Zamknij

Biegacze Cartusii z brązowymi medalami Mistrzostw Polski

15:36, 14.02.2019 GKS Cartusia/K.Król Aktualizacja: 15:39, 14.02.2019
Skomentuj fot.GKS Cartusia fot.GKS Cartusia

Arena Toruń gościła najlepszych w Polsce lekkoatletów, w tym także zawodników GKS Cartusia Kartuzy.

Pierwszego dnia w eliminacjach juniorów młodszych świetnie spisał się Krzysztof Różnicki wygrywając swoją serię na 600 m (1:23.05) i awansował  do niedzielnego finału. W biegu finałowym Krzysiek zacięcie walczył i zdobył brązowy medal. Bieg okazał się najszybszym w historii na tym dystansie wśród juniorów młodszych, gdzie aż trzech zawodników złamało barierę 1:21.00. Wynik zawodnika Cartusii Kartuzy to 1:20.91 i jest to jego nowym rekord życiowy.

Na najniższym stopniu podium w Toruniu stanął Tomasz Kurowski na 3000 metrów U20 z czasem 8:38.47 - jest to 9. medal Mistrzostw Polski zawodnika Cartusii. 9. miejsce zajęła również Weronika Mikołajewska (GKS Żukowo) w biegu na 2000 metrów juniorek młodszych z nowym rekordem życiowym 6:55.36.