauka odpowiedniego układania ciała w wodzie, poruszania kończynami w konkretny sposób, by najpierw nauczyć się utrzymywania na powierzchni wody, sprawienie, że nasze ciało nie będzie tonąć, a kolejnymi etapami będzie nauka pływania dla dzieci w Gdyni z wykorzystaniem przeróżnych stylów. Instruktor zajęć pływania również często wymyśla różne zabawy, które można grupowo wykonywać w wodzie.

Poza tym, że kończynami wykonujemy ćwiczenia, to jeszcze mamy szansę pograć w gry wodne, sprawdzić różne dyscypliny, jakie można wykonywać właśnie w okolicznościach wody — w całkowicie bezpiecznych warunkach, pod opieką specjalisty.

Kiedy zacząć wysyłać dziecko na naukę pływania?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest odpowiedni czas, aby zacząć posyłać dziecko na basen. Jaki wiek będzie optymalny, by nasza pociecha zaczęła bardziej świadomie obcować z wodą. Jest to istotne, ponieważ dzięki kontrolowanym zajęciom tego rodzaju nasze dziecko może już od pierwszych lat swojego życia przełamać lęk przed wodą.

Dodatkowo nauka pływania może nam się przydać w przyszłości. Czasem jest to czynnik, który może uratować życie takiej osobie, dlatego też, kiedy warto zacząć korzystać z basenu z dzieckiem? Tutaj nie znajdziemy jednoznacznych odpowiedzi. Ale już z maluchem możemy zacząć przychodzić z nim na basen po raz pierwszy.

Oswajanie dziecka z wodą już od pierwszych dni życia

Woda jest to naturalne środowisko dzieci. To właśnie w wodzie spędził dziewięć miesięcy swojego życia. Dlatego też wypady na basen z niemowlakiem, zajęcia basenowe z instruktorem, osobą, która podpowie nam, jakie czynności w wodzie możemy wykonywać z dzieckiem, to wspaniałe możliwości na spędzanie wspólnie czasu rodzica z dzieckiem.

Dodatkowo przełamywanie lęków przed wodą pomoże nam także przy codziennych kąpielach, myciu głowy malucha. Wiele dzieci bardzo nie lubi tego czasu w wodzie w domowym zaciszu. Kąpiele są dla niektórych dzieci traumatycznymi przeżyciami. Dlatego oswajanie dziecka z wodą od najmłodszych lat jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%