Zamknij
REKLAMA

Trening z piłkami - jakie wybrać do swojego fitness clubu?

10:44, 17.01.2022 | art.sponsorowany

Wykorzystanie piłek podczas treningu w fitness clubie może być świetnym pomysłem. Takie treningi niosą za sobą naprawdę wiele korzyści, a zatem nie jeden klient z pewnością doceni obecność piłek na wyposażeniu siłowni. Jaką piłkę najlepiej kupić do swojego fitness clubu?

Trening funkcjonalny z piłką lekarską

Jedną z najlepszych inwestycji, jaką opłaca się dokonać, kompletując wyposażenie swojego fitness clubu, jest zakup piłek lekarskich. Doskonale bowiem nadają się one do wykonywania treningu funkcjonalnego, bardzo chętnie wybieranego przez osoby dbające o dobrą sylwetkę.

Celem treningu funkcjonalnego jest kompleksowe wzmocnienie mięśni bez zwiększania ich masy. Najważniejszym jego efektem jest tym samym wzrost siły i wytrzymałości mięśni. Trening może skupiać się na różnego rodzaju partiach ciała, w zależności od tego, które z nich chce się wzmocnić. Wykonując trening funkcjonalny wraz z piłką lekarską, można wzmocnić szczególnie mięśnie brzucha oraz tułowia, ale nie tylko.

W związku z powyższym, należałoby stwierdzić, że trening funkcjonalny jest idealny dla osób, które chcą trenować swoje mięśnie, ale nie chcą rozbudowywać masy mięśniowej. Do przeprowadzenia tego treningu sprawdzi się piłka lekarska, a więc warto mieć ją na wyposażeniu fitness clubu.

Trening z piłką gimnastyczną

Kolejnym rodzajem piłki, która powinna znaleźć się na wyposażeniu fitness clubu, jest piłka gimnastyczna. Ćwiczenia z piłką gimnastyczną cechują się dużą różnorodnością. Sprawdzają się one podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających, wzmacniających oraz korekcyjnych. Ponadto, niezastąpione okazać się mogą w trakcie zajęć stretchingu czy pilatesu.

Piłki gimnastyczne są na tyle wszechstronnym produktem, że za ich pomocą możliwe jest wykonanie treningu na całe ciało. Co więcej, podczas ćwiczeń pozwalają zaangażować nie tylko mięśnie główne, ale także mięśnie głębokie, które odpowiadają za równowagę i stabilizację. Niektórzy trenerzy twierdzą nawet, że nieuwzględnianie piłek gimnastycznych podczas swoich treningów obniża ich potencjał.

Piłki gimnastyczne występują w różnych rozmiarach, przez co ich zastosowanie jest tak szerokie. Zwykle można je spotkać w wymiarach: 55 cm, 65 cm i 75 cm. Myśląc o ich zakupie, warto od razu zaopatrzyć się w wieszak na piłki gimnastyczne, aby z łatwością utrzymać porządek w fitness clubie.

Trening z piłką do jogi

Jeśli w fitness clubie jest możliwość ćwiczenia jogi, to opłaca się zainwestować także w specjalną piłkę do jogi. Są one zwykle nieco mniejsze niż piłki gimnastyczne. Przeciętnie ich średnica wynosi około 20 cm, co umożliwia wykonywanie szerokiego zakresu ćwiczeń.

Podstawowym zastosowaniem piłki do jogi jest oczywiście praktyka jogi, której trenowanie pomaga wzmocnić mięśnie oraz ukształtować i wyszczuplić sylwetkę. Oprócz tego, piłki do jogi z powodzeniem można stosować do treningów rehabilitacyjnych oraz wzmacniających. Kupując zatem piłkę do jogi do swojego fitness clubu, nie trzeba się obawiać, że nie będzie używana, jeśli akurat klienci nie okażą się fanami jogi.

Biorąc pod uwagę powyższe, piłki mogą ogromnie urozmaicić treningi klientom w fitness clubie. Chcąc wyposażyć obiekt w tego rodzaju produkty, najlepiej zwrócić uwagę na piłki lekarskie, piłki gimnastyczne i piłki do jogi.

          

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%