Zamknij
REKLAMA

Będzie gigantyczny wzrost płacy minimalnej? Podwyżka może wynieść...

09:50, 13.05.2021 | Żródło: FAKT.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Rząd, związki zawodowe i pracodawcy będą przedstawiać propozycje wzrostu najniższej płacy w 2022 roku. Wiemy, ile może wynieść jedna z propozycji. 

Wysokość pensji minimalnej w Polsce budzi wielkie emocje. Od początku 2021 roku kwota wzrosła do 2800 zł brutto. To podwyżka w wysokości 200 złotych. 

Rząd Mateusza Morawieckiego kilka lat temu zapowiedział kroczącą podwyżkę ustawowego minimum. Zgodnie z przedwyborczymi obietnicami Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych latach najniższa pensja powinna wzrosnąć. 

Jak donosi dziennik "Fakt" już od stycznia 2022 roku minimalne wynagrodzenie może wzrosnąć nawet o 500 złotych. To byłaby znakomita informacja dla grupy ok. 1,5 mln Polaków. 

W rozmowie z dziennikiem dr Antoni Kolek, ekspert Pracodawców RP, tłumaczy, że taki wzrost jest bardzo możliwy. Dr Kolek liczy również, że "rządzący nie będą chcieli podnosić obciążeń przedsiębiorcom zmagającym się ze skutkami pandemii". 

Na twarde negocjacje i jeszcze wyższy wzrost liczy natomiast Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Jego szef, Andrzej Radzikowski powiedział dla "Faktu", że ich warunek to wzrost kwoty o 500 złotych netto. 

- Nie interesuje nas pensja brutto, a to, ile pracownik dostanie na rękę - tłumaczy. 

Podniesienie minimalnej pensji to kolejny krok w kierunku osiągnięcia, zapowiadanej przez PiS, najniższej pensji, w wysokości 4000 złotych, w 2024 roku. 

(Żródło: FAKT.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Balcerowicz Balcerowicz

12 8

A potem ludzie się dziwią że ceny rosną. Koszty rosną to produkt droższy. Nie powinno to dotyczyć budżetówki. 11:41, 13.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jgjg

8 0

Zanim wpadniesz w euforię i uwielbienie dla "DOBREJ ZMIANY", to weź do ręki encyklopedię . Tam się dowiesz, że budżet- to zestawienie dochodów i wydatków., a nie jakiś tajemniczy "bank", gdzie można czerpać kasę w zależności od potrzeb. Jeśli masz takie wyobrażenie, to jesteś na poziomie dziecka, które za takie uważa bankomat, gdzie Mama pobiera złotówki, gdy ma taką potrzebę. Gdy więc "DZ"zapowiada kolejne przywileje finansowe, to wiedz- że to obłuda i zwykłe oszustwo. Bo dla finansistów z "Górnej Półki DZ"- ten inflacyjny proces jest drogą do ukrycia finansowej zapaści. Stąd m.in. upowszechnianie naszego patriotycznego obrzydzenia do wprowadzenia Euro. Tymczasem Euro stanowiłoby kaganiec na DARY Prezesa Narodu (określenie p. Szydło) i jego akolitów na dowolne plusy, promesy, obniżanie wieku emerytalnego, podnoszenie płacy minimalnej i innych "lizaków". 12:20, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

totalna inflacjatotalna inflacja

3 0

kilogram kaszanki bedzie kosztowal 200zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 19:27, 15.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%