Zamknij
REKLAMA

Jak przechowywać produkty spożywcze przez długi czas?

12:24, 04.11.2021 | materiały partnera

Codziennie zdarzają się sytuacje, w których musimy przechowywać produkty w ujemnej temperaturze. Mamy z nimi do czynienia między innymi w sklepach spożywczych, lokalach gastronomiczny czy też naszych domach. Tylko jak zapewnić takie warunki? Nic trudnego, wystarczy tylko zastosować zamrażarki skrzyniowe.

Optymalne warunki przechowalnicze.

W różnych instytucjach w każdym dniu zachodzi potrzeba przechowywania produktów w ujemnej temperaturze. Najczęściej znajduje się ona w zakresie od -26°C do -18°C. Jednak może nachodzić nas niejednokrotnie wątpliwość czy aż tak restrykcyjne warunki są nam niezbędne? Czy nie moglibyśmy obniżyć tych wartości? W przypadku, gdy mówimy o długotrwałym magazynowaniu artykułów spożywczych, nie ma takiej możliwości. Tylko ujemna temperatura pozwala nam zachować smak oraz aromat przetrzymywanych rzeczy, a oprócz tego uniemożliwia ona rozwijanie się baterii lub innych drobnoustrojów. Wyżej wymienione parametry spełniają wszystkie zamrażarki skrzyniowe znajdujące się obecnie na rynku.

Jakie produkty można przechowywać w zamrażarkach skrzyniowych?

Wbrew pozorom gama produktów, które możemy przechowywać w zamrażarce skrzyniowej, jest bardzo duża. Większość z nich możemy spokojnie spotkać w naszych domach, ale także w sklepach spożywczych bądź lokalach gastronomicznych. Zaliczamy do nich między innymi:

  • Mięsa.
  • Lody.
  • Mrożonki.
  • Owoce.
  • Ryby.
  • Warzywa.
  • Zioła.

Wyżej wymieniona lista to tylko przykład niektórych produktów, jakie można umieszczać w tego typu urządzeniach. Na pewno, gdy one do Was trafią, znajdziecie jeszcze inne wyroby, które także będzie można w taki sposób magazynować.

Rodzaje zamrażarek skrzyniowych.

W zależności od sytuacji zamrażarki skrzyniowe mogą być użytkowane w różnych sytuacjach. Mając tego świadomość producenci wytworzyli następujące rodzaje tych urządzeń chłodniczych:

  • Zamrażarki skrzyniowe pełne – w całości wykonane są one ze stali nierdzewnej. Implikacją takiego wykonania jest to, że aby zobaczyć, co znajduje się we wnętrzu, należy otworzyć klapę maszyny. Rozwiązania te najczęściej wykorzystywane są w naszych domach, ale także na magazynach lokali gastronomicznych lub sklepów.

  • Zamrażarki skrzyniowe przeszklone – tutaj w drzwiach zastosowana została tafla szkła. Dzięki temu możemy swobodne zobaczyć to, co znajduje się we wnętrzu rozwiązania. Wyżej wymienione aspekty sprawią, że używane są one do prezentacji różnych produktów naszym klientom. Z tego właśnie względu na masową skalę stosuje się je w głównie w sklepach spożywczych.

Zakup profesjonalnych zamrażarek skrzyniowych.

Decydując się na zakup zamrażarek skrzyniowych, oczekujemy, że posłużą nam one długie lata. Warto, więc zdecydować się na profesjonalne rozwiązania, które są nieco droższe, niż kupować najtańsze rozwiązania z marketów elektronicznych. W przypadku, gdy szukacie sprawdzonych maszyn, zapraszamy pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Ten sklep internetowy zajmuje się sprzedażą zamrażarek wysokiej jakości. My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy do naszych innych publikacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%