Zamknij

UKS BAT Kartuzy zdecydowanie pokonał UKS Basket Ósemka Wejherowo

12:13, 17.01.2019 AB Aktualizacja: 12:15, 20.01.2019
Skomentuj fot.UKS BAT fot.UKS BAT

W hali sportowej przy ZSO nr 2 w Kartuzach doszło do ciekawego meczu koszykówki w ramach pomorskiej ligi w kategorii U12, pomiędzy gospodyniami UKS BAT Kartuzy a liderem grupy UKS Basket Ósemka Wejherowo. Faworytem pojedynku był zespół gości, który to w pierwszej rundzie pokonał kartuską drużynę różnicą 43 punktów.

Gospodynie od pierwszych minut meczu zaczęły agresywnie kryć na całym boisku, co w efekcie dało niewielką stratę po pierwszej kwarcie 13:14. Z czasem konsekwentna gra w obronie przynosiły zamierzone efekty i po 30 minutach UKS BAT wygrywał już 45:31. Jenak w ostatniej kwarcie nadeszło zbyt wczesne rozprężenie w kartuskiej drużynie, a goście ponownie zaczęli trafiać z czystych pozycji i na niespełna 3 minuty do końca
meczu to drużyna gości objęła prowadzenie 53-51.

Końcówka meczu przyniosła licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji i radość ze zwycięstwa dla gospodyń 57:54. Kolejny mecz drużyna rozegra w Gdyni z GTK Arka Gdynia, a 27.01 we własnej hali o godz. 11.00 podejmować będzie zeszłorocznego mistrza ligi UKS Siódemka Sopot.

Drużyna wystąpiła w składzie: Bielińska Antonina 23 pkt, Wesserling Wiktoria 8,Formella Antonina 8, Formela Łucja 7, Leman Lidia 4, Karczewska Karolina 4, Brylowska Agnieszka 2, Brzeska Nicola 1, Brylowska Kornelia, Teclaf Anna, Uzarek Nadia, Kąkol Alicja.