Zamknij
REKLAMA

Od soboty bez maseczek na świeżym powietrzu. Co jeszcze się zmieni?

10:51, 14.05.2021 | M.D
Skomentuj Zdj. ilustracyjne.
REKLAMA

Od soboty 15 maja będzie można m.in. zjeść w restauracyjnych ogródkach i pójść do kina na świeżym powietrzu. Nie będzie trzeba nosić maseczek na zewnątrz - wciąż obowiązują one w pomieszczeniach zamkniętych.

Od jutra (15 maja) zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. 

Zwiększy się także ilość dostępnych miejsc w transporcie zbiorowym: to 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych)

Dostępne będą ogródki restauracyjne. Musi być jednak zachowany dystans pomiędzy stolikami: zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m (chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Na świeżym powietrzu mogą też ruszyć plenerowe kina, wyświetlane będą projekcje filmowe, a teatry, opery, filharmonie będą mogły na zewnątrz wystawiać spektakle. Musi jednak być zachowane maks. 50-procentowe obłożenie publiczności. Na świeżym powietrzu, z zachowaniem reżimu sanitarnego mogą działać także domy i ośrodki kultury, świetlice, prowadzona może być działalność edukacyjna i animacyjna.

Od poniedziałku rusza nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych i klas 1-4 szkół średnich. W szkołach także musi być zachowany reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy

W obiektach sportowych na świeżym powietrzu może przebywać maks. 25 proc. publiczności. Ustalono limit uczestników biorących udział w zajęciach i wydarzeniach sportowych poza obiektami sportowymi - to 150 osób.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Ha haHa ha

10 6

A kto normalny w upale nosił maseczki na dworze.do sklepu zeby wejsc to wystarczy 13:17, 14.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Oj takich Oj takich

0 0

Dzbanów jest pełno, sam widzę z okna jak ludzie jadą autem pojedyńczo i w masce!dasz wiarę widzę to notorycznie bo mieszkam przy ulicy i to na wsi! Poziom zidiocenia narodu postąpił w takim szybkim tempie, że płakać się chce. Babki te to są najlepsze !jadą ma rowerze samotnie wiejską drogą i w masce.przykre! 13:00, 16.05.2021


REKLAMA
0%