Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich już za nami

10:50, 17.07.2019 nadesłane / oprac. K.K Aktualizacja: 23:19, 20.07.2019
Skomentuj fot.nadesłane/GOK Chmielno fot.nadesłane/GOK Chmielno

Tegoroczne regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich już za nami. Na starcie stanęło 57 załóg. Dwudniowe rozgrywki rozegrano w 6 wyścigach klasy Cadet, a pozostałych klasach 5.

Regaty odbywały się w ramach V edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W dniach 13 i 14 lipca w Chmielnie do rywalizacji przystąpiło 39 Optimistów, 10 Cadetów, 5 Omeg Standard i 6 załóg w klasie Open.

Pierwszymi nagrodzonymi byli zawodnicy startujący w formule Open - Hubert Kurjańczyk i Bartek Szlija z UKŻ Lamelka Kartuzy. Z Cadetów najlepsi okazali się: Marcel Kuriańczyk oraz Filip Nowak z UKŻ Lamelka Kartuzy. Zespół składający się z Michała Gajdy. Mariusza Kołakowskiego i Marcina Słabka (YC Rewa) zajął pierwszą pozycję w Omega Standard. Najmłodszą osobą ze zwycięstwem okazał się Tomasz Tracz (Stowarzyszenie Port Mechelinki). Na najwyższym miejscu w grupie Optimist UKS uplasował się Wiktor Weselak z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Na sam koniec wydarzenia odbyło się losowanie, w którym zawodniczka z UKS Wodniacy Garczyn wylosowała zegarek regatowy ufundowany przez firmę Sail Service.