Zamknij
REKLAMA

Żukowo. Kandydaci na burmistrza wzięli udział w debacie (na żywo)

18:33, 09.10.2018 | M.D
REKLAMA
Skomentuj

Kandydaci na burmistrza gminy Żukowo: Krystian Gachewicz, Wojciech Kankowski i Marek Trepczyk biorą udział w debacie wyborczej. Odpowiadają na pytania dziennikarzy, publiczności, mają też okazję zadać pytanie kontrkandydatowi.

Przypominamy, że debata podzielona jest na trzy etapy: w pierwszym kandydaci odpowiedzą na pytania dziennikarzy, w drugim: pytać będą siebie nawzajem, w trzecim odpowiedzą na pytania wylosowane spośród tych przygotowanych przez publiczność. 

Spotkanie organizowane jest przez Dziennik Bałtycki, Kartuzy.info i Express Kaszubski. Dziękujemy strażakom z OSP Żukowo za udostępnienie sali.

RELACJA NA ŻYWO:

Pytanie od redakcji Dziennika Bałtyckiego:

Coraz częściej na styku mieszkańcy – zakłady przemysłowe dochodzi do spięć. Mieszkańcy są niezadowoleni, że w ich sąsiedztwie powstają nowe lub kolejne firmy, które negatywnie wpływają na ich życie. Jak rozwiązać takie problemy? Jaki ma Pan pomysł, by zapobiegać takim sytuacjom?

Marek Trepczyk: Każde sołectwo ma inne problemy i plan zagospodarowania potrzebnego trzeba dostosować do potrzeb każdego sołectwa. Są uciążliwe zakłady, trzeba ograniczyć ich działalność i produkcję. Tam, gdzie zabudowa jednorodzinna, trzeba to ograniczyć i dopuścić lekkie usługowo przedsiębiorstwa. Słyszę, że są takie tereny, gdzie latem nie można wypoczywać, bo mielą gruz, jest duże zapylenie, roślinność usycha. Plany mają być dopasowane do potrzeb miejscowości i muszą być szerokie konsultacje. Rada i burmistrz jest dla mieszkańców.

Wojciech Kankowski: Na pewno trzeba rozpocząć od studium zagospodarowania gminy. Obecna rada przystąpiła do kompleksowego przejrzenia studium. Tam muszą być wskazane kierunki. Studium obowiązujące miało tylko i wyłącznie poprawki, nie było poddane całkowitej modyfikacji. Mapa drogowa musi być opracowana i w szerokiej konsultacji z mieszkańcami. Niestety w naszej gminie był okres, gdy realizowano plany wyspowe. Dziś mamy tego konsekwencje. Był totalny bezład zagospodarowania. Przystąpiliśmy do dużych zagospodarowań planistycznych, m.in. Chwaszczyna. Niektóre rozwiązania były niedopuszczalne i budują konflikt. Plany powinny być dostępne dla wszystkich.

Krystian Gachewicz: Pytanie podyktowane jest problemem, który był głośny i dotyczył Chwaszczyna. Zgadzam się z poprzednikami. Najważniejsze, by opracować studium zagospodarowania przestrzennego. Dla mnie najważniejsze to, abyśmy jako mieszkańcy wspólnie rozpoczęli od tworzenia wizji. To mieszkańcy muszą zadecydować w toku szerokich konsultacji społecznych, w jakiej gminie chcą mieszkać. Musimy pomyśleć, gdzie nasza gmina będzie znajdować się za 15, 20 lat. Musimy budować wspólnie, ponad podziałami. Plany muszą być czytelne dla mieszkańca.

Pytanie od redakcji Expressu Kaszubskiego:

Gmina Żukowo ma przed sobą poważne wyzwania, jeżeli chodzi o inwestycje w infrastrukturę zapewniającą właściwe warunki życia mieszkańców. Potrzeba nie tylko nowych ujęć wody, ale także przedszkoli. Z czego zrezygnować w budżecie, a na co położyć nacisk, by udało się znaleźć środki na najważniejsze zadania?

Wojciech Kankowski: Rzeczywiście, infrastruktura to podstawa. W tej kadencji udało nam się zdobyć 40 mln zł na takie inwestycje. Nasza spółka, którą właściwie zbudowaliśmy, pozyskała 47 mln zł. Kolejną sprawą jest infrastruktura drogowa. Udzielaliśmy się aktywnie w akcji popierającej i żądającej budowy obwodnicy metropolitalnej. Już teraz przygotowaliśmy projekty rozbudowy szkół w Borkowie czy Niestępowie po to, aby stworzyć nowe miejsca dla dzieci. Ich przybywa w dużym tempie. W tej kadencji przybyło nam 4 tys mieszkańców. Chcemy, żeby dobrze mieszkało się w gminie Żukowo.

Marek Trepczyk: Woda jest podstawowym źródłem życia i trzeba położyć naciski na to, aby nie zabrakło wody. Trzeba zmodyfikować ujęcia wody i zwiększyć średnicę rur. Można zrobić to w szybszym tempie, aby ludziom żyło się spokojniej. Jeśli państwo mi zaufają, położę nacisk na to, aby woda była dla każdych domów. Trzeba dopomóc, aby powstało jak najwięcej przedszkoli. Gmina Żukowo się rozwija, ale trzeba położyć nacisk na to, aby powstawały przedszkola prywatne. W czerwcu będzie otwarcie przetargu na budowę obwodnicy metropolitalnej i wtedy będzie realna możliwość na odkorkowanie Żukowa.

Krystian Gachewicz: Niewątpliwie problem z wodą był dotkliwy. Nie dziwię się decyzji burmistrza o wstrzymaniu pozwoleń na podłączanie się do sieci wodociągowej. Niestety nie sprzyja to rozwojowi. Nie można zrezygnować z niczego w budżecie, musimy poszukiwać funduszy. Widzę je w mieszkańcach, którzy się tu osiedlają. Bon opiekuńczy to dobry kierunek, ale musimy iść dalej. Dziura w postaci nierozliczania podatków na miejscu istnieje, to spora rezerwa. Ważne, by stworzyć ofertę razem z powiatem. Trzeba wypromować kartę żukowianina.

 Pytanie od redakcji Kartuzy.info:

Gmina rozwija się w szybkim tempie. Przybywa wielu młodych, ambitnych ludzi, którzy się zrzeszają. Jak wykorzystać ich potencjał dla rozwoju gminy?

Krystian Gachewicz: Pytanie uszyte jak na miarę dla mnie. Ważne jest społeczeństwo obywatelskie, ruch obywatelski. My jako mieszkańcy gminy jesteśmy ponadprzeciętnie aktywni. To niesamowity potencjał. Założyliśmy na naszym osiedlu stowarzyszenie, gdzie przy współpracy samorządem i przedsiębiorcą, udało nam się utwardzić drogę. Mieszkańcy mogą być stabilnym partnerem do rozmów z samorządem i przedsiębiorcami. Trzeba stworzyć warunki do powstawania społeczeństwa obywatelskiego. Potrzebujemy otworzyć się na sektor samorządowy, sektor trzeci. To podstawa zaangażowanego aktywnego społeczeństwa.

Marek Trepczyk: Trzeba wykorzystać młodych, ambitnych ludzi i ich pomysły. Trzeba w urzędzie z nimi przedyskutować i wykorzystać złoty środek i pomyśleć, co robić aby wdrożyć ich pomysły w życie. Trzeba ich wysłuchać i pomyśleć, jak zdobyć środki finansowe. Aby to było realne, należy wysłuchać jednej i drugiej strony i wdrożyć plany. Należy zrobić tak, aby wszyscy byli zadowoleni, a nie tak jak teraz. Każdy głos się liczy. Jeśli będą akceptowani, to przyczyni się do lepszego rozwoju gminy, a nie że będą zniechęceni jak obecnie, że nie ma sensu. Trzeba być otwartym i wspólne im dopomóc.

Wojciech Kankowski: Na tym polu możemy być przykładem. Ci nowi młodzi mieszkańcy i ci, którzy są, pokazują swoją aktywność. Gmina otrzymała nagrodę Bursztynowy Katamaran za współpracę z NGO. Działa tutaj Młodzieżowa Rada Miejska, a ważnym aspektem jest decydowanie o funduszach. Demokracja jest taka, że trzeba być aktywnym i pokazać, że mi zależy. Kolejną ważną rzeczą jest Budżet Obywatelski, gdzie aktywni mieszkańcy decydują, na co przeznaczyć pieniądze. Oferujemy naszym mieszkańcom aktywne imprezy także sportowe. OKiS organizuje wiele imprez. Budowa ścieżek rowerowych to także to,co pokazuje, ze jesteśmy młodą i aktywną gminą.

PYTANIA OD KONTRKANDYDATÓW

Marek Trepczyk do Wojciecha Kankowskiego: W wywiadzie pan powiedział: przypomnę, że w ubiegłej kadencji nie zbudowano sieci wodociągowej i żadnej nie zmodernizowano.

W. Kankowski: Nie znam tego wywiadu dokładnie, na pewno nie było z mojej strony określenia żadnej. Ile zbudowaliście sieci wodociągowych? Studni uzdatniania wody?

M. Trepczyk: Zbudowaliśmy 9,5 km sieci wodociągowej. 13, 9 sieci kanalizacyjnej, zrobiliśmy projekty kanalizacji w Rutkach, Żukowie, Czaplach. Dokonano modernizacji infrastruktury. Pan ma dostęp do wszystkich dokumentów.

K. Gachewicz do M. Trepczyka: Krytykuje pan obecny model zarządzania gmina? który model zarządzania jest panu bliższy? Aktywny burmistrz, z zacięciem menedżerskim czy ten, który uaktywnia się w kampanii przedwyborczej, przecina wstęgi, gasi pożary itp?

M. Trepczyk: Burmistrz jest dla ludzi. Chcę wprowadzić coś takiego, że burmistrz może przyjść do pracy o 6.30, można się umówić wcześniej. Po pracy każdy się spieszy, dlaczego nie można przyjść przed 7? Burmistrz nie, że gasi pożary,a le jest otwarty przez cały czas. Ma współpracować z ludźmi przez całe 5 lat. Wspólnie z ludźmi ma stworzyć rozwój gminy.

K. Gachewicz: Zabrakło mi określenia, czy burmistrz powinien być kompetentny i z zacięciem menedżerskim. Z mojej perspektywy taki powinien być burmistrz, bo gmina Żukowo rozwija się dynamicznie. 

W. Kankowski do M. Trepczyka: Powiedział pan o czymś, o czym wiem. Obwodnica Metropolitalna staraniem moich mieszkańców została wpisana do partnerstwa publiczno-prywatnego przez obecny rząd. Co pan zrobił jako wiceburmistrz dla tej inwestycji i dlaczego było postępowanie prokuratorskie nad konsultacjami przeprowadzonymi nad przebiegiem jej na trasie Miszewo-Banino?

M. Trepczyk: Ponownie pan wprowadza opinię w błąd. Prokurator umorzył sprawę, nie było fałszerstwa i niedociągnieć. Były ankiety i była urna w UG w Żukowie. Pani sołtys z Miszewa przyjmowała ankiety i mieszkańcy przynosili ankiety, wpisywali na listy obecności pesel. Pani sołtys przyniosła te ankiety do urzędu, a ja nakazałem te ankiety wrzucić do urny. Nic więcej nie zrobiłem przy tym. GDDKIA miała urny zabrać dwa dni później, wzięła dwa dni szybciej. Nie było tu żadnego fałszerstwa. To była zwykła pomoc dla ludzi, bo ludzie nie mogli przyjechać do urzędu złożyć ankiet. (Szmery na sali). Teraz ja mówię, proszę mi nie przerywać, to brak szacunku. 

W. Kankowski: To zamieszanie spowodowało, że na sprawę obwodnicy zaczęto patrzeć podwójnymi okularami. To była jedna z przyczyn, że nie rozpoczęto realizacji inwestycji w poprzedniej perspektywie. To nie było przestępstwo, nieważne czy konsultacje były mniej poważne czy poważne. Konsultacje muszą być konsultacjami.

PYTANIA OD PUBLICZNOŚCI:

Ma pan nieograniczone środki z innych źródeł niż budżet gminy tylko na jedną ścisłą inwestycję. Co by innego to mogło być oprócz tych zawartych w pana programie?

Krystian Gachewicz: Wspominane są takie inwestycje dotyczące tych w rekreację, jak baseny czy kręgielnie. Gdybym miał nieograniczone środki, to w każdym sołectwie by powstały basen i kręgielnia. Niestety takich możliwości nie ma. Formuła partnerstwa publiczno-prywatnego to jedyna forma takich inwestycji.

Co pan zrobił w sprawie autobusu 167, sprawa zgłoszona w Leźnie?

W. Kankowski: Mieszkańcy złożyli tę petycję na ostatnim spotkaniu wiejskim. Wystąpiłem już do gdańska do ZTMU o analizę finansowo-rzeczową o możliwość uruchomienia tego kursu. Wcześniej warunki techniczne nie były spełnione. Przy przebudowie drogi w Czaplach trzeba zadbać o infrastrukturę.

Na jakich zasadach wydawane były uzgodnienia budowy sieci teletechnicznej środkiem pasa drogowego za pana kadencji?

M. Trepczyk: Nie było wydawanych żadnych takich pozwoleń. W tamtych czasach wiele dróg nie przebiegało środkiem swojego koryta, ludzie jeździli zupełnie inaczej, bokiem, a uzgodnienia były zupełnie inne. Myśmy nie wydawali czegoś takiego, to jakiś absurd.

PODSUMOWANIE DEBATY:

Marek Trepczyk: Decydując się na kandydowanie przede mną ogromne wyzwanie i zadanie, aby razem z radą - prosiłbym aby na nich zagłosować, przyczynić się do tego, aby gmina Żukowo prężnie się rozwijała. Będziemy zabiegać o  dotacje i środki budżetowe, współpracować z samorządem, parlamentarzystami. Zapraszam 21 października do urn wyborczych.

Krystian Gachewicz: Od jakiegoś czasu powtarzam, że gm Żukowo rozwija się nie na miarę swojego potencjału. Jestem opcją, która ma nowe pomysły i niesamowite pokłady energii. Transparentność, społeczeństwo obywatelskie, strategiczne plany rozwoju skonsultowane z mieszkańcami - to priorytety. Zapraszam do oddania głosu na moją osobę.

Wojciech Kankowski: Gminę tworzą wszyscy mieszkańcy. Od tego, jakich przedstawiciel wybierzemy, będzie zależała nasza przyszłość. Budżet gminy ze 111 mln w 2014 zakończymy w tym roku 201 mln po stronie dochodów. Aktualnie podpisane umowy spowodują, ze powstaną węzły integracyjne, chcemy wykorzystać cały potencjał, który przyniesie budowa OMT. Pokazaliśmy, że w zgodzie i współpracy, zbudowaliśmy silną gminę, zauważalną na mapie gospodarczej Polski.

KONIEC DEBATY

Kto wygrał debatę wyborczą w Żukowie?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (151)

Panie Kankowski Panie Kankowski

68 17

Był Pan tyle lat radnym i mówi Pan o bezładzie? 19:30, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

odbiorca gazuodbiorca gazu

11 30

są bojówki Gachewicza już zainstalowane??? 19:34, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kankowski słaboKankowski słabo

45 18

Pytanie o młodych: odpowiedź to nudne slogany. 19:34, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do GachewiczaDo Gachewicza

48 24

Proszę pomyśleć też o ludziach słabszych od siebie. Nie każdy odrazu powoła stowarzyszenie. Mam wrażenie, że Pan myśli, że jak Panu się udało, to każdy powinien sobie w ten sposób poradzić. Duży błąd. 19:40, 09.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

SpolecznikSpolecznik

1 1

W kazdej okolicy mozna znalezc osoby chetne do pomocy , mlode , wrazliwe, , ktore z powodzeniem moga wesprzec wlasnie tych slabszych...wspolpraca miedzy osiedlami i solectwami to tez dobra droga do wsparcia dla osob potrzebujacych pomocy lub wskazania kierunku dzialania. Warto czerpac z doswiadczenia innych osob 13:32, 11.10.2018


nie wszędzienie wszędzie

2 1

Są wsie, gdzie zastraszeni ludzie się boją. 18:18, 11.10.2018


Panie Kankowski Panie Kankowski

44 20

Jak mam Panu pokazać, że mi zależy? Jak Panu nic nie dam, jako skromny mieszkaniec, to mnie Pan wykluczy z udziałów we wspólnym? Nie zrobi Pan ulicy przy której mieszkam? 19:44, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Demokracja Demokracja

52 16

Pan Kankowski chyba nie zna definicji? Demokracja dzisiaj to znaczy, że dbamy o wszystkich i wszystkich szanuję, dbam o to by każdy czuł się dobrze tu i teraz bez względu na to kim jest i skąd pochodzi. A nie taka, że trzeba być aktywnym. Jak ma być aktywny staruszek lub człowiek niepełnosprawny? 19:49, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo Trepczyk! Brawo Trepczyk!

47 44

Kankowski wymięka i jest nieprzygotowany. 19:55, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwiteziankaSwitezianka

26 66

Kankowski bije na głowę swoich "konkurentów"! 19:56, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

20 5

To chyba byliśmy na innych debatach. Pan Kankowski był rzeczywiście przygotowany dobrze przez swój sztab i masę urzędników na niego pracujących (w tym klakierzy z pierwszych trzech rzędów), ale najlepiej wypadł Pan Gachewicz. 22:15, 09.10.2018


Gachewicz Nowy PowerGachewicz Nowy Power

36 48

Energia i konkrety, ma Pan mój głos! 19:57, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BiałyBiały

26 75

Zdecydowanie burmistrz Kankowski wypadł najlepiej, kompetentny, wie o czym mówi i rzeczywiście wiele zadziało się za jego kadencji. Potrafi swoje pomysły wprowadzić w czyn. Brawo! Reszta to mrzonki 19:57, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

27 63

Kankowski ma klase. A Trepczyk to nawet mowic poprawnie nie umie ("som")... Gachewicz ok, ale za kilka lat, na razie brak doswiadczenia... 19:59, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JoJo

18 8

Ma klasę jak jaśniepan dżentelmenem i mniej inteligentni na to się łapią. 20:43, 09.10.2018


MikołajMikołaj

44 37

Patrząc obiektywnie. Gachowicz fajnie gada ale zero pojęcia jak to realnie zrealizować. Trepczyk ten to się nawet wysłowić nie potrafi. Jego podejście do ludzi chyba wszyscy znają. No chyba że chłop się nagle zmienił. Ale widząc po jego reakcji jak ktoś mu przerywał to nie sądze... Kankowski ? hmm szału nie ma ale niestety nie widzę w tej kadencji alternatywy dla niego. 20:01, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ze wsi Ze wsi

46 19

Kankowski, Panie, jaka zgoda? Gdzie? Co za fałsz! Za pomocą skłócania ludzi na mojej wsi Pan rządzi! Skłócani ludzie nie jednoczą się i tak Pan, za pomocą swoich ludzi rozwiązuje problemy. 20:03, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaxxxJaxxx

11 3

PiS robi to samo A ludzie ich popierają 21:49, 09.10.2018


Kankowski ma moj gloKankowski ma moj glo

32 58

Widac, ze obecny burmistrz ma oglade i jest swietnie zorientowany. Doceniam tez zmiany, ktore widac w gminie. Ciekawy bylem konkurentow. No coz. Gachewicz - wybudowanie 300 m drogi jako osiagniecie zycia. Slabiutko. Trepczyk - wypadl blado. Zdenerwowany i same banaly. 20:03, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TakTak

14 1

Bo POrządna ogłada jest najważniejsza. Jesteśmy gminą europejskiej czołówki, a na wsiach błoto i ciemno. 20:41, 09.10.2018


Mieszkaniec G.Mieszkaniec G.

41 16

"Gminę tworzą wszyscy mieszkańcy ". To dlaczego, kiedy zgłasza się problem, to mieszkaniec jest olewany, bo nawet odpowiedzi nie dostaje na pismo. A odpowiedź jest zwykle mało konkretna i negatywna. 20:08, 09.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

@Mieszkaniec G.@Mieszkaniec G.

5 0

Jak to? Urząd ma ustawowy obowiązek w ciągu 30 dni odpowiedzieć na zapytanie. Jeśli sprawa jest skomplikowana, to musi odpowiedzieć ile czasu zajmie przygotowanie odpowiedzi, po czym odpowiedzieć.
To nie komuna, jeśli sprawa się przeciąga, to zgłaszasz do wyższej instancji skargę na bezczynność organu i w zębach przyniosą odpowiedź. 09:35, 10.10.2018


TeoriaTeoria

10 0

A komu mam się poskarżyć? Przewodniczącemu Szmidtke? Tokarczykowi? Rada stoi murem za burmiszczem. 10:08, 10.10.2018


Kiepskie pytania Kiepskie pytania

27 44

Mało konkretne pytania kandydatów i reszta też. Gachewicz mam wrażenie podlizuje się Kankowskiemu. Pyta o model zarządzania? A jakie sam zna? Żenada. Teraz to raczej mamy tzw. pruski. Uważam, że Trepczyk dobrze odpowiedział.
20:21, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Luke SkywalkerLuke Skywalker

37 30

Młody jedi, ma mój głoś, niech moc będzie z Tobą. 20:39, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomarioRomario

35 47

Gachewicz świetnie. Kompetentnie, z klasą, przygotowany. Na takiego Burmistrza zagłosuję. 20:39, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GachewiczGachewicz

36 38

Gachewicz wygrał debatę, był najlepiej przygotowany i zna się na rzeczy, Kankowski skutecznie bronił się liczbami,, ale jak ciągle odcinają wodę i ignoruje się mieszkańców, to to przestaje być autentyczne, Trepczyk był szczery i to mi się podobało, ale wyszedł słabo w porównaniu z pozostałymi. Ogólnie to bardzo dobra debata 20:49, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WładekWładek

11 9

A ja myślem że ja jestem najlepszy.Co wybory w innym komitecie.Jestem manteltryger i to mi pasuje.Każą okazję wykorzystuję.No ale nikt mnie nie chciał 21:05, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Forum Żukowo Forum Żukowo

24 48

Władca pierścieni niezorientowany. Kankowski się nie spisał. Zostaje Trepczyk ma wiedzę i zaplecze. Każdy sam zdecyduje. Oby była jakaś zmiana nawet gdy nie burmistrza to podjęcia do mieszkańców. 21:06, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Krzysztof ŻukowoKrzysztof Żukowo

33 23

No i po debacie. A teraz chwila do namyślenia, a następnie podjęcia decyzji.
Wiele osób zna moje stanowisko co do osoby p. Kankowskiego, który na potrzeby kampanii obecnie mówi o wielu istotnych sprawach, w tym o potrzebie budowania społeczeństwa obywatelskiego.
Panie Kankowski był pan przez rok, gdy to społeczeństwo obywatelskie chciało odwołać pana Dorniaka z funkcji Przewodniczącego Rady Osiedla.
Ano był pan tym głównym, który to społeczeństwo zablokował w podjęciu decyzji.
To Pan pomimo, że Wojewoda Pomorski stwierdził złamanie przez Pana i Pańskich urzędników prawa, dalej się nie zgodził z tą decyzją i odwoływał się do WSA.
Tak ma wyglądać w Pana ujęciu to społeczeństwo obywatelskie?
Dziękuję takim kłamliwym oświadczeniom na potrzeby kampanii wyborczej.
Jakby co byłem autorem pisma do Wojewody. Kopia pism w tym od Wojewody Pomorskiego, na stronie FB "Żukowo to nasza wspólna sprawa"
W tym miejscu bardzo liczę na obywatelskie społeczeństwo, które pokaże temu panu, czy można łamać prawo.
Pozdrawiam
Krzysztof Kuźmicki 21:07, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Współczuję Współczuję

11 2

Może trzeba pisać do Rzecznika Praw Obywatelskich? 21:15, 09.10.2018


A.J.A.J.

32 39

Trepczyk - nie komentuję
Kankowski - bazuje na wiedzy z gminy lecz nic nowego nie wnosi. Zapytany o przedszkola opowiada o szkołach bo to widocznie sobie przygotował. Nic od siebie
Gachewicz - przedsiębiorca, który ma wizję. Trzeba mu zaufać i dać szansę na realizację ambitnego programu. Pozostali panowie ją mieli i nie wykodzystali w pełni. 21:16, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WładekWładek

4 11

A ja nie mam poparcia strażaków i chce mi się ryczeć 21:22, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TREPCZYK BURMISTRZEMTREPCZYK BURMISTRZEM

38 48

To jest jedyny odpowiedni kandydat!
Pan Kankowski - najprościej wytykać brudy poprzedniej kadencji. A co Pan zrobił teraz? Jako mieszkaniec Żukowa kompletnie jestem NIEZADOWOLONY z Pana!!!! Nie słucha Pan mieszkańców a na pewno olał Pan osiedle Wybickiego w Żukowie.... Szkoda. 21:28, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pjotr:DPjotr:D

30 42

Panie Marku wierzymy w Pana 21:33, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojtuśWojtuś

42 21

Co Pan robił przez te 20 lat przed objęciem fotela.Wszystko Pan krytykuje co było przed Pana burmistrzowaniem.Jak to się nazywa?-,,narcyzm,, ,samouwielbienie,zarozumiałość itd, oto, .Jak Pan głosował jako radny podczas głosowania nad kluczowymi inwestycjami dla gminy takimi jak:Centrum zarządzania kryzysowego,Rozbudowa komisariatu Policji w Żukowie,Budowa Szkoły Podstawowej i Hali sportowej z całym zapleczem sportowym,Modernizacja ul.Armii Krajowej itd. Ja wiem .Czy Państwa to interesuje? 21:41, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WyborcaaWyborcaa

21 2

Zgadza sie! Najpiekniejszy jest ten asfalt przed domem....... 21:43, 09.10.2018


SzkólnySzkólny

38 13

MYŚLAŁEM ŻE SZKÓLNY I POLITYK Z TAKIM STAŻEM ZAINTERESUJE NAS,WYBORCÓW A USŁYSZAŁEM SMUTASA NIE RADZĄCEGO SOBIE ZE STRESEM .NIC PORYWAJACEGO NIE USŁYSZAŁEM .CIENIUTKO ,JESTEM ROZCZAROWANY,TAK SIE ZAWSZE WYMĄDRZAŁ A TU TAK ,,LEBAWÓ,, 21:47, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gachewicz wygrałGachewicz wygrał

39 29

Teraz jestem pewny że zagłsuję na Gachewicha! 22:04, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArmiaArmia

56 8

Widzę że armia Kankosia kontratakuje i podbija ankietę ???? oj nerwowi byliście mili panowie ... Kankowski dalej ogłaszal swoje cuda. Trepczyk mimo braku stylu jakoś dał radę A Gachewicz no cóż chciało by się powiedzieć roz... je towarzystwo... 22:04, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Incjatywa lokalnaIncjatywa lokalna

18 37

Ludzie uważajcie, bo Pan Kankowski będzie to kontynuował i żeby utwardzane ulice przy której mieszkacie będziecie musieli dać wkład własny, tzw. "Program plytowy", na wiosnę kolejna edycja. Uwaga na Gachewicza ten człowiek pisze, że chce powołać referat inicjatyw lokalnych. Czy to aby nie będzie wspólny pomysł Gachewicz-Kankowski? Będą jeszcze głębsze podziały na biedne ulice i bogate.Jak Gachewicz zrobił swoje ulicę? Czy to nie daje do myślenia? 22:09, 09.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

B.B.

0 1

Inicjatywy lokalne to nie tylko ulice i plyty, to pomoc dla mieszkancow , aby miala realny wplyw na swoja okolice i wiedziala domad udac sie z pomyslem i jak skutecznie go zrealizowac .W naszej gminie potrzeba wlasnie takiej instytucji 13:47, 11.10.2018


@B@B

1 0

To nie instytucja. Możesz działać. Ale drogi ma robić gmina. Uchwała o inicjatywie jest z 2014roku 18:07, 11.10.2018


olanyolany

10 34

Wygląda na to, że p.Gachewicz skumał się z p.Kankowskim . Zgadzają się, podobne rozwiązania. Jak jest tak fajnie to po co startować panie Gachewicz. Czy po to aby później przekazać poparcie i ugrać swoje?
W poprzednich wyborach kandydat z Banina tak zrobił i co zyskaliśmy?
Szkoda. Wydawało się, że będzie jakaś alternatywa i świeżość a tu znowu wybór pomiędzy starą a dotychczasową kliką 22:18, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KanekKanek

43 10

Pana radni przeszkadzali jak mówił Trepczyk szczególnie Tokarki się wyśmiewał ile daliście na banery trzeba rozliczyć komisarzu wyborczy co robil Woźnik koleś od inwestycji 22:20, 09.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

anna78anna78

12 2

co prawda, to prawda 22:30, 09.10.2018


Radny ze Spółki Radny ze Spółki

13 2

Szkoda gadać. Radny i pracownik spółki. Żeby chociaż dla ludzi byli pomocni. 22:51, 09.10.2018


podatnikpodatnik

16 2

kandydaci do rady od P.Kankowskiego pokazali swoją kulturę podczas wypowiedzi P.Trepczyka, pokazali jak traktują ludzi. 05:32, 10.10.2018


ZmiecioZmiecio

12 3

To dopiero koleś od dziwnych trans......A może jeszcze coś Kan.... odkupi przed emeryturą.Żuraw... nie chciał ale ten najlepszy włodarz w historii gminy kank...(jego słowa)pomoże 22:34, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anna78anna78

5 2

co prawda, to prawda 22:49, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MerlokMerlok

22 36

Widać gołym okiem, że Pan Gachewicz przed debatą ugadywal się z Pamem Kankowskim, a myślałem ze będzie lepsza nowa zmiana. Ciekawe co Kanek naobiecywal młodemu za poparcie??? Debata jasno pokazała jaka dalej będzie polityka w gminie jak wybierze się kolesi-wzajemne kolesiostwo i mleka nie po plecach. Więc temu modelowi mówię dosyć i podczas wyborów oddam głos na Pana Trepczyka i wreszcie się skończy kółko wzajemnej adoracji i będą brane pod uwagę sprawy mieszkańców-tak powinno być w nowoczesnej gminie. 22:54, 09.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Luz Luz

14 4

Ta widać mądrość... zadalby ten cały Gachewicz pytanie Kankowskiemu i by było że ugadal się z Markiem... Bzdura... 23:15, 09.10.2018


Krzysztof Żukowo Krzysztof Żukowo

12 3

A myśli Pan że p. Trepczyk wcześniej był inny? Uczestnicząc w rozmowach w urzędzie, w których uczestniczył p. Trepczyk jako zastępca burmistrza, otrzymałem pismo, że sprawa będzie załatwiona po myśli petenta. A później się okazało, że mieli petenta w poważaniu. Proszę brać pod uwagę przede wszystkim, co mówi dana osoba, w kontekście realizacji tego co powiedziała, w porównaniu z szarą rzeczywistością. 23:29, 09.10.2018


GachewiczGachewicz

24 25

był najlepszy, do rady też zagłosuję na kandydata z Otwartych Kaszub 23:21, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Arek1Arek1

29 13

Trepczyk wyciągnął dłoń aby przywitać się z kandydatami, jak przewodnicząca przedstawiała osoby jako jedyny wstał... 23:43, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

borkowianinborkowianin

2 8

Przecież Kankowski też wstał. Proszę nie podawać nieprawdziwych informacji. 05:47, 10.10.2018


Zainteresowani!Zainteresowani!

19 33

Znam p. Trepczyka od kilku lat i muszę przyznać że jestem w szoku iż był taki zdenerwowany. Rzeczywiście bylo widac stres ale p. Kankowski chcial przedstawić go od najgorszej strony(prokuratura) a zaś 2 rywal chyba nie ma pojęcia jaka osoba jest p. Marek. To sie nie dziwie. Pan Marek jest osoba do tańca i do różańca, wysłucha i jak może poruszy niebo i ziemię aby pomóc drugiej osobie. Jeśli chodzi o menadżerskie popędu to myślę że p. Marek ma takie, może nie aż takie jak p. Gachewicz (mądry w gębie) ale co on może wiedzieć o Żukowie!? Nie wie.jak było kiedyś bo jest napływowy. Naprawdę było widać że p. Kankowski dogadał się z p.Gachewiczem. Mam nadzieję że wygra osoba która będzie otwarta na ludzi i ich problemy A nie tylko patrzeć w swój kącik wzajemnej adoracji. Mam nadzieję że wygra godna tego miejsca osoba. Powodzenia 23:45, 09.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WikaWika

2 3

Pan Gachewicz wie więcej o Gminie Żukowo niż Kankowski i Trepczyk. Same układy i układziki! Starzy nie wiekiem nie mają danych pomysłów . Tyle lat i co Trepczyk zrobił???? Gdzie obwodnica????? 17:01, 10.10.2018


Tomasz Dorniak MASSUANATomasz Dorniak MASSUANA

7 42

Szkoda, że nie rozmawiano na temat OZE, ogrzewania biomasą osiedli itp oraz rzeczywistym odblokowaniu Żukowa. 23:50, 09.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PreczPrecz

13 1

Zabieraj chłopie swoje szmaty! 10:03, 10.10.2018


RomannRomann

2 0

Co z tymi banerami? 07:25, 13.10.2018


MarionetkaMarionetka

27 22

Boję się że wybierając Pana Gachewicza będzie marionetka obecnego burmistrza 00:01, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wiliwili

22 27

Gachewicz łapka w łapkę z Kankowskim. A już myślałem (głupio) że będzie jakaś świeżość. Trudno głos oddać trzeba na Trepczyka. Ciekawe co jeszcze Kankowski kupi od Woźniaka. 06:07, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kanka i GachKanka i Gach

15 17

Są bardzo do siebie podobni. Jednak raczej nie wiedzą, czym jest społeczeństwo obywatelskie. Stowarzyszenia i grupy inicjatywy lokalnej nie są od budoey i nspeawy infrastruktury. Inicjatywa lokalna pochodzi od ustaty o organizacjach pozarządowych i wolontariacie? Ludzie, czy macie czas na tworzenie stowarzyszeń, tak jak zrobił to Gachewicz? I czas jako stowarzyszenie składać wnioski błagania do burmistrza o dofinansowanie utwardzania waszej ulicy? I czy macie czas by chodzić po sąsiadach i zbierać pieniądze? Czy wogóle stać wasze rodziny na to? 08:11, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OlabogaOlaboga

9 2

No najlepiej siedziec w domu z tylkiem i narzekac jak to jest zle, a jeszcze gorzej rozmawiac z kims zeby to poprawic. Zalosny komentarz. 08:40, 10.10.2018


Tylko Trepczyk Tylko Trepczyk

18 23

Reszta mieszkańców raczej zepchnie na margines. Będę liczyć się tylko bogaci i silni. 08:13, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zegarek Gachewicza Zegarek Gachewicza

22 19

Wyćwiczony w gestach. Wiocha. 08:15, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Widz na debacieWidz na debacie

12 47

Kankowski widać żyje sprawami gminy i ma ogromną wiedzę, co gdzie i jak,sporo projektów zrealizowanych i na następną kadencję. Gachewicz mówi telewizorowo politolog grający menadżera,powinien rozpocząć od choćby radnego by poznać samorząd. Trepczyk do załatwiania bieżących sprawek. Mnie przekonał Kankowski. 08:27, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wiliwili

18 4

Jako urzędujący burmistrz i tak słabą ma wiedzę. 09:07, 10.10.2018


TNTN

11 0

Może nie każdy, ale jeśli jednemu się udało, i przekazuje tą wiedze, to będzie tylko łatwiej. 08:37, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DingdongDingdong

26 18

Gachewicz troche jak polityk z Warszawy. Nie wiem czy mozna mu ufac. 08:42, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZawiedzionyZawiedziony

8 5

Może warto zaufać młodemu, z energią i pomysłami zamiast wybierać stare, co to nie ma nawet energii by zadbać o podstawowe potrzeby mieszkańców jak drogi, chodniki i woda w kranie. On jeden nie składał obietnic bez pokrycia (bo pozostali dwaj mogli już te obietnice zmienić w czyny i nie zgrzeszyli zaangażowaniem) 18:05, 10.10.2018


BOBO

32 6

Dosyć z tym dziadami kankosiami itp. powiązanymi z kościołem i strażakami dosyć silnego wpływu kleru na gminę dosyć ciemnogrodu 09:51, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BajabongoBajabongo

11 21

No zaskoczony jestem p. Gachewicz w głosowaniu wygrał debatę. Jest merytoryczny i ciekawie gada i może dlatego tak wypadł dobrze na tej debacie. Gratulacje i czekam na więcej. A reszta do bani. Od p. Kankowskiego to samo słyszę co zawsze. Od Pana Trepczyka nic nie słyszę o sensownej treści. 10:13, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

cotoGachewiczcotoGachewicz

2 6

Typowy młody przedstawiciel handlowy - wciśnie piasek na pustyni i po tej debacie to było widać 14:05, 10.10.2018


SZOKSZOK

18 14

pytanie do władzy obecnej to chyba w ten sposób były losowane zwróćcie uwagę na gościa w okularach:
https://www.sadistic.pl/losowanie-druzyn-vt480999.htm

kultura klakierów z pierwszych rzędów obecnej władzy P. Kankowskiego i wśród nich P. Gachewicza - jest na poziomie zera, prześmiewki, przeszkadzanie zagłuszanie... ! WSTYD! Gachewicz to nowa odsłona obecnej władzy - z jakiego ramienia jest wypromowany "Otwarte Kaszuby" czyli P. Szymkowiak - co już ucieka z gminy, P. Korynia , P Szmidtke, wiedzą że Kankowski nie ma żadnych szans to trzeba wstawić nowego "pionka" którym można sterować przykro mi ale prawda jest taka że Pan Gachewicz nie ma absolutnie żadnego doświadczenia nie był sołtysem, radnym, nikim... a mówi o zarządzaniu Gminy ?! Poważnie ???? ! będzie kolejną marionetką obecnej wszechmocnej władzy radnych? ludzi ocknijcie się, chcecie zmian czy tak jak było ???
nie daje wam do myślenia że pojawił się z ?nikąd? ? 10:49, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahahahzHahahahz

5 7

Hahahahahahahahahahahahahahaahaha. Konfabulant na miarę Macierewicza tu zawitał! Hahahahahahahah 12:20, 10.10.2018


Mieszkaniec Zukowa Mieszkaniec Zukowa

34 35

Debate wygral p Kankowski.Dobrze by bylo panie burmistrzu wprowadzic mloda swieza krew do UG a nie tylko ciagle ci sami ....P Trepczyk wyszedl Slabo na debacie I co do bliskosci mieszkancow nie powinien sie wypowiadac poniewaz za kierownictwa p Zurawicza bylo to SKANDALEM gdyz nie bylo kontaktu z wladza Gminy a byl pan wtedy zastepca.... Co do pana Gachewicza ciekawa osoba dobrze ze odwazyl sie wystartowac w wyborach.Zmiany sa potrzebne 11:09, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

grzegorzzegrzegorzze

21 8

Trzeba wybrać młodych radnych nie powiązanych w układy z żurawiczem, kankowskim widać na listach kto tam jest urzędnicy, byli dyrektorzy szkół tzw. tłuste koty których pensja zależała od władzy 12:08, 10.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Mlody?Mlody?

3 5

Tylko nie dajmy się zrobić na szaro. Czy on nie za słabo walczy z Kankowskim? 15:16, 10.10.2018


Klakier1Klakier1

2 1

Nie będzie walczył ze swoim wzorcem, Trepczyk na swoich listach tez ma młodych... 01:13, 14.10.2018


Po debacie Po debacie

30 24

Debata jak debata... "popisali " się klakiery z pierwszego rzędu ....wstyd panowie i panie
A waszym hasłem wyborczym jest CZŁOWIEK... pokoalaliscie jak traktując je drugiego człowieka. Nie oddam na Was głosu 12:08, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tak pokazali jak rozTak pokazali jak roz

17 2

Tak pokazali jak rozumieją hasło wyborcze człowiek ... drwiac z kandydata. 12:11, 10.10.2018


Urwany wydech w noweUrwany wydech w nowe

32 24

Pan gafa burmistrz Kankoski w zeszłym roku zapomniał o przetargu na rowniarki drogowe. Dzięki temu równania ruszyły pod koniec maja! Droga gminna rozwalona a nowe auto dobijanie! Były sytuacje ze po roztopach ktoś żałował się tarasujac przejazd. Pomogli sąsiedzi traktorem i koparka prywatna z gruzem. A krowie łąki w Skrzeszewie kolo burmistrza asfalt z obrzeżem betonowym. Takiego wykonania nigdzie indziej nie ma. Brawo Kankoski 12:31, 10.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

To prawda To prawda

10 2

Równiarki brakowało, gruz jak był do z prętami. U nas nawet listonosz uszkodził auto, ale gmina drogi nie naprawi, woli mieli wciąż te same problemy. 12:46, 10.10.2018


GlinczowyGlinczowy

8 2

Zgadzam sie! Rowniez utonełam na gminnej drodze w Glinczu. CO usłyszałam? Po co tam jechałam było trzeba jechać inną droga!!!!! Gdyby nie gospodarz to bym noc tam spedziła 14:11, 10.10.2018


ObywatelObywatel

41 25

Pierwsze trzy rzędy... Wasze zachowanie było ŻENUJĄCE... Będę zdziwiony i zaskoczony jeśli ktokolwiek na Państwa zagłosuje w nadchodzących wyborach. 13:34, 10.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

AroganccyAroganccy

20 2

Jak by byli na obiedzie u sowy. 13:59, 10.10.2018


30 min30 min

27 2

Po 30 min 18 łapek w dół, w gminie zamiast pracować siedza na forach. 14:07, 10.10.2018


GlinczowyGlinczowy

22 1

Słoma z butów...... 14:14, 10.10.2018


s-ces-ce

1 3

a w Sierakowicach będzie debata 14:19, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TREPCZYK BURMISTRZEMTREPCZYK BURMISTRZEM

37 20

Dla mnie to jest jedyny odpowiedni kandydat. Zna Żukowo, zna ludzi. Nawet pracując w komunikacji dalej się kłania i dalej zaraża uśmiechem. PANIE MARKU PROSZE WYGRAĆ :) 14:48, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja KaszubkaJa Kaszubka

11 24

Pan Gachewicz ! Najlepszy! Zna bardzo dobrze problemy Gminy Żukowo!Spotyka się z mieszkańcami różnych sołectw! Mądry człowiek a nie cwaniacy i wyżeracze! A kto posadził marnego kolesia na stołeczek dyrektorski w Borkowie!!!????? 17:06, 10.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

borkowianinborkowianin

4 5

Może nazwisko, jak już się rzuca tak obrzydliwe sformułowania? Czy to wstyd podpisać się pod takimi kalumniami? Zaraz widać, co ludzie tworzą sztab Pana Gachewicza! 18:10, 10.10.2018


Anty GachewiczAnty Gachewicz

6 5

No na prawdę zna problemy Zukowa jak ja język chinski 20:52, 10.10.2018


HmmHmm

2 1

A skąd wiesz, że Gachewicz nie jest "cwaniakiem"? Dlaczego tak się wydaje, że grzeje w świetle Kankowskiego? 08:16, 11.10.2018


mój nickmój nick

11 24

Gachewicz za młody. Moim zdaniem trzeba mieć jakieś doświadczenie w samorządności. Może za kilka lat.
trepczyk brak słów
Kankowski najlepszy 18:45, 10.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MoloxMolox

10 10

A moze to jest ta szansa. Mlody bez doswiadczenia = bez zepsutych ukladow, bez utartych schematow - bedzie szansa przewietrzyc i do gory nogami wywrocic te wszystkie kasty wladzy. Sorry ale jak pewne osoby sa przy korycie przez 30 lat to juz stechlizną wali i wszystko rozwiazywac chca po staremu. Negocjowac nie potrafia, mlody co po swiecie jezdzil to moze byc strzal. Troche odwagi Zukowo!!! 19:37, 10.10.2018


Pan Marek na BurmistPan Marek na Burmist

31 8

Najlepszy kandydat!
Pan Kankowski co Pan zrobił? Czy Pan się w ogóle uśmiecha? Dlaczego w urzędzie są nie miłe osoby? Za zurawicza nie było czegoś takiego. 20:55, 10.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PrawdaPrawda

8 1

W urzędzie wiekszość wydaje się być niemiła i obrażona. 08:18, 11.10.2018


Prawda1Prawda1

9 0

Trzeba byc najlepiej pół godziny przed zamknięciem bo 10 minut przed końcem pracy urzędnika już się nic nie załatwi bo IM SIĘ NIE CHCE lecz ktoś na to przyzwala 09:44, 11.10.2018


ŻukowianŻukowian

34 6

Panie Kankowski niech Pan już przestanie opowiadać te brednie!!! Że Pan jest dla wszystkich mieszkańców, kilka razy byłem u Pana i nigdy Pan dla mnie nie znalazł czasu!!! Ludzie się już na Panu poznali, myślę że wszyscy widzieli jak Pan na debacie szyderczo się śmieje z Pana Marka i oczkuje do tej Pana bandy która siedział w pierwszym rzędzie! Chciał Pan tym pokazać że jest Pan pewny że wygrał już te wybory. Ale ludzie są bardziej bystrzy niż Pan myśli!!!! Ja, moja rodzina i znajomi- głosu nie oddamy na Pana!!!!! 21:15, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZadowolonyZadowolony

28 16

Pan Marek Trepczyk podczas debaty moze nie wykazał się jakąś wybitną wymową i gestykulacją, ale poprostu był sobą, a ja to cenię u ludzi i z pewnością oddamy na Pana Marka Trepczyka swój głos!!!! 21:41, 10.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GlinczaninGlinczanin

19 5

Ja również i większa część Żukowa głosuje na Pana Marka! Osoba rzetelna, ZNAJĄCA GMINE lepiej od kandydata z Banina 07:15, 11.10.2018


Przyjaźń Przyjaźń

14 4

Też za Panem Markiem. Oprócz sołtysa oczywiście. 08:21, 11.10.2018


WyludnieniWyludnieni

11 12

Żukowo się wyludnia, pan Kankowski chce, żeby młodych przybywało, a w samorządzie same staruchy siedzą. Co oni widzą o potrzebach młodych ludzi? Mój głos idzie na Gachewicza. 22:02, 10.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ochoocho

2 1

tu chyba ktoś ślepy i głuchy w Żukowie przybywa ludzi, no ale.... staruchy nie mogą mieć dobrego wzroku bo nienawiść je zaślepia 22:32, 10.10.2018


ZorientowanyZorientowany

9 1

Proszę czytać uważnie. ŻUKOWO się wyludnia, choć gmina ŻUKOWO coraz liczniejsza. To nie zasługa Kankowskiego, tylko mieszkańców 3city, którzy postanawiają zamieszkać poza miastem. Stąd Banino, Chwaszczyno, Rębiechowo czy Czaple, w których ludzi przybywa skokowo. Zasługa Kankowskiego tylko taka, że korzysta z "dobrych praktyk" kolegi Adamowicza i szerokim gestem współpracuje z deweloperami kosztem mieszkańców. Gachewicz celnie powiedział, że Gmina nie rozwija się na miarę możliwości. Bo ona rozwija się sama, bez wsparcia urzędników. A ci nie mają pomysłu, jak wspierać rozwój przedsiębiorczości, jak przyciągać ludzi do Gminy i jak zachęcić ich do meldunku (a co za tym idzie wpłynąć na wzrost podatków). Drogi robimy tak, gdzie chcą deweloperzy, a nie dbamy o chodniki czy oświetlenie, gdzie dzieciaki idą na przystanki. Wspieramy rewitalizację centrum Żukowa (i okolicy księdza dobrodzieja) a nie inwestujemy w partnerstwo publiczno-prywatne by stworzyć więcej miejsc w przedszkolach, czy żłobkach. W wszystko dlatego, że brak jest wizji długofalowej, tylko bieżące zarządzanie (zresztą patrząc na tempo i jakość prac spółki komunalnej, to zarządzanie nadzorcze ze strony Gminy raczej nie funkcjonuje). A te wszystkie szumnie wychwalane projekty jak obwodnica czy węzły metropolitalne, to projekty do których gmina się podczepia. Sztandarowy projekt Kankowskiego - rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej - to projekt oczywiście konieczny ale... nikt nie mówi, że jest on realizacją potrzeb Gminy sprzed kilku lat!!! A w międzyczasie do Gminy napłynęło kilka tysięcy nowych mieszkańców. A tego już ten projekt nie uwzględnia. Wiedząc, że deweloperzy budują się w Baninie, Pępowie czy Czaplach Gmina nie robi nic w zakresie rozbudowy sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Wiem, zapóźnienie przez lata było wielkie (co robił wtedy Pan Trepczyk, poza wsparciem jako władze gminy prywatnej firmy z Glincza, która nie dbała o infrastrukturę wod-kan.) ale przez 4 lata nie można tylko nadrabiać zaległości ale trzeba też planować do przodu, bo inaczej zawsze będziemy w tyle. I dlatego uważam, że Gachewicz ma rację, że trzeba opracować strategię i dopiero na jej podstawie działać, a nie chaotycznie zarządzać Gminą jak to było do tej pory, bez długofalowej koncepcji... 11:20, 11.10.2018


okok

0 0

o Kankowskim piszesz dobrze i prawdę, ale nie mam zaufania do Gachewicza. Referat Inicjatyw Lokalnych mi się nie podoba. Nie będę latać po sąsiadach i firmach, żeby zbierać pieniądze na utwardzenie ulicy przy której mieszkam, bo nie mam na to ani czasu, ani pieniędzy by dołożyć. Gmina ma sama wiedzieć, co jest potrzebne. Ludzie chcą równych i czystych dróg! 13:18, 11.10.2018


Do WojtaszkaDo Wojtaszka

18 3

Jak to było z tą drogą na Krowie Łąki?Czy i kto dostał odszkodowanie za zajęcie gruntu?Niezłe pytanie na debatę.Ja wiem i Pan wie Czy to był ktoś obcy czy znajomy czy może z krewnych?Ja wiem i Pan wie Czy to było kiedy był Pan PRG? 22:33, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LeźnoLeźno

9 18

Świetna debata
Trepczyk wypadł fatalnie, momentami już ledwo nerwy na wodzy trzymał.
Kankowski nie odpowiadał na pytania, walił liczbami w kółko, które nawet nie zawsze były prawdziwe.
Gachewicz, szok, młody a rozjechał kontrkandydatów, którzy w urzędzie i radzie siedzą od 30 lat. To jest właśnie ta nowa młoda jakość. Będę głosował tylko na ludzi z Otwartych Kaszub! 22:35, 10.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LeżnoLeżno

3 0

Gmina Żukowo to nie tylko Kaszuby........... 07:17, 11.10.2018


LeźnoLeźno

1 3

No właśnie to nie tylko Kaszuby, dlatego trzeba glosować na ludzi z OTWARTYCH Kaszub ;) 08:18, 11.10.2018


z Żukowaz Żukowa

6 36

Gratulacje dla Pana Wojciecha Kankowskiego, który wygrał debatę 22:56, 10.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Krzysztof ŻukowoKrzysztof Żukowo

15 1

Pan raczy żartować. Mamy 3 możliwości dokonania takiej oceny 1. Albo oglądał pan co innego. 2. Jeśli jednak była to ta konkretnie debata, sugerowałbym zmienić dealera. Ten widać coś dodatkowego podrzucił,no i 3 opcja. Radze zejść z chmur. 23:47, 10.10.2018


WidzWidz

16 2

Kankowski zdecydowanie przegrał. Mając do dyspozycji cały urząd i pracowników, którzy mu liczby przygotowali wypadł blado. Wiadomo, że młody nie może pochwalić się osiągnięciami, bo dopiero aspiruje na to stanowisko. Ale od kończącego kadencję burmistrza można wymagać więcej. Jego pytanie do Trepczyka o prokuraturę, to czysta pyskówka. Czy naprawdę mamy wybierać między Trepczykiem a antyTrepczykiem czy Kankowskim a antyKankowskim? Czy naprawdę program ma polegać na tym, że będę anty a nie mam żadnych pomysłów na przyszłość? Dlatego uważam, że Gachewicz, choć młody, zasługuje na szansę. A brak jadu w jego ustach to nadzieja na to, że nie będzie go również w stosunku do nas, mieszkańców, czego nie można powiedzieć o pozostałych kandydatach. 11:01, 11.10.2018


borkowianinborkowianin

0 0

Zgadzam się z treścią komentarza... Do Pana Krzysztofa zaś kieruję zapytanie, czy nie potrafi się wypowiadać w innym tonie? Czytam kolejny Pański agresywny post, w którym dowodzi Pan, że zjadł wszystkie rozumy, a jeśli ktoś uważa inaczej, to najlepiej zmieszać z błotem... Co Pan udowadnia w ten sposób? Należy szanować rozmówcę, a nie dopieszczać własne ego czyimś kosztem. Proszę też na drugi raz o obiektywność, a nie spoglądanie przez pryzmat własnych negatywnych doświadczeń, którymi raczy się Pan dzielić ze wszystkimi, choć przecież wcale tego nie pragną. 05:52, 17.10.2018


Do WojtaszkaDo Wojtaszka

20 4

A jak to było z zakupem chlewika Czy to prawda że wydano ponad 2 000 000 mln naszych złotych? 23:01, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŁinerŁiner

16 9

Gachewicz wygrał debatę. Dużo jest przy nim znaków zapytania ale wygląda porządnie. Nie podobaja mi się jego uśmieszki z Kankowskim. Jest tam jakiś deal? Bo jak tak to jest Pan skreślony na starcie. Oczekuje, że Pan oficjalnie odetnie się od Kankowskiego i jego świty. Wtedy będę na Pana głosował. 00:29, 11.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

AnoAno

6 2

Widać deal. Niestety nie ufam temu "dzieciakowi". A Kankowski jak zwykle wydaje się być podstępny. Czy będzie musieli zakładać stowarzyszenia? Im więcej stowarzyszeń tym mniej kasy do podziału dla nich. I będą dalej kłótnie. Taka to zgoda. 08:12, 11.10.2018


ZorientowanyZorientowany

9 3

Jak dla mnie nie ma dealu między Kankowskim a Gachewiczem. Kankowski go nie atakował bo go lekceważy i jest przekonany o własnym geniuszu a za wroga obrał wyłącznie Trepczyka. A Gachewicz w trakcie debaty pokazał klasę koncentrując się na pozytywnym przekazie a nie na kampanii w stylu: "Ja jestem anty Kankowski i anty Trepczyk". Tym mnie przekonał. 10:42, 11.10.2018


Referat Inicjatyw SpReferat Inicjatyw Sp

1 0

To mnie przeraża u Gachewicza. Nie będę dawać pieniędzy na płyty na drogę gminną. I tak już wysypywałem prywatnie gruz i nikt tego w gminie nie pamięta? 13:22, 11.10.2018


NiepełnosprawnyNiepełnosprawny

20 10

Dwa razy w ciągu roku odmówiono mi gruzu na zasypanie niecki w drodze. Zbiera się tam woda i są doly. Poniżyłem się i prosiłem. Decyzje takie podejmował Pan Szymkowiak. Jestem zdruzgotany i zdeptany. Pan Tokarski nie chciał zasypać jednej dziury i wgłębienia przy płytach. Musiałem błagać. Płakałem. A teraz napisano mi, że zapraszają mnie do "Programu płytowego". Mam zebrać pieniądze po sąsiadach. 08:29, 11.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Program plytowyProgram plytowy

13 5

To my mieszkańcy mamy ze swoich nędznych pensji mamy utrzymywać drogi gminne własnymi samochodami wozić dzieci do szkoły płacić za opiekunki bo szkoły są często zamknięte (święta ferie egzaminy) a władza będzie miała na wyjzady do miast partnerskich i inne libacje! Skandal 08:43, 11.10.2018


PłytyPłyty

16 5

Przecież jak to mówią PAN BURMISTRZ JEST DLA LUDZI lecz nie ten obecny. Najważniejsze, że w SKrzeszewie jest asfalt wylany na krowich łąkach.... 09:46, 11.10.2018


Czas cudówCzas cudów

0 0

Pan Tomasz Szymkowiak zmienił swoją decyzję i obiecał tłuczeń na drogę, którą porusza się osoba z niepełnosprawnością. 15:31, 16.10.2018


PodobieństwoPodobieństwo

16 7

Widzę podobieństwo pomiędzy "Programem płytowym" Kankowskiego i Referatem Inicjatyw Społecznych Gachewicza. Czy kto nie da pieniędzy na drogę, ten będzie uważany za rozszczeniowca, a może za niezaradnego biedaka, a może za ułomnego, albo zakogoś na zasiłku? Czy będzie podział na rejony bogate i zaradne oraz biedne i zacofane? Już teraz tak się zaczyna dziać. 13:26, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szymkowiak?Szymkowiak?

26 14

"Pierwszy dla ludzi"? Najpierw trzeba wiedzieć, na czym polega człowieczeństwo!!! Dla mnie pierwszy do wywalenia. 13:28, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

urzędnikurzędnik

8 7

dlatego startuje do powiatu, gdyż z gminy wyleci. 10:08, 12.10.2018


SzymkowiakSzymkowiak

11 26

Moim zdaniem Szymkowiak to jedna z nielicznych osób w gminie, na której można polegać. Zawsze pomógł. 20:41, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tak Tak

16 7

Podejrzewam, że tylko swoim znajomym. A powinien być urzędnikiem wszystkich mieszkańców. 20:45, 11.10.2018


FejsikFejsik

25 10

A widzieliście zdjęcie Szymkowiaka, jak czyta książkę swojemu dziecku? W odprasowanej białej koszuli i pod krawatem? A siedzi tak sztywno i pozuje do zdjęcia, że można pomyśleć, że to jakaś akcja czytania w przedszkolu. Ciekawe, czy ta sesję robił ten sam fotograf, co zdjęcia do banerów? Co ja się czepiam, przecież każdy ojciec czyta dziecku w białej koszuli i pod krawatem. A potem do pracy idzie na kolorowo i w białych krótkich skarpetkach z kostkami na wierzchu:))) 20:52, 11.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Bez przesadyBez przesady

7 9

Akurat on zawsze wygląda dobrze, czego często nie można powiedzieć o innych... 21:11, 11.10.2018


FelekFelek

9 5

Może i dobrze wygląda, ale za uszami ma. 10:05, 12.10.2018


MałgosiaMałgosia

0 17

Jak już raz wspominałam, Banino jest najbardziej rozwojową miejscowością z perspektywami dlatego najwięcej inwestycji powinno być realizowanych w naszej miejscowości. Mam nadzieję że nasz człowiek o to zadba. 21:04, 11.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Cześć Cześć

11 1

Małgosiu, kiedyś Banino było odrębną gminą. Może odłączcie się od Żukowa i żyjcie sobie sami i po swojemu? 21:36, 11.10.2018


IniiiIniii

8 2

I nie jedyną. Kupiłeś dom w polu za grosze to mieszkaj . Pozdrawiam 06:27, 12.10.2018


borkowianinborkowianin

2 0

G****no prawda 20:21, 14.10.2018


Do hejteraDo hejtera

15 10

Ciekawe, że wszystkie krytyczne opinie powyżej na Szymkowiaka pochodzą spod jednego adresu w Przyjaźni z ulicy S.......... Hmmm... 21:17, 11.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Osoba publiczna Osoba publiczna

11 8

Jeśli ktoś chce być osobą publiczną i ma parcie na szkło to i na krytykę powinien być odporny ....a nie strzelać fochy 21:30, 11.10.2018


Na pewno Na pewno

6 3

Tam są sami hejterzy w tej Przyjaźni 21:32, 11.10.2018


rere

2 3

Szczujesz trollu a nic nie wiesz 17:54, 12.10.2018


KOKO

5 1

Czy Tomek boi się szefa? 09:42, 13.10.2018


Do WojtaszkaDo Wojtaszka

19 7

Ciekawy jestem jak głosował ten gość z Krowich Łąk na inwestycje którymi się teraz szczyci.Jak myślicie?Ja wiem.Oj negatywnie.Hipokryzja 00:40, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pikuś Pikuś

15 5

Pan Kankowski jest historykiem i mam wrażenie, że najbardziej interesuje go żukowska historia Norbertanek. Jest to oczywiście ważne, ale dla naszej codzienności najbardziej porzebne są utwardzone drogi. Sam podobno ma już asfalt pod domem, to teraz zajmuje się sprawami górnolotnymi. Przykre. 09:36, 13.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JureKJJureKJ

3 0

tak tak, dosyć historii, i trzeba też powiedzieć PA! ludziom związanym z kankowskim, radnym, zastępcom itp 13:14, 16.10.2018


Ola bOla b

4 3

trzeba pamiętać o takiej sytuacji z czego zasłynęła gmina
https://www.tvn24.pl/pomorze,42/125-tys-odprawy-dla-bylego-burmistrza-zukowa,497797.html
a teraz znów kandyduje na radnego, wstyd FU!
i żeby opuszczający stanowisko sobie takiej odprawy nie wyznaczył 13:30, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czas cudówCzas cudów

2 0

Pan Tomasz Szymkowiak zmienił odmowną decyzję i przyznał tłuczeń na drogę, którą porusza się osoba z niepełnosprawnością. 15:33, 16.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

No No

1 1

I widzi Pan kilka komentarzy i jest zmiana decyzji brawo za pańska determinację 14:42, 17.10.2018


Wiola2Wiola2

6 1

Te całe zrzeszenie kankowskiego to porażka wiadomo jak to działa, trzeba zerwać ze starymi układami, czas na zmiany 09:28, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tylko nie KoreńTylko nie Koreń

0 1

Koreń z Banina to też nieporozumienie, człowiek jest sterowany od górnie. Z mojego doświadczenia stwierdzam że nie dba o Banino i problemy mieszkańców tylko o układy i swój interes.Taki kandydat jest dla mnie zdecydowanie skreślony. 20:36, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone