Zamknij

Przyczyny i objawy impotencji

14:13, 12.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:14, 12.08.2022

Problemy z erekcją najczęściej są w społeczeństwie traktowane jako temat tabu, choć zmaga się z nimi wielu mężczyzn – i to nie tylko tych po pięćdziesiątym roku życia. Impotencja jest jednak problemem, o którym należy mówić głośno. Choćby po to, by utożsamiać mężczyzn, że jak powszechnie się uważa, nie odbiera im to godności i nie jest ujmą na honorze. Co więcej, zaburzenia wzwodu często można wyleczyć.

Co to jest impotencja i jakie są objawy impotencji?

Impotencja – w literaturze przedmiotu nazywana również dysfunkcją erekcyjną czy męskim zaburzeniem erekcyjnym – to dysfunkcja seksualna objawiająca się głównie niemożliwością osiągnięcia i/lub utrzymania wzwodu członka w stopniu, który wystarcza do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego (czyli o sztywności przynajmniej 60%) przy jednoczesnym odczuwaniu podniecenia seksualnego.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, że nie zawsze brak wzwodu musi być powodem do niepokoju. Osiągniecie erekcji jest możliwe tylko przy prawidłowej współpracy psychiki z układami: hormonalnym, sercowo-naczyniowym i neurologicznym. Wbrew temu, co może się wydawać, jest to zatem stosunkowo skomplikowany proces i czasem wystarczy tylko zmęczenie, stres, ból głowy czy po prostu brak nastroju, by mimo chęci członek nie stawał na wysokości zadania. O zaburzeniach erekcji mówimy wtedy, gdy występują przez dłuższy czas lub regularnie się powtarzają.

Jakie są objawy impotencji? Ta dysfunkcja seksualna może mieć następującą postać:

  • całkowity brak wzwodu;
  • częściowy brak wzwodu;
  • niemożność utrzymania erekcji.

Leczenie impotencji a przyczyny zaburzeń erekcyjnych

Trzeba mieć świadomość tego, że zaburzenia erekcyjne nie występują samoistnie, a są objawem innego schorzenia lub zachodzących w organizmie procesów. To właśnie dlatego leczenie impotencji wdraża się dopiero po szczegółowym rozpoznaniu przyczyny. Do najczęstszych należą:

  • choroby układu sercowo-naczyniowego (np. miażdżyca, nadciśnienie tętnicze);
  • choroby endokrynologiczne i metaboliczne (np. cukrzyca);
  • schorzenia neurologiczne;
  • nieodpowiedni styl życia (siedzący tryb życia, zła dieta, w której brakuje witaminy E i cynku, nadużywanie alkoholu i używek);
  • przyjmowanie niektórych leków;
  • czynniki psychiczne (brak poczucia własnej wartości, kompleksy, stany lękowe, depresja);
  • naturalne starzenie się organizmu (wraz z wiekiem zmniejsza się poziom testosteronu).

Ze względu na to, że przyczyny somatyczne i psychologiczne mogą być bardzo różne, obserwując u siebie zaburzenia erekcji, należy udać się do lekarza internisty, urologa lub seksuologa, który pokieruje diagnostyką i dalszym leczeniem.

Kiedy warto sięgnąć po leki na potencję ActiGra/Actigra Forte lub inne?

Gdy problemy z erekcją wynikają z braku dopływu krwi do prącia, można sięgnąć po leki na potencję ActiGra lub Actigra Forte lub inne tabletki bez recepty, które zawierają w składzie syldenafil – substancję rozszerzającą naczynia krwionośne i wspomagającą ukrwienie członka.

Leczenie potencji takimi lekami jest możliwe bez recepty, ale przed skorzystaniem z produktów leczniczych lepiej jest skonsultować się z lekarzem. Więcej informacji na temat tabletek ActiGra/ Actigra Forte znajdziesz na stronie actigraforte.pl.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%