Zamknij
REKLAMA

Fiskus rusza na łowy. Będą naloty na firmy i srogie mandaty

13:29, 12.01.2021 | Źródło: Puls Biznesu
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Fiskus rusza na łowy. Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła akcję kontroli przedsiębiorców. Dotyczy to również tych, którzy zawiesili swoją działalność.

Jak informuje "Puls Biznesu" harmonogram akcji został przesłany regionalnym odziałom KAS. Zgodnie z nim inspektorzy mają między 11 a 29 stycznia kontrolować działające przedsiębiorstwa. Firmy, które zawiesiły działalność z powodu pandemii funkcjonariusze odwiedzą między 1 a 15 lutego.

Zmasowane kontrole nie są niczym nowym. Wątpliwości budzi jednak organizacja takiej akcji w szczycie pandemii. Wtedy, kiedy wiele firm boryka się z kłopotami, zastanawia się nad przyszłością i staje na skraju bankructwa. 

To budzi wątpliwości samych pracowników KAS. 

Jak mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu", proszący o anonimowość, jeden z kontrolerów tego typu akcje nie były niczym dziwnym w wakacje czy zimą.

- Wtedy sprawdzano punkty gastronomiczne  w nadmorskich kurortach albo w zimie w kurortach narciarskich. Zadziwiające jest jednak ruszenie do firm teraz. To niebezpieczny pomysł na szukanie dodatkowych pieniędzy - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Podobne zdanie mają również eksperci. Oni nie owijają w bawełnę. Ich zdaniem tego typu akcje w pandemicznym czasie to nic innego jak "próba łatania państwowej kasy".

- Nie ulega wątpliwości, że chodzi o nałożenie jak największej liczby mandatów karnych na przedsiębiorców, u których stwierdzone zostaną jakieś uchybienia - tłumaczy w rozmowie z "Pulsem Biznes" Jerzy Matini, doradca podatkowy.

"Puls Biznesu" zapytał o cel akcji w ministerstwie finansów. W odpowiedzi resort pisze, że kontrole dotyczyć będą tylko warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon. Ma to na celu sprawdzenie czy w zakładach tych zainstalowano kasy online. 

Gazeta podaje jednak, że wytyczne, które w formie dokumentu trafiły do oddziałów KAS nie precyzują ani zakresu kontroli ani podmiotów, które to dotyczy.

(Źródło: Puls Biznesu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Kontrolowanie przedsKontrolowanie przeds

5 4

No i piękne. A co z tymi co ogłaszają się na różnych portalach. Ogłaszają się w naprawdę różnych branżach i działają sobie na lewo, bez ZUS bez US i mają wszystko gdzieś. Tego nikt nie widzi co. Wystarczy wykonać kilka prowokacji wymierzonych w takie osoby. To nieuczciwi i działający, zarabiający poza systemem niszczą przedsiębiorców tym bardziej w tym trudnym czasie. Czy ZUS i US mają instrumenty, żeby przeprowadzić takie kontrole? Może ktoś się w końcu tym zainteresuje???? 14:55, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

państwo pispaństwo pis

7 9

Witamy w państwie policyjno-urzędowym. Dokręcanie śruby trwa i nikogo nie obchodzi, że ludzie są już na skraju wytrzymałości. 15:05, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ŚciganieŚciganie

6 2

Ścigajcie przedsiębiorców , którzy już ledwo zipią. Wszyscy, którzy działają nielegalnie, biją brawo 15:54, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA