Udane starty seniorów Cartusii w zawodach narciarskich

10:19, 21.02.2019 GKS Cartusia/JM Aktualizacja: 12:06, 21.02.2019
Skomentuj fot.nadesłane/GKS Cartusia fot.nadesłane/GKS Cartusia

W Kotlinie Kłodzkiej odbyły się ogólnopolskie zawody w biegach narciarskich. Była to czwarta edycja najdłuższego w Polsce maratonu narciarskiego ULTRABIEL.

W biegu główny na dystansie 60 km startował Janusz Meissner i w gronie 53 narciarzy zajął 13. miejsce i 2. w kategorii wiekowej. Trasy były trudne, ale świetnie przygotowane. W trzech biegach startowało ok. 250 narciarzy. W biegu średnim (ok. 130 zawodników) na dystansie 20 km Rafał Koryciński zajął 6 m (3 w kat. wiek). Wszystkie biegi były przeprowadzone w stylu klasycznym.

Z kolei w Spalonej (gmina Bystrzyca Kłodzka) odbył się XXX Bieg Bystrzycki na dystansie 15 km w stylu dowolnym. W tym biegu wśród 77 narciarzy na również wymagającej trasie "do łyżwy" ponownie 6. był Rafał Koryciński. Janusz Meissner zajął 29 miejsce.

Przed zawodnikami jeszcze kilka startów w tym sezonie. Czeka ich wyjazd do Szklarskiej Poręby, gdzie kartuscy zawodnicy wezmą udział w biegach na różnych dystansach w ramach Festiwalu Biegu Piastów w Jakuszycach.