Sukcesy zapaśników i zapaśniczek z Kartuz na zawodach w Krotoszynie i Janowie Lubelskim

13:42, 21.05.2019 nadesłane: GKS Cartusia Kartuzy Aktualizacja: 14:00, 21.05.2019
Skomentuj fot. nadesłane fot. nadesłane

Na dwóch frontach walczyli przedstawiciele sekcji zapaśniczej GKS Cartusia Kartuzy. Dziewczyny pod wodzą Łukasza Konkla uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Krotoszynie. Druga grupa – młodzicy kadeci i juniorzy walczyła w Janowie Lubelskim w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w Krotoszynie to drugi turniej, którego celem było wyłonienie reprezentacji Polski na odbywające się 28-30 czerwca Mistrzostwa Europy zawodniczek i zawodników. W kat. wagowej do 33 kg po raz drugi zwyciężyła Dominika Konkel i to właśnie ona jako ubiegłoroczna Mistrzyni Polski i zwyciężczyni dwóch turniejów kwalifikacyjnych, wywalczyła sobie prawo do występu w biało-czerwonych barwach w tegorocznych Mistrzostwach Europy.

Dominika jest pierwszą kartuską zawodniczką, która wystartuje w turnieju o tak wysokiej randze wśród zapaśniczek Cartusii. Druga uczestniczka tego turnieju – Paulina Rejter, zajęła 7. miejsce w kat. 50 kg. Powoli, z turnieju na turnieju klasyfikuje się coraz wyżej, stwarzając sobie coraz lepszą pozycje do tegorocznych Mistrzostw Polski młodziczek.

Druga grupa – młodzicy kadeci i juniorzy walczyła w Janowie Lubelskim w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Zawodnicy wrócili z workiem medali, zdobyli 4 złota, 3 srebra i 5 brązowych medali w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. W młodzikach Oliver Dobka zajął 1. miejsce w kat. 35 kg, Paweł Janzen – 2. miejsce w kat. 85 kg, Eryk Stromski – 3. miejsce w kat. 68 kg, Noe Wolski – 3. miejsce w kat. 57 kg, Michał Słupecki – 3. miejsce w kat. 38 kg, Dominik Karczewski – 3. miejsce w kat. 68 kg.

W kategorii wiekowej kadet: Natan Wolski zdobył 2. miejsce (65 kg), Błażej Miotk – 7. miejsce (80 kg), Dawid Szynszecki – 3. miejsce (71 kg), Gor Hovsepyan –1. miejsce (51 kg).

W kategorii wiekowej junior: Jakub Hildebrandt zajął 1. miejsce (72 kg), Aleksander Mielewczyk – 1.miejsce – (72 kg), Narek Mkhitaryan – 2. miejsce (63 kg).

Trenerem dowodzącym zespołem z kartuskiego narożnika był Marcin Dobka. To był bardzo udany weekend dla młodszej grupy wiekowej naszych zapaśników. Powoli, pierwsze półrocze sezonu 2019 dobiega końca. Imprezą zamykającą ten okres będzie Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym, który odbędzie się w Kiełpinie 1 czerwca.

(nadesłane: GKS Cartusia Kartuzy)