Zamknij
REKLAMA

Przełomowa decyzja w kontekście COVID. Niezaszczepieni miejsca tam nie znajdą!

14:15, 26.07.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Rektor Uniwersytetu Śląskiego profesor Ryszard Koziołek poinformował, że w akademikach Uniwersytetu Śląskiego zameldować się będą mogły jedynie osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. To przełomowa decyzja w kontekście szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce. 

Rektor w liście kierowanym do studentów poinformował, że od 1 października zajęcia rozpoczną się w tradycyjnym systemie. Zaznaczył jednak, że w przypadku pogorszenia sytuacji epidemicznej będzie trzeba podjąć decyzję o nauce online. 

Profesor dodał także, że studenci, którzy będą chcieli korzystać z akademików będą musieli posiadać zaświadczenie lub certyfikat o pełnym zaszczepieniu przeciw COVID-19. Zaapelował także do studentów by zaszczepili się jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego.

- Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych. Z jednym wyjątkiem – napisał prof. Ryszard Koziołek cytowany przez Radio Zet.

To pierwsza w Polsce, tak odważna i jasna deklaracja władz uczelni w kontekście COVID-19. 

Rektor dodawał, że decyzja ta podjęta jest chęcią zapewnienia bezpieczeństwa studentom mieszkającym w akademikach w obliczu prognozowanej czwartej fali zakażeń. 

- Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża was szczególnie na ryzyko infekcji - napisał w liście. 

Zapowiedział również, że w kampusach Uniwersytetu Śląskiego zorganizowane zostaną punkty szczepień. 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PLANdemiaPLANdemia

24 15

co za nienawiść opętanego lewactwa, sądząc po tytule, Niezaszczepieni miejsca... co to za nienawiść???
Tylko chyba osoba, która zapodała ten tytuł pełen nienawiści, zapomniała, że Polskie prawo zabrania dyskryminacji, wystarczy zaskarżyć do sądu i głowa tego śmiesznego rektorka poleci, bo łamie prawo!!! 14:42, 26.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Alojz alkoholik Alojz alkoholik

18 13

Uja za łeb i w dupe igłę wbić i solą posypać 19:42, 26.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%