Zamknij

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

15:08, 28.10.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:09, 28.10.2021

Współcześnie wygląd odgrywa niezwykle ważną rolę zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i w życiu prywatnym (towarzyskim). O swoje ciało dbają zwłaszcza kobiety, które coraz częściej korzystają z rozmaitych zabiegów medycyny estetycznej. Godna polecenia jest choćby radiofrekwencja mikroigłowa, zwana inaczej termoliftingiem. Opiera się ona na zwiększaniu napięcia skóry poprzez jej nakłuwanie i jednoczesne nagrzewanie.

Podstawowe wskazania do wizyty w gabinecie specjalisty

Radiofrekwencja jest przeznaczona przede wszystkim dla pań pragnących pozbyć się nieestetycznych zmarszczek, blizn pozostałych po trądziku, rozstępów zlokalizowanych na pośladkach, udach i brzuchu, a także wszelkiego rodzaju przebarwień.

Istotnym wskazaniem do poddania się temu zabiegowi może być ponadto chęć atrakcyjnego wymodelowania talii, odmłodzenia dłoni lub stóp, poprawy gęstości skóry na szyi bądź dekolcie, zlikwidowania opadających powiek i nadmiernych cieni pod oczami, a nawet wyeliminowania problemu polegającego na wzmożonym poceniu się (co jest wyjątkowo zawstydzające w miejscach publicznych).

We wszystkich wymienionych przypadkach radiofrekwencja mikroigłowa przynosi w pełni satysfakcjonujące rezultaty, które utrzymują się przez długi czas. Oczywiście istnieją też nieliczne sytuacje, gdy lepiej zrezygnować z tej metody. Chodzi szczególnie o zmaganie się z cukrzycą, nowotworem, epilepsją, wirusowym zapaleniem wątroby czy zaawansowaną infekcją skórną.

Przebieg zabiegu krok po kroku

Radiofrekwencja mikroigłowa rozpoczyna się zawsze od krótkiego wywiadu z klientem. W jego trakcie specjalista zadaje podstawowe pytania dotyczące zarówno przebytych chorób, jak i najważniejszych oczekiwań. Następnie dany obszar na ciele pokrywany jest kremem znieczulającym dla znacznego zminimalizowania dyskomfortu. W dalszej kolejności kosmetolog przykłada do skóry głowicę z licznymi mikroigłami (maksymalna ilość to 81), które emitują promieniowanie elektromagnetyczne (radiowe).

Wprowadzone na głębokość około 0,5-3 mm ostrza nagrzewają tkanki, doprowadzając tym samym do ich częściowego uszkodzenia poprzez obkurczenie. Stymuluje to naturalny proces regeneracji skutkujący wytworzeniem zupełnie nowej struktury. Bezpośrednio po zabiegu na powierzchnię skóry zostaje nałożone serum rewitalizujące o właściwościach przyspieszających odbudowę.

Kluczowe atuty radiofrekwencji

Opisywana w niniejszym artykule technika odmładzająca charakteryzuje się małą inwazyjnością. Oznacza to, że stwarza znikome ryzyko powikłań zdrowotnych i jednocześnie gwarantuje dosyć krótki czas rekonwalescencji. W tym aspekcie zdecydowanie góruje nad wszelkimi zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, który nierzadko powoduje wysięk krwi i okresową zmianę kolorytu skóry. Jej niewątpliwą zaletą jest również zaskakująco duża skuteczność oraz możliwość wykonywania przez cały rok, a nie tylko w miesiącach letnich.

Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że radiofrekfencja wykazuje działanie wielopłaszczyznowe (lifting, redukcja niedoskonałości, odnowa kolagenu) i ma uniwersalny charakter, czyli nadaje się dla pacjentów o zróżnicowanej karnacji. Tak naprawdę jej jedynym mankamentem jest kilkudniowe zasinienie skóry.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%