Zamknij
REKLAMA

Tarcza antyinflacyjna niekorzystna dla wielu rolników

13:39, 14.01.2022 | mick/awy/drag/PAP/oprac.W.D.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot.pixabay
REKLAMA

Krajowa Rada Izb Rolniczych poinformowała, że po przeanalizowaniu ewentualnych skutków obniżenia podatku VAT, wystąpiła do wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka wskazując, że dla rolników tzw. vatowców rozwiązania te nie będą korzystne.

- Przy obniżeniu stawek VAT w tarczach antyinflacyjnych nikt nie straci; dla rolników "vatowców" będzie to obojętne - przekonuje wicepremier i szef resortu rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Ale Krajowa Rada Izb Rolniczych poinformowała, że po przeanalizowaniu ewentualnych skutków obniżenia podatku VAT, wystąpiła do wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka wskazując, że dla rolników tzw. vatowców rozwiązania te nie będą korzystne.

Według KRIR, znaczna grupa rolników producentów nie będzie mogła odliczyć od podatku poniesionych wydatków.

- W praktyce oznacza to, że rozwiązanie tarczy antyinflacyjnej, które ma w założeniu przeciwdziałać skutkom podwyżek cen m.in. nawozów sztucznych, w rzeczywistości nie okaże się możliwe do wykorzystania dla rolników rozliczających podatek VAT - oceniła Rada.

Zdaniem samorządu rolniczego, aby zaproponowane rozwiązanie miało korzystny skutek, należałoby wprowadzić zerową stawkę VAT na sprzedaż płodów rolnych.

Jak tłumaczył PAP prezes KRIR Wiktor Szmulewicz, zerowa stawka VAT dotyczy jedynie przedsiębiorców sprzedających żywność w sklepach.

(mick/awy/drag/PAP/oprac.W.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

ProwizorkaProwizorka

14 0

Dla mnie obecna sytuacja jasno pokazuje jak rząd tego kraju, oraz poprzednie miały w dooopie suwerenność i samowystarczalność. Nasz kraj jest zależny gospodarczo i to nie tylko od czasu kiedy rządzi PiS , ale i za czasów PO i wcześniejszych tworów. Nasz kraj nie jest samowystarczalny chyba pod żadnym względem. To nie wina unii czy jakiś innych czynników zewnętrznych, to nieudolność rządów w celu zapewnienia nam niezależności i samowystarczalności. Tłumaczą się że inflacja jest wysoka w całej unii, a co mnie interesuje unia? Ja mieszkam tutaj, a nie w Hiszpanii czy Francji.
Premier coś tam pitoli, że najpierw Polacy zyskają około 40-50 zł/m-ąc, a teraz, że każda rodzina zaoszczędzi 200-300zł.
A ja się pytam co oni robili wcześniej by temu zapobiec? Mój domowy budżet rok do roku, pomimo większego dochodu, ma znacznie większe wydatki niż obecna inflacja. Wg moich obliczeń wydałem o 60% więcej na te same towary i usługi niż dwa lata temu. 15:06, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Przedsiębiorca bez TPrzedsiębiorca bez T

10 0

Uderza nie tylko w rolników.
Dla przedsiębiorców ,sklepikarzy mniejszych i ciut większych nie są to łatwe czasy DOBJAJĄ Polskie interesy na każdym prawie już kroku jeszcze maja obniżać ceny????? GAZ droższy itp. koszta coraz większe życie coraz droższe i z czego tu ceny zniżać? = Rząd ma w nosie Polskie Firmy 16:18, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Rząd ma w nosie Pol@Rząd ma w nosie Pol

0 4

dlatego firmy też będą miały tańszy gaz...23:46, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tsuk Tsuk

0 5

Tusk powinien wrócić i kopnąć co niektórych w te *%#)!& łby, bo się wam w głowach poprzewracało. 23:47, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do tsukDo tsuk

0 0

Ten to niech weźmie kaczątko i zwijają manele 10:49, 15.01.2022


xdxd

0 0

to ciebie powinien kopnąć w zadek to byś nie pisał tych dyrdymałów 19:38, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%