Zamknij
REKLAMA

Ile głosów zdobyli kandydujący do Sejmu mieszkańcy powiatu? Dobry wynik Janiny Kwiecień (pełne dane)

13:00, 14.10.2019 | M.Dzienisz
Skomentuj Janina Kwiecień. fot. archiwum/Magda Dzienisz
REKLAMA

Są oficjalne wyniki wyborów do Sejmu. W okręgu nr 26 najwięcej głosów zdobyła Barbara Nowacka z KO (ponad 88 tys.). Dobry wynik uzyskała sierakowiczanka Janina Kwiecień, startująca z listy KO - 9 275 głosów. Niestety nie wystarczyło to, by zdobyć mandat.

Zakończyło się liczenie głosów oddanych w niedzielnych wyborach do parlamentu. O 14 mandatów w okręgu nr 26 (Gdynia, Słupsk, powiaty pucki, wejherowski, lęborski, człuchowski, chojnicki, bytowski, kartuski, kościerski) walczyło 140 osób. 

Według oficjalnych danych najwięcej osób zagłosowało na Barbarę Nowacką z KO - 88 833. Marcin Horała z PiS uzyskał 86 079 głosów. Pierwsza na liście SLD Joanna Senyszyn zdobyła 36 405 głosów. "Jedynka" na liście wyborczej PSL-u, czyli Marek Biernacki, zdobył 19 272 głosów. Artur Dziambor, pierwszy na liście Konfederacji, uzyskał 19 334 głosy. 

Jak wypadli "nasi" kandydaci?

Najwięcej głosów spośród mieszkańców powiatu kartuskiego startujących w wyborach do Sejmu zdobyła mieszkanka Sierakowic Janina Kwiecień z listy KO. Uzyskała 9 275 głosów, co stanowi szósty wynik na liście KO. Niestety, nie wystarczyło to do uzyskania mandatu posła. Zabrakło jedynie 111 głosów. Mandaty z tej listy uzyskało pięciu posłów.

Andrzej Bystron z Mezowa startujący z listy PiS, zdobył 3 560 głosów. To więcej niż Andrzej Leyk z Prokowa, także startujący z tej listy, który uzyskał 2 585 głosów. 

Wyniki kandydatów Konfederacji, mieszkańców pow. kartuskiego, to: Michał Dyszer z Leman - 827 głosy, Damian Jarzębiński z Kartuz - 687 głosów, Arkadiusz Świeczkowski z Somonina - 571 głosów, Bartłomiej Głowacki z Glincza - 587 głosów. 

Kandydaci PSL z pow. kartuskiego: Krystyna Dorniak z Żukowa - 394 głosy, Tadeusz Keliński z Leszna - 436 głosów. Kandydaci SLD: Marcin Jarosz z Borkowa - 657 głosów, Jacek Słupecki z Borkowa - 399. 

W okręgu nr 25 (Gdańska, Sopot, powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski) z listy PSL startował mieszkaniec Żukowa Tomasz Dorniak. Uzyskał 1 438 głosów.

(aktualiz. godz. 20.50)

(M.Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (41)

BrawoBrawo

9 15

Brawo Jarzębiński 13:51, 14.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Brawodo Brawo

1 1

Nie rozumie 20:16, 14.10.2019


KwiecieńKwiecień

17 26

Na ten moment mamy wyniki z Żukowa!
Dla Janeczki 913 głosów.
w tej chwili 8 712 głosów
Obecnie 5 miejsce!
Czekamy na Gdynię!
Będziemy mieć swojego Posła!! 13:59, 14.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mateusz.Mateusz.

16 8

Nie będziecie mieli. 14:05, 14.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do FerdynandaDo Ferdynanda

2 5

Zaglądaj we własną macicę oraz we własne łóżko. Masz prawo do własnych poglądów, ale pamiętaj, że one nie są jedynymi obowiązującymi na tym świecie (na szczęście!). 14:13, 14.10.2019


myśleniemyślenie

4 1

mordowanie ludzi to nie pogląd to prawo, pogląd to możesz sobie mieć co do koloru twoich włosów i innym sobie możesz ten kolor narzucać
14:19, 14.10.2019


@@do ferdynanda@@do ferdynanda

2 1

Nie chcesz mieć dzieci to usuń swą macicę zamiast później zabijać dzieci, nikt ci nie broni 14:20, 14.10.2019


@Do Ferdynanda@Do Ferdynanda

6 21

Nie chcesz mieć dzieci to usuń swą macicę zamiast później zabijać dzieci, nikt ci nie broni 14:19, 14.10.2019

Odpowiedzi:7
Odpowiedz

w odpowiedziw odpowiedzi

8 3

nikt cię nie zmusza do myślenia, jeśli nie chcesz myśleć, to usuń sobie mózg 14:22, 14.10.2019


"@ Do Fedrynand"@ Do Fedrynand

6 9

A dlaczego Ty masz decydować za każdą kobietę, że akurat ma usuwać macicę, a nie płód? Dlaczego Ty masz dyktować jej zachowania? Zajmij się swoją macicą i rób z nią to, co chcesz, tylko wara od ciał innych kobiet!!!! 15:00, 14.10.2019


defdef

11 7

decydować to sobie można o kolorze włosów, ale nie o życiu ludzkim, to tak jakby mówić, a dzisiaj zabije kogoś z mojej rodziny, a ty się nie wtrącaj bo to moja rodzina, gratuluje zdrowego myslenia 15:31, 14.10.2019


OdpowiedźOdpowiedź

6 14

Dobrze napisałeś - "decydować to można sobie", więc niech każdy zadecyduje o SOBIE, a nie wciska nos w nieswoje sprawy i nieswoje macice. Zajdziesz w ciążę i chcesz rodzić - proszę bardzo, życzę powodzenia i wszystkiego dobrego. Nie zadziała antykoncepcja i nie będziesz chciała rodzić, tylko dokonać aborcji - proszę bardzo, życzę powodzenia i wszystkiego dobrego. Na tym polega wolność! Uświadomię Cię, bo może nie za bardzo się orientujesz: do dwunastego tygodnia płód może żyć tylko w macicy kobiety, więc to kobieta ma wyłączone prawo do decydowania o nim. Kompromis aborcyjny, który obowiązuje w Polsce sprawia jedynie to, że kobiety, które są bogate, w przypadku zajścia w niechcianą ciążę, mogą wyjechać z kraju, zapłacić za aborcję i wrócić bez ciąży. Obowiązujące w Polsce prawo sprawia więc, że problem mają WYŁĄCZNIE kobiety ubogie, których nie stać na aborcję. A potem się okazuje, że którejś dziecko się wyślizgnęło z kocyka, a inna trzymała noworodki w beczce albo w zamrażalce. To według Ciebie jest ok? Do dwunastego tygodnia płód nie ma wykształconego układu nerwowego, więc nic nie czuje. Natomiast noworodek, który jest torturowany, mrożony, bity itd. - wszystko to czuje.
Dodam, że zastosowane przez Ciebie porównanie jest nieadekwatne - zabójstwa są karane przez kodeksy karne w każdym cywilizowanym kraju na świecie, natomiast aborcja do dwunastego tygodnia jest dozwolona w każdym cywilizowanym kraju na świecie.
"Twoja rodzina" - przyznasz, że to kategoria dość rozległa, natomiast "moje ciało" to kategoria bardzo precyzyjna. Dlatego dopóki wszystko to, co jest w Twoim ciele, nie może żyć poza Twoim ciałem - masz prawo o nim decydować. 16:07, 14.10.2019


gonzxigonzxi

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


nie zabijaj!nie zabijaj!

3 3

zabijanie nienarodzonych dzieci jest morderstwem, zresztą każdy człowiek w łonie Matki podlega ochronie jako istota ludzka 13:37, 15.10.2019


InformacjaInformacja

2 3

"Do nie zabijaj": jeżeli chcesz dyskutować to stosuj naukowe nazewnictwo. Rozmawiamy o płodzie do dwunastego tygodnia życia, który jest płodem, a nie dzieckiem. Poza tym nie rozumiem sensu Twojego komentarza - myślisz, że on cokolwiek zmieni, że jakaś kobieta, która zajdzie w niechcianą ciążę i będzie chciała usunąć ciążę, nagle zmieni zdanie pod wpływem Twojego komentarza? Nie sądzę. Poza tym dobrze byłoby, abyś nie rozkazywał innym ludziom. 21:36, 15.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do JaDo Ja

9 6

"Naszej wiary"? Czy Ty wiesz, że to jest wiara CZĘŚCI osób? Czy wyobrażasz sobie, że pozostali wierzą w coś innego albo w nic? Gdzie szacunek dla ich poglądów? Człowieku, obudź się!!!! 15:01, 14.10.2019


KatolikKatolik

1 2

To po co większość sierakowiczan biega do kosciola skoro wierzą w coś innego. 15:16, 14.10.2019


Do Katolik Do Katolik

1 1

Bo boją się, takich jak Ty? 15:26, 14.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do wyż. Do wyż.

1 0

Najpierw upewnimy się, czy jesteś polskim Polakiem. Niedługo dostaniesz zaproszenie na badania genetyczne. 15:28, 14.10.2019


nieeenieee

25 22

niech ta Kwiecień ucieka.... 15:57, 14.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz niepisTomasz niepis

20 22

Wieśniactwo górą, temu PiS.
Dytki dają bez roboty więc hajda. 16:01, 14.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KokiKoki

4 2

Niemcy dają swoim dutki a my nie możemy swoim polskim dzieciom? 21:56, 15.10.2019


adik adik

31 26

Kto na nią głosował ? brak słów, ludzie on ma ponad siedemdziesiąt lat a zdj zrobione 20 lat wcześniej i się nabraliście
16:02, 14.10.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

do adik do adik

21 14

Dlaczego wypominasz jej wiek, a nie zwrócisz uwagę na to, ile ma Jarosław Kaczyński? To Ci nie przeszkadza? Jakieś podwójne standardy? Rozumiem, że Ty głosowałeś wyłącznie na młodych, prawda? 16:08, 14.10.2019


teo doorteo door

7 7

masz szczęście że nie Ty!
Nie będzie posła z Kaszub, z naszego powiatu. To lepiej?
Co za głupoty wypisujesz człowieku... 19:06, 14.10.2019


BonoBono

18 7

Ja na tą Panią głosowałem. Doświadczony samorządowiec! Tyle lat bardzo dobrze sprawowała stanowisko Starosty kartuskiego. 19:27, 14.10.2019


OpkisOpkis

2 2

Niektórzy na dwa fronty i do kościoła i za invitro, lgbt 22:04, 15.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Żenada Żenada

11 2

Oj widzę że Pan Wojtuś przekupiony bo usuwa komentarze w których nie było zadnego naruszenia regulaminu 18:01, 14.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz